Skocz do zawartości

Podpięcie rynny do drenażu


mikek

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanie do ekspertów.Chciałbym wykonać drenaż opaskowy w moim budynku i podłączyć do niego rury spustowe z rynien, mam takowych rur aż sześć.Przeglądałem kilka tematów podobnych i już miałem wyrobione zdanie na ten temat jednak nie znalazłem odpowiedzi czy rury spustowe podpiąć trójnikami do rur z drenażu które idą do studzienki zbiorczej.Czy może oddzielnymi rurami do tej studzienki.Mile widziany jakiś schemat z opisem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie pomocne informacje
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Mam pytanie do ekspertów.Chciałbym wykonać drenaż opaskowy w moim budynku i podłączyć do niego rury spustowe z rynien, mam takowych rur aż sześć.Przeglądałem kilka tematów podobnych i już miałem wyrobione zdanie na ten temat jednak nie znalazłem odpowiedzi czy rury spustowe podpiąć trójnikami do rur z drenażu które idą do studzienki zbiorczej.Czy może oddzielnymi rurami do tej studzienki.Mile widziany jakiś schemat z opisem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie pomocne informacje



Drenaż opaskowy to jest oddzielna instalacja.

Odprowadzenie wody deszczowej z rynien to też oddzielna instalacja .

Jeżeli woda z całego drenażu zostanie odprowadzona końcową rura do tej samej studzienki co woda z rynien należy zamontować na końcu rury drenażu zasuwę burzową ,nie wolno dopuścić żeby woda z rynien przy obfitych opadach deszczu wypełniając tą studzienkę cofała się i wlewała w drenaż opaskowy budynku .
Link do komentarza
Cytat

Drenaż opaskowy to jest oddzielna instalacja.

Odprowadzenie wody deszczowej z rynien to też oddzielna instalacja .

Jeżeli woda z całego drenażu zostanie odprowadzona końcową rura do tej samej studzienki co woda z rynien należy zamontować na końcu rury drenażu zasuwę burzową ,nie wolno dopuścić żeby woda z rynien przy obfitych opadach deszczu wypełniając tą studzienkę cofała się i wlewała w drenaż opasowy budynku .



Święte słowa icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Drenaż opaskowy to jest oddzielna instalacja.

Odprowadzenie wody deszczowej z rynien to też oddzielna instalacja .

Jeżeli woda z całego drenażu zostanie odprowadzona końcową rura do tej samej studzienki co woda z rynien należy zamontować na końcu rury drenażu zasuwę burzową ,nie wolno dopuścić żeby woda z rynien przy obfitych opadach deszczu wypełniając tą studzienkę cofała się i wlewała w drenaż opaskowy budynku .



Jeżeli dobrze rozumiem to najlepiej by było gdyby były oddzielne rury i oddzielne studzienki do drenażu i do rynien tak?
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli dobrze rozumiem to najlepiej by było gdyby były oddzielne rury i oddzielne studzienki do drenażu i do rynien tak?



To jedyne dobre rozwiązanie icon_smile.gif

Cała instalacja odprowadzania deszczówki musi być szczelna ,studzienki odprowadzenia z rynien deszczówki muszą być szczelne ,muszą mieć dno

Link do komentarza
Drenaż opaskowy ma za zadanie ograniczenie dopływu wody gruntowej i/lub deszczowej do fundamentów budynku. Nie jest zalecane łączenie rur spustowych systemu rynnowego z systemem drenażu opaskowego (tj. wprowadzenie rur spustowych do studzienek rewizyjnych lub bezpośrednio do rur drenarskich).

Możliwe jest jedynie połączenie obu systemów poprzez studzienkę drenarską zbiorczą i z tego punktu odprowadzenie wody do zbiornika lub cieku wodnego. Należy jednak pamiętać, że woda deszczowa spłukuje z rynien różne zanieczyszczenia, które, jeśli dostaną się do układu drenarskiego (np. poprzez cofanie się wody podczas deszczy nawalnych), mogą powodować jego szybsze zamulenie.

Agnieszka Przybył
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...