Skocz do zawartości

Jaka kosiarka?


Recommended Posts

dobór kosiarki zależny jest od wielu czynników z reguły ważne jest wielkości trawnika, ukształtowanie terenu oraz zasadzenia ( klomby, drzewa, krzewy i inne )
jak trawnik jest powyżej 800 m2 zaleca się mocniejsze kosiarki z silnikiem 5,5 - 6 KM najlepiej Briggs& Stratton ( sprawdzony silnik, tani w eksploatacji oraz bez problemowy w obsłudze ) Jak teren jest dość trudny to polecam kosiarki z dużymi kołami z tyłu 25- 30 cm i oczywiście napęd i szerokość od 46 do 53 cm koszenia - ( tak aby móc się zmieścić między krzewy kosiarką )
Mniejsze trawniki to analogicznie - mniejszy silnik i szerokość - napęd nie wymagany - ale i tak zalecany dla wygody i komfortu użytkownika.
Nie proponuje kosiarek z mankietów - atrakcyjna cena i sieć serwisów czyni to zakupem idealnym - ale kosiarka 30% czasu spędzi w serwisie i tak kupujący zapłaci za naprawę bo gwarant większość elementów co szybko się psują wypisuje w karcie jako elementy eksploatacyjne nie podlegające gwarancji.

Dobrej jakości, przystępnej cenie oraz co najważniejsze sprawdzone kosiarki polecam firmy STIGA

Polecam modele
Stiga Execl 50 S B
Stiga Turbo 48 S BW B
Stiga SQ 53 BW B

Do mniejszych ogrodów poniżej 800 m2
Combi 46 S B Edytowano przez markab (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja mam kosiarkę spalinową i kose spalinową firmy husqvarna,na razie bezawaryjnie działają ...ale,że obydwa narzędzia są duże ... to
....jeszcze musze zakupić podkaszarkę ... jakąś malutką

Ani kosa,ani kosiarka nie wykosi miejsc słabo-dostępnych,ciasnych w pobliżu drzewek ... et cetera.
W tej chwili ręcznie dopracowywuję trawniczek.... i to mi sie mało podoba....
Link do komentarza
Cytat

1. też mam podobne zdanie przy małych trawnikach kupiłabym kosiarkę na prąd
2. przy średnich spalinową
3.a przy dużych traktorek



ad1. 200zł
ad2. 700zł
ad3. 3600zł

zapomniałas dodać o kosztach.
A ja tak!
zarabiam miesięcznie netto:
2000zł - ad1
3500zł - ad2
9500zł - ad 3
I problem uważam za zamkniety -icon_smile.gif
Link do komentarza
niby tak ,ale mi się udało tanio kupić duża działkę .I wtedy nie ma zmiłuj małą bym się zarżnęła przy wariancie na prąd.Mieliśmy szczęście pożyczyliśmy od znajomych na próbę kosiarkę spalinową i kosiliśmy ponad 10 godzin . Bylismy zmuszeni kupić ciagnik teraz koszenie samym ciągnikiem zajmuję godzinę.Można przecież kupić używane kosiarki.Trzeba przecież pamiętać że tą czynnosc bedziemy wykonywać co 7-10dni icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...