Skocz do zawartości

Sytem KAN-therm opinie


Recommended Posts

Witam
Buduję domek jednorodzinny ok 120m2 teraz jestem na etapie wyboru systemu do budowy centralnego ogrzewania. Jeden z wykonawców polecił mi bardzo system KAN-therm. Teraz mam pytanie czy ktoś już robił centralne w tym systemie, ewentualnie czy jest to dobry system czy warto sobie tym zawracać głowę.Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
System KAN-therm to obecnie cały multisystem który zawiera w swojej ofercie kilka wariantów materiałowych. Wszystkie systemy przeznaczone są do wykonywania wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych a także instalacji przemysłowych oraz specjalnego przeznaczenia.

Wśród tych wariantów materiałowych wyróznic można:
- System KAN-therm Push w skład kórego wchodzą rury wykonane z polietylenu PE-RT lub PE-Xc oraz kształtki tworzywowe PPSU i mosiężne.
- System KAN-therm Press w skład którego wchodzą rury z tzw. alminiową wkładką PE-RT/Al/PE-RT oraz kształtki tworzywowe i mosieżne
- System KAN-therm PP w skład którego wchodzą rury u kształtki wykonane z polipropylenu PP-R
- System KAN-therm Steel w skład którego wchodzą rury i kształtki stalowe czarne zewnętrznie ocynkowane łączone w technologii Press
- System KAN-therm Inox w skład którego wchodzą rury i kształtki ze stali nierdzewnej łączone w technologii Press
- System Ogrzewania Podłogowego
- System KAN-therm Steel & Inox Sprinkler - jako system przeciwpożarowy, tryskaczowy.

Centrala firmy znajduje się w Polsce (w Białymstoku), jest to typowo polski producent, z bardzo rozwiniętym zapleczem dystrybucyjnym - posiada swoje oddziały w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Niemczech oraz współpracuje poprzez tzw. partnerów handlowych na całym świecie. Nawet takie kraje jak Mongolia znają system KAN - realizowane są tam duże obiekty wielorodzinne układane w technologii KAN-therm. Ogólnie mówiąc system jest rozpoznawalny w krajach unii europejskiej oraz wielu krajach z poza unii.

Kilka przykładowych realizacji można obejrzeć na stronie internetowej firmy KAN:

Dla budownictwa jednorodzinnego polecane są zazwyczaj dwa główne systemy - system KAN-therm Push lub system KAN-therm Press oraz system Ogrzewania Podłogowego.

System jest sprawdzony, certyfikowany poprzez europejskie jednostki certyfikujące takie jak: DVGW, KIWA, KOMO, SKZ oraz wiele innych.

Na uwagę zasługuje fakt że firma posiada bardzo mocno rozbudowane własne laboratorium badawcze które umożliwia ciągłe udoskonalanie elementów poszczególnych systemów - jest to laboratorium wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia (praktycznie takich urządzeń nie posiadają nawet niezależne europejskie jednostki certyfikujące które badają systemy pod kątem ich jakości i wytrzymałości).
Link do komentarza
KAN to dobra firma. I dosyć znana. Ale niektórzy przedstawiciele... Ciężko się dogadać! Właściwie liczba mnoga jest nie na miejscu. Poprawka zatem - z jednym za żadne skarby nie mogłem się dogadać! To co mówił jednego dnia kompletnie nie zgadzało się z tym co mówił tydzień później!!!!!
Link do komentarza
Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...