Skocz do zawartości

Gmina zmieniła zdanie w sprawie dojazdu do działki po wydaniu warunków zabudowy.


Gość Lukasz88

Recommended Posts

Gość Lukasz88
Witam, mam nadzieję że ktoś będzię mógł coś poradzić bo sytuację z gminą mam żywcem wyjętą z filmu Bareji.

Rok temu kupiłem działkę i dwa miesiące później dostałem warunki zabudowy na dom mieszkalny. Dojazd do niego został określony jako dojazd drogą gminną do drogi prywatnej z której jest wjazd na działkę. Mam pozwolenie na piśmie od wszyskich współwłaścicieli drogi prywatnej, ale gmina robi problemy, bo podobno teraz dopiero odkryli że droga gminna do której dochodzi droga prywatna jest drogą gruntową i została zaplanowana jako dojazd na pola a nie do budynków mieszkalnych?!

Dlaczego więc wydali mi warunki zabudowy na działkę do której ta droga prowadzi? Sąsiadowi który ma dom na gospodarstwie obok stan tej drogi nie przeszkadza w dojeździe do jego domu.

Jak to możliwe że analiza urbanistyczna w moich warunkach zabudowy mówi że wszystko jest OK, a teraz jakiś gminny wydział dróg stwierdził że zablokuje mi możliwość budowy w ZUT?

Poniosłem też już znaczne koszty, kupiłem plan domu, zrobiłem mapę do celów projektowych, zaadaptowałem ten plan do działki, całość to ok 10tyś zł. Jeśli gmina mnie teraz zablokuję czy mam szansę domagać się rekompensaty za błędną decyzję w sprawie warunków zabudowy?

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Czy ktoś mógłby polecić mi obeznanego w temacie prawnika w okolicach Olsztyna? Edytowano przez Lukasz88 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Na początek radzę, dokładnie sprawdzić „rodzaj” zastrzeżeń.
Najprawdopodobniej chodzi o szerokość tej drogi, a nie o jej „status”.
Teoretycznie droga (jezdnia) nie powinna być węższa niż 3m, ale praktyka wskazuje, że gminy wymagają (w zgodzie z przepisami) drogi o szerokości od 4,5 do 5m.
Link do komentarza
Gość Lukasz88
Cytat

Na początek radzę, dokładnie sprawdzić ?rodzaj? zastrzeżeń.
Najprawdopodobniej chodzi o szerokość tej drogi, a nie o jej ?status?.
Teoretycznie droga (jezdnia) nie powinna być węższa niż 3m, ale praktyka wskazuje, że gminy wymagają (w zgodzie z przepisami) drogi o szerokości od 4,5 do 5m.



Załóżmy że droga jest rzeczywiście za wąska według ich wymagań, czy wydane warunki zabudowy nie są prawomocną decyzją że gminie szerokość tej drogi nie przeszkadza?

Czy gmina może zmienić zdanie w sprawie warunków zabudowy?

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Jeszcze dodam że na mapie droga gminna ma szerokość 5m, pas ruchu nigdzie nie jest węższy niż 3 metry. Edytowano przez Lukasz88 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...