Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

NEO-LED

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O NEO-LED

 • Ranga
  Początkujący
 1. NEO-LED

  Oświetlenie LED - realia czy marzenia

  W okół żywotności LEDów krąży wiele mitów, generalnie często podawany przy tańszych produktach czas życia dotyczy całego okresu świecenia, a to nie jest do końca istotny dla użytkownika parametr ponieważ degradacja strumienia świetlnego diody led nie następuje od razu jak to ma miejsce w innych źródłach światła, a przebiega powoli. Dobrzy producenci żarówek led określając czas życia w specyfikacji np. na poziom 50tyś godzin mają na myśli czas po którym jasność użytych diod led w żarówce/innym produkcie spada o połowę. I to użytkownik w tym momencie decyduje, czy żarówkę wymieni po tym czasie czy będzie ją użytkował dalej. I mimo realnych czasów pracy dobrych produktów LED na poziomie 35-50tyś/h nie można powiedzieć, że nie są godne uwagi, bo jeżeli nawet świetlówka kompaktowa jest równie żywotna to już halogen który obecnie najczęściej jest zastępowany LEDami żyje tylko 2-3tyś godzin i pochłania 4-5 razy więcej energii przy tej samej jasności.
 2. NEO-LED

  Oświetlenie LED - realia czy marzenia

  zapraszam do naszego sklepu - specjalizujemy się w oświetleniu LED www.sklep.neoled.pl Nawiązując do dyskusji obecnie ledy doskonale nadają się do zastępowania żarówek halogenowych - w tym przypadku gwarantują dużą oszczędność. Dobra żarówka LED z trzech watów daje porównywalny strumień światła do halogenu 20-25W. Uczulam jednak wszystkich na to co piszą nieuczciwi sprzedawcy w internecie - czasami spotykam aukcje na których sprzedawca podaje - że jego żarówka LED 3,5W 80 led jest zamiennikiem żarówki 60W co jest kłamstwem. Obecne możliwości dobrych żarówek led gwarantują końcową skuteczność świetlną na poziomie 60-80lm/1W. Niestety nadal w handlu spotykane są żarówki, których sprawność jest na poziomie 30-40lm/W co przy wydajności halogenu 10-17lm/1W nie jest rewelacją. Podsumowując trzeba uważać co się kupuje! Oprócz żarówek LED ledy doskonale nadają się do oświetlenia dekoracyjnego np. wnęk zrobionych z karton gipsu czy sufitów podwieszanych, często klienci stosują je również w oświetleniu blatów kuchennych czy mebli - zapraszam do naszej galerii w której można zobaczyć przykładowe realizacje z zastosowaniem diod led >> Galeria
 3. NEO-LED

  szukam Pomysłu na schody

  Witam. W naszej galerii realizacji mamy moim zdaniem ciekawą koncepcję oświetlenia schodów - sami zobaczcie Galeria - foto numer osiem ! Projekt wykonano na bazie liniowego oświetlenia LED. Osobiście doradzam aby przy wyborze oświetlenia led na schody stosować oprawy bezpieczne czyli takie zasilane z 12V lub innego niskiego napięcia. Produkty zasilane z 230V mogą stać się bardzo niebezpieczne np. dla dzieci, które łatwo mogą wyciągnąć nisko zamontowaną oprawę oświetleniową i dostać się do instalacji 230V! Często zainteresowani tego typu oświetleniem szukają produktów na 230V tłumacząc to tym, że instalacja jest już tak zrobiona i elektryk nie chce słyszeć o innym napięciu pracy -prawda jest taka, że elektrykowi nie chce się zrobić małej modyfikacji. Pamiętajmy na chody tylko bezpieczne niskonapięciowe oprawy LED!
×