Skocz do zawartości

szukam Pomysłu na schody


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Witam. W naszej galerii realizacji mamy moim zdaniem ciekawą koncepcję oświetlenia schodów - sami zobaczcie Galeria - foto numer osiem !
Projekt wykonano na bazie liniowego oświetlenia LED.

Osobiście doradzam aby przy wyborze oświetlenia led na schody stosować oprawy bezpieczne czyli takie zasilane z 12V lub innego niskiego napięcia. Produkty zasilane z 230V mogą stać się bardzo niebezpieczne np. dla dzieci, które łatwo mogą wyciągnąć nisko zamontowaną oprawę oświetleniową i dostać się do instalacji 230V!

Często zainteresowani tego typu oświetleniem szukają produktów na 230V tłumacząc to tym, że instalacja jest już tak zrobiona i elektryk nie chce słyszeć o innym napięciu pracy -prawda jest taka, że elektrykowi nie chce się zrobić małej modyfikacji. Pamiętajmy na chody tylko bezpieczne niskonapięciowe oprawy LED!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Nie chciałabym mieć schodów ani z płytek ani z drewna ani z kamienia. Marzą mi się schody z żywicy epoksydowej w białym kolorze. Czy ktoś z Was ma takie schody i coś poradzi zwłaszcza jeśli chodzi o wykonanie podstopnic. Jak trzeba przygotować takie schody?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Widzę Stokrotka.35 że przypadły Ci do gustu ciemne, brązowe i drewniane schody. Bardzo dobry wybór. Myślisz o takich w własnym domu? Drewniane schody są elementem ocieplającym wnętrze oraz najbardziej pasują do nieco klasyczny rozwiązań w aranzacji przestrzeni. Schody murowane, stalowe lub te z innych tworzyw to domena odważnych, designerskich wnętrz. Co o tym podziale sądzicie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • pozytywów nie brakuje, kiedyś usłyszałem komentarz nie byle kogo, że wcześniej z tego budowano chlewy i obory i tak było, niemniej materiał ok silikaty (czyli wapienno-piaskowe) też piją wodę, z czasem nabierają wytrzymałości i zmniejsza się ich "wodożądność" ; skoro budowę rozwlekacie w czasie to i z pozbyciem się wody nie będzie raczej problemu, nawet i z gazobetonem   co do formalności - projektantowi płacić nie musisz, odnośnie wpisu do DB w tej sprawie to byłbym ostrożny, bo KB to obecnie doopa, a nie znaczący uczestnik procesu inwestycyjnego i takim wpisem mógłby namącić, bo jednak najprawdopodobniej to kompetencje projektanta; jaką grubość ścian konstrukcyjnych z gazobetonu chcesz zamienić na silikat?   woda stojąca na płycie - możesz na ścianie od wewnątrz zrobić pasek izolacji ścian na grubość posadzki, albo i wyżej, ale wtedy materiałem, który nie pogorszy przyczepności tynków/gładzi (szkło wodne?)b bawić się w różne materiały to moim zdaniem przesada, ale jak masz tak wypaśną budowę, to i to możesz
    • To mi brzmi bardziej jak inwestor zastępczy. Większość deweloperów ściany działowe wrysowuje w planach jako koncepcję a nie docelowe, właśnie po to by kupujący mógł w razie czego wprowadzić zmiany. To jest dużo tańsze niż kucie, wywożenie gruzu, przekładanie instalacji elektrycznych.  Od lat czytam czasopisma wnętrzarskie i w opisach realizacji często jest wspomniane, że zmiany w układzie wprowadzano na etapie budowy domu. Sama udzielam na forach rad co do układu wnętrz, bo ludzie piszą, że deweloper będzie stawiał ścianki i prosi o rysunek jak mają stać, jesli będzie wprowadzona zmiana
    • dziadzie, ty się wyprzesz samego siebie jak zajdzie taka potrzeba, żałosne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...