Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

1 godzinę temu, PeZet napisał:

Mam wypuszczone jakieś 5cm papy poza linię okapu. Pomyślałem, że nie będę obcinał tej papy, tylko wpuszczę ją w rynnę, wtedy kondensat pocieknie po papie do rynny.

Pas nadrynnowy: czy montuję go NA łatach? Innymi słowy czy pas nadrynnowy mam zamocować tuż pod blachą trapezową?

Pas nadrynnowy mocuje się do dechy brzegowej, a dechę brzegową do kontrłat,  można ją utworzyć z 2-3 łat przybitych obok siebie na skraju okapu.

1 godzinę temu, PeZet napisał:

Uffff. A toś mi zadał. Ja myślałem, że po prostu górna wiatrownica to takie połamane coś jakby daszek na górze '''| z zawijasem na dolnym końcu, a dolna wiatrownica to taki prosty pasek z podwinięciem. Nie mam pojęcia o deskach wiatrowych. Nie muszą być, co nie? :D

Możesz wystawić pokrycie główne poza krokiew i przykręcić tylko wiatrownicę z jednej deski pionowo pod pokryciem, zasłaniając łacenie.

animus

animus

11 minut temu, PeZet napisał:

Mam wypuszczone jakieś 5cm papy poza linię okapu. Pomyślałem, że nie będę obcinał tej papy, tylko wpuszczę ją w rynnę, wtedy kondensat pocieknie po papie do rynny.

Pas nadrynnowy: czy montuję go NA łatach? Innymi słowy czy pas nadrynnowy mam zamocować tuż pod blachą trapezową?

Pas nadrynnowy mocuje się do dechy czołowej, a dechę czołową do kontrłat,  można ją utworzyć z 2-3 łat przybitych obok siebie na skraju okapu.

animus

animus

6 minut temu, PeZet napisał:

Mam wypuszczone jakieś 5cm papy poza linię okapu. Pomyślałem, że nie będę obcinał tej papy, tylko wpuszczę ją w rynnę, wtedy kondensat pocieknie po papie do rynny.

Pas nadrynnowy: czy montuję go NA łatach? Innymi słowy czy pas nadrynnowy mam zamocować tuż pod blachą trapezową?

Pas nadrynnowy mocuje się do dechy czołowej, a dechę czołową do kontrłat  można ją utworzyć z 2-3 łat przybitych obok siebie na skraju okapu.

×
×
  • Utwórz nowe...