Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jakamura

Podział działki rolno-budowlanej

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosic Państwa o poradę dotyczącą podziału działki. Wraz z żona planujemy kupic działkę wraz z domem mieszkalnym. Działka ma powierzchnię ok 80a. Problem tkwi w tym, że nie checmy brac kredytu na zakup wszystkiego ponieważ bank wówczas jest tak naprawdę właścicielem i w przyszłości mogą wystąpic problemy w zarządzaniu nieruchomością.

Działka to:
1) grunty orne - RIVb - ok 0,60 ha
2) użytki rolne zabudowane - B-RIVb - ok 0,20 ha - na tym stoi dom + inne zabudowania.
W załączeniu szybki szkic jak to w chwili obecnej wygląda.

Myślimy o wydzieleniu (podziale) tychże użytków zabudowanych jako odrębnej działki, na zakup której weźmiemy kredyt a drugą (powstałą) działkę orną zakupimy za gotówkę.

W zawiązku z powyższym proszę o poradę jak najłatwiej tego dokonac. NIe ukrywam, że zależy nam bardzo na czasie. Dodatkową informacją jest to, że w tej gminie nie ma przestrzennego planu zagosodarowania.

Jeszcze jedno pytanie: w przyszłości będziemy chcieli dzielic tą cześc orną na mniejsze działki i pewnie coś sprzedac - czy od razu przy pierwszym podziale wytyczyc drogę?


Z góry dziękuję.

Piotr

bez_tytu_u.bmp

bez_tytu_u.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu wynika, że jest to działka rolna, zatem jej podział nie może spowodować utworzenia działek o pow. poniżej 0,3 ha. W przypadku zakupu takiej działki z budynkiem konieczne będzie odrolnienie gruntu w obszarze oddziaływania zabudowy. Natomiast możliwość innej zabudowy niż istniejąca wymagać będzie odrolnienia całości, a to z reguły będzie możliwe po wprowadzeniu MPZP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z opisu wynika, że jest to działka rolna, zatem jej podział nie może spowodować utworzenia działek o pow. poniżej 0,3 ha. W przypadku zakupu takiej działki z budynkiem konieczne będzie odrolnienie gruntu w obszarze oddziaływania zabudowy. Natomiast możliwość innej zabudowy niż istniejąca wymagać będzie odrolnienia całości, a to z reguły będzie możliwe po wprowadzeniu MPZP.Dziękuję za odpowiedź.

Jak dobrze rozumie to:

1) Aby wydzielic tą częśc zabudowaną muszę do tych 0,20 ha "dołożyc" około 0,11 ha aby było powyżej 0,30 ha - czy w tym momencie odrolnienie tych 0,11 ha jest możliwe i może potrwac - no właśnie jak długo?
2) Przy ewentualnym podziale drugiej działki czy tylko jest możliwe wykonanie tego przy tworzeniu MPZP?

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×