Skocz do zawartości

Sytem KAN-therm opinie


Recommended Posts

Napisano
Witam
Buduję domek jednorodzinny ok 120m2 teraz jestem na etapie wyboru systemu do budowy centralnego ogrzewania. Jeden z wykonawców polecił mi bardzo system KAN-therm. Teraz mam pytanie czy ktoś już robił centralne w tym systemie, ewentualnie czy jest to dobry system czy warto sobie tym zawracać głowę.Z góry dziękuję za pomoc.
Napisano
System KAN-therm to obecnie cały multisystem który zawiera w swojej ofercie kilka wariantów materiałowych. Wszystkie systemy przeznaczone są do wykonywania wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych a także instalacji przemysłowych oraz specjalnego przeznaczenia.

Wśród tych wariantów materiałowych wyróznic można:
- System KAN-therm Push w skład kórego wchodzą rury wykonane z polietylenu PE-RT lub PE-Xc oraz kształtki tworzywowe PPSU i mosiężne.
- System KAN-therm Press w skład którego wchodzą rury z tzw. alminiową wkładką PE-RT/Al/PE-RT oraz kształtki tworzywowe i mosieżne
- System KAN-therm PP w skład którego wchodzą rury u kształtki wykonane z polipropylenu PP-R
- System KAN-therm Steel w skład którego wchodzą rury i kształtki stalowe czarne zewnętrznie ocynkowane łączone w technologii Press
- System KAN-therm Inox w skład którego wchodzą rury i kształtki ze stali nierdzewnej łączone w technologii Press
- System Ogrzewania Podłogowego
- System KAN-therm Steel & Inox Sprinkler - jako system przeciwpożarowy, tryskaczowy.

Centrala firmy znajduje się w Polsce (w Białymstoku), jest to typowo polski producent, z bardzo rozwiniętym zapleczem dystrybucyjnym - posiada swoje oddziały w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Niemczech oraz współpracuje poprzez tzw. partnerów handlowych na całym świecie. Nawet takie kraje jak Mongolia znają system KAN - realizowane są tam duże obiekty wielorodzinne układane w technologii KAN-therm. Ogólnie mówiąc system jest rozpoznawalny w krajach unii europejskiej oraz wielu krajach z poza unii.

Kilka przykładowych realizacji można obejrzeć na stronie internetowej firmy KAN:

Dla budownictwa jednorodzinnego polecane są zazwyczaj dwa główne systemy - system KAN-therm Push lub system KAN-therm Press oraz system Ogrzewania Podłogowego.

System jest sprawdzony, certyfikowany poprzez europejskie jednostki certyfikujące takie jak: DVGW, KIWA, KOMO, SKZ oraz wiele innych.

Na uwagę zasługuje fakt że firma posiada bardzo mocno rozbudowane własne laboratorium badawcze które umożliwia ciągłe udoskonalanie elementów poszczególnych systemów - jest to laboratorium wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia (praktycznie takich urządzeń nie posiadają nawet niezależne europejskie jednostki certyfikujące które badają systemy pod kątem ich jakości i wytrzymałości).
Napisano
KAN to dobra firma. I dosyć znana. Ale niektórzy przedstawiciele... Ciężko się dogadać! Właściwie liczba mnoga jest nie na miejscu. Poprawka zatem - z jednym za żadne skarby nie mogłem się dogadać! To co mówił jednego dnia kompletnie nie zgadzało się z tym co mówił tydzień później!!!!!
Napisano
Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...