Skocz do zawartości

Zepsuta pralka objawy


Recommended Posts

Napisano
Może ktoś pomoże mi naprawić pralkę . Ma już z 8 lat , wada nie jest duża , ale przeszkadzająca .
Polega na tym , ze z pojemniczka na płyn do płukania nie odpływa woda . Musze ręcznie wyciągać szufladkę i wylewać , żeby zalać płyn do kolejnego prania . Mam nadzieje , ze mogę to jakoś we własnym zakresie naprawić z Wasza pomocą .
Napisano
ja dość często muszę czyścić pojemnik ( mam pralkę polar - ładowaną od góry ) po prostu sie zapycha,wyjmuję wówczas cały pojemniek rozkładam go na części pierwsze i dokładnie czyszczę.

Wiem,jest ot dość uciążliwe,bo płyn do płukania miesza sie z wodą i jest bardzo rozcieńczony przy końcowym płukaniu,a jak sie go da więcej to miesza sie z proszkiem do prania.

W innych typach pralek podejrzewam,że też jest możliwość demontażu tegoż pojemniczka i dokładnego wyczyszczenia
Napisano
Też mieliśmy taki problem w poprzedniej pralce, ze staniem wody w pojemniku na płyn do płukania. Tymczasowo odblokowywało go zalanie gorącą wodą przez moją małżonkę. Nie doszłem w końcu do tego co blokuje odpływ i gdzie.
Napisano
I może właśnie ten zator co gdzieś był gorąca woda rozpuściła...

W mojej pralce przy czyszczeniu usuwam "coś" bezbarwnego o konsystencji kisielu.
Tak,że nawet nie widać gdzie to coś zapycha kanaliki
Napisano
U mnie chyba jednak nie ma zatoru , bo płyn do płukania pralka pobiera , tylko na koniec zostaje woda , tak , ze nie można nalać płynu przy kolejnym praniu .
Spróbuję jednak wlać gorącą wodę .
Chciałabym , żeby ta pralka wytrzymała do przeprowadzki . W sumie działa , ale to mnie wkurza .
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Przypuszczam, że wężyk, którym płyn spływał do bębna gdzieś się zawęził i dlatego płyn spływał, po otwarciu elekrtozaworu, zbyt wolno.
Drugi elektrozawór, który otwiera dopływ wody do pojemnika z płynem otwiera się na określony czas, zgrany z otwarciem elektrozaworu uwalniającego płyn.
Kiedy płyn spływa wolniej niż dopływa wypłukująca go woda efekt będzie taki, że płyn owszem, zdąży spłynąć, bo jest pierwszy w kolejce, ale woda już nie.
Płyn, jako gęstszy często powoli zwęża średnicę kanału spływowego. Gorąca woda rozpuszcza ten skrzep.
  • 3 miesiące temu...
  • 5 lata temu...
Napisano

Jeżeli woda zostaje w dozowniku to na pewno coś się przytkało. Wszystko zależy od tego czy jest to pralka ładowana od góry czy od przodu. W tych ładowanych od przodu zdarza się, że zatyka się wąż dozownik-zbiornik (najczęściej z nadmiaru proszku albo jest zatkany mydłem.... ). Jeśli chodzi o pojemnik na płyn do płukania to tam ma być woda! Płyn do płukania musi się wymieszać z wodą zanim trafi do zbiornika i do tego służy właśnie taki dziwny pojemnik w którym stoi woda.
Co do pralek ładowanych od góry to już zależy od budowy dozownika ale generalnie tam też może się coś zatkać :icon_smile:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...