Skocz do zawartości

Sytem KAN-therm opinie


Recommended Posts

Napisano
Witam
Buduję domek jednorodzinny ok 120m2 teraz jestem na etapie wyboru systemu do budowy centralnego ogrzewania. Jeden z wykonawców polecił mi bardzo system KAN-therm. Teraz mam pytanie czy ktoś już robił centralne w tym systemie, ewentualnie czy jest to dobry system czy warto sobie tym zawracać głowę.Z góry dziękuję za pomoc.
Napisano
System KAN-therm to obecnie cały multisystem który zawiera w swojej ofercie kilka wariantów materiałowych. Wszystkie systemy przeznaczone są do wykonywania wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych a także instalacji przemysłowych oraz specjalnego przeznaczenia.

Wśród tych wariantów materiałowych wyróznic można:
- System KAN-therm Push w skład kórego wchodzą rury wykonane z polietylenu PE-RT lub PE-Xc oraz kształtki tworzywowe PPSU i mosiężne.
- System KAN-therm Press w skład którego wchodzą rury z tzw. alminiową wkładką PE-RT/Al/PE-RT oraz kształtki tworzywowe i mosieżne
- System KAN-therm PP w skład którego wchodzą rury u kształtki wykonane z polipropylenu PP-R
- System KAN-therm Steel w skład którego wchodzą rury i kształtki stalowe czarne zewnętrznie ocynkowane łączone w technologii Press
- System KAN-therm Inox w skład którego wchodzą rury i kształtki ze stali nierdzewnej łączone w technologii Press
- System Ogrzewania Podłogowego
- System KAN-therm Steel & Inox Sprinkler - jako system przeciwpożarowy, tryskaczowy.

Centrala firmy znajduje się w Polsce (w Białymstoku), jest to typowo polski producent, z bardzo rozwiniętym zapleczem dystrybucyjnym - posiada swoje oddziały w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Niemczech oraz współpracuje poprzez tzw. partnerów handlowych na całym świecie. Nawet takie kraje jak Mongolia znają system KAN - realizowane są tam duże obiekty wielorodzinne układane w technologii KAN-therm. Ogólnie mówiąc system jest rozpoznawalny w krajach unii europejskiej oraz wielu krajach z poza unii.

Kilka przykładowych realizacji można obejrzeć na stronie internetowej firmy KAN:

Dla budownictwa jednorodzinnego polecane są zazwyczaj dwa główne systemy - system KAN-therm Push lub system KAN-therm Press oraz system Ogrzewania Podłogowego.

System jest sprawdzony, certyfikowany poprzez europejskie jednostki certyfikujące takie jak: DVGW, KIWA, KOMO, SKZ oraz wiele innych.

Na uwagę zasługuje fakt że firma posiada bardzo mocno rozbudowane własne laboratorium badawcze które umożliwia ciągłe udoskonalanie elementów poszczególnych systemów - jest to laboratorium wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia (praktycznie takich urządzeń nie posiadają nawet niezależne europejskie jednostki certyfikujące które badają systemy pod kątem ich jakości i wytrzymałości).
Napisano
KAN to dobra firma. I dosyć znana. Ale niektórzy przedstawiciele... Ciężko się dogadać! Właściwie liczba mnoga jest nie na miejscu. Poprawka zatem - z jednym za żadne skarby nie mogłem się dogadać! To co mówił jednego dnia kompletnie nie zgadzało się z tym co mówił tydzień później!!!!!
Napisano
Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...