Skocz do zawartości

Dom dobrze przemyślany


Recommended Posts

Napisano
W większości domów ludzie obudowują wannę nie zostawiając sobie miejsca na palce u nóg, dopiero w tym artykule widzę, że właściciele nie obudowali wanny do końca :) brawo! to niby nic takiego ale jednak w użytkowaniu taka przestrzeń na palce się bardzo przydaje ;).
Napisano
Rzeczywiście całkiem nieźle pomyślany. Parę ciekawych wniosków można wysnuć.

Inwestor - szef działu marketingu w spółce Vaillant ogrzewa dom kotłem kondensacyjnym gazowym z zasobnikiem 150l. Człowiek działający w branży instalacyjnej nie decyduje się na pompę, rekuperator, wentylację mechaniczną - niby tego żałuje ze względów proekologicznych ale nie zdecydował się i już. Zato ściany 3W z silki i układ zależny od stron świata.

Fajny fragment o tym, jak to "budujemy dla siebie":
Cytat

(...) czasami, szczególnie pod koniec trwania inwestycji, nie mamy już wystarczającej ilości pieniędzy na część prac wykończeniowych... szczególnie tych związanych z wystrojem wnętrz.
Proponuję wówczas zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na te elementy, które najbardziej rzucają się w oczy. Nie warto inwestować na przykład w baterię łazienkową, bo nikt poza nami nie zwróci na nią uwagi! Kiedyś, kiedy sytuacja finansowa na to pozwoli, będzie można ją wymienić na taką o jakiej marzyliśmy. Z tą baterią łazienkową to wcale nie żart!
Przeczytałem o tym kiedyś i zrobiłem eksperyment. Rzeczywiście żaden z gości nie potrafił sobie przypomnieć, jak wyglądają detale łazienki. Natomiast nasi znajomi z całą pewnością zwrócą uwagę na żyrandol w salonie lub kanapę i na tych elementach radziłbym skupić wysiłki finansowe.



Udało mi się znaleźć rzut domku. Podoba mi się i funkcja i elewacje, ale żeby nie było zbyt pięknie to w tekście jest jedno z moich ulubionych stwierdzeń:
Cytat

Ocieplona nie jest zatem połać dachu, tylko strop żelbetonowy nad parterem.

DSC01446.jpg

Napisano
Jak ma w zasięgu gaz z rury, to po co ma instalować pompę ciepła ?

Ja będę budował dla siebie i dla mnie (rodzina) , ważne jest to co podoba się mnie (mojej rodzinie ze mną mieszkającej), a nie moim znajomym, czy zupełnie obcym.
To my, mieszkańcy tego domu mamy się w nim czuć „u siebie” i to dla nas ma być, funkcjonalny i estetyczny – zgodnie z naszymi gustami.

Pod "publiczkę" to buduje się pensjonaty i hotele.
Napisano
Cytat

Ja będę budował dla siebie i dla mnie (rodzina) , ważne jest to co podoba się mnie (mojej rodzinie ze mną mieszkającej), a nie moim znajomym, czy zupełnie obcym.
To my, mieszkańcy tego domu mamy się w nim czuć ?u siebie? i to dla nas ma być, funkcjonalny i estetyczny ? zgodnie z naszymi gustami.

Pod "publiczkę" to buduje się pensjonaty i hotele.


BRAWO i jeszcze raz BRAWO !!!!
Napisano
bajbaga każdy tak twierdzi a potem mimo woli pojawiają się takie stwierdzenia jak w przytoczonym tekście. Niby nie interesuje nas co kto myśli o naszym guście ale jednak zwracamy na to uwagę icon_smile.gif
Napisano
Ja tego nie kwestionuję.
Raczej odnosiłem się do „rady” w tym zakresie, na którą i Ty zwróciłaś uwagę.
Tak mi zapachniało „dulszczyzną”.
Napisano
Cytat

bajbaga każdy tak twierdzi a potem mimo woli pojawiają się takie stwierdzenia jak w przytoczonym tekście. Niby nie interesuje nas co kto myśli o naszym guście ale jednak zwracamy na to uwagę icon_smile.gif


Nie każdy, mi to naprawdę wisi, podoba się to ok, nie podoba się to też ok, nie chcesz nie przychodź.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...