Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś specjalny gatunek drewna nadający się na ogrodzenie lub jakiś specjalny sposób konserwacji, tak by taki płot wytrzymał w miarę niezmiennej postaci dłuższy czas?
http://www.styl-bet.com.pl/produkty_...dulowe_50.html
Bardzo spodobał mi się tego typu płot (jak na głównym zdjęciu) i chciałbym coś takiego sobie zrobić ale nie wiem czy to ma sens na dłuższą metę.
A może znacie jakąś firmę która zajmuje się wykonaniem takich desek lub gotowych płotów? Edytowano przez flowhere (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Cytat

Witam!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś specjalny gatunek drewna nadający się na ogrodzenie lub jakiś specjalny sposób konserwacji, tak by taki płot wytrzymał w miarę niezmiennej postaci dłuższy czas?
http://www.styl-bet.com.pl/produkty_...dulowe_50.html
Bardzo spodobał mi się tego typu płot (jak na głównym zdjęciu) i chciałbym coś takiego sobie zrobić ale nie wiem czy to ma sens na dłuższą metę.
A może znacie jakąś firmę która zajmuje się wykonaniem takich desek lub gotowych płotów?

Rozwiń  


U mnie na osiedlu jest takie ogrodzenie i nie wiem czy właściciel źle o nie dba czy co, ale od strony północnej panele drewniane są całe porośnięte mchem, mają takie brzydkie zielone plamy, dodam że ogrodzenie ma trzy lata.
Link do komentarza
Gatunek jest mniej istotny. Najważniejsze, żeby sztachety były wysuszone poprzez odpowiednie sezonowanie. Odradzam drewno drzew iglastych ze względu na żywicę, która z czasem tworzy brzydkie, brudzące wykwity.
Warto też sprawdzić czy miejsce w którym ma się znaleźć ogrodzenie drewniane nie jest mocno zacienione, bo wtedy wzrasta ryzyko zamszenia.
Link do komentarza
Witam!
Drewno do wypełnienia takiego ogrodzenia rzeczywiście wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

W zależności od gatunku należy stosować odpowiednie środki ? do drewna miękkiego (sosna, świerk, modrzew, olcha) należy stosować np. lazury impregnujące natomiast do drewna egzotycznego należy używać specjalnych Olejów zabezpieczających. Oleje te są to oleje do drewna tarasowego ponieważ przyjęło się że drewno egzotyczne = deska tarasowa natomiast zdarza się aby wypełnienie tego typu ogrodzenia było właśnie np. z legarów tarasowych z drewna bangkirai o przekroju 7,5 x 4,5cm.

Więcej na temat ochrony drewna TUTAJ i TUTAJ
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...