Skocz do zawartości

Stan surowy zamknięty czy otwarty domu na okres zimy!!!!!!!!


Recommended Posts

W czerwcu br.rozpoczeliśmy budowę domku jednorodzinnego. Ściany będą budowane z cegły SILKA. Harmonogram prac budowlanych przewiduje zakończenie do grudnia br. zadaszeniem z pokryciem oraz wstawienie okien i drzwi wejściowych oraz wykonanie elewacji zew. Czy lepiej wykonać to zgodnie z założeniem firmy budowlanej??? Czy przełożyć wstawienie okien i drzwi wejściowych oraz wykonanie elewacji zew.na wiosnę przyszłego roku ze względu na mrozy i opady atmosferyczne w okresie zimy??? Prosimy o pomoc w podjęciu właściwej decyzji. Za odpowiedzi z góry dziękujemy. Pozdrawiamy wszystkich biorących udział w FORUM!!!
Link do komentarza
Dla budynku lepiej wstawić okna , drzwi i wykonać elewacje zewn (należy tylko w zimie czasem przewietrzyć dom i to porządnie
Natomiast minusem jest to, że niejeden inwestor stracił okna i drzwi w zimie, bo mu je ukradli !!!!
Przy układaniu tynku zwróćcie uwagę aby ściny byłu suche - jak ułożą na mokre i niewysuszone to na wiosne odpadnie.
Link do komentarza
Witam
Na pytanie które zadałaś, musisz sobie sama odpowiedzieć, każda budowa jest indywidualna i przebiega inaczej, dla ułatwienia odpowiedz sobie na pytania:
- czy w czasie zimy chcesz coś robić w środku?
- czy masz możliwość dogrzania mieszkania w okresie zimowym (np. wstawić kozę na węgiel czy drzewo, elektrycznie jest drogo)
- itp.

Jeżeli wykonasz elewacje z zewnątrz okien raczej nie ukradną, gdyż stracąmożliwość ich łatwego demontażu.
Ja np wykożystałem okres zimowy dla zrobienia ocieplenia dachu wełną i wykonania instalacji w środku, na wiosne mogły iść wylewki i dalej.
pozdrawiam
Link do komentarza
Dodamy tylko, że ze względów technologicznych istotne jest w jakich warunkach prowadzone będą roboty elewacyjne, gdyż nie można nakładać tynku i ocieplenia, gdy temperatura spada poniżej + 5 st C. Późną jesienią istnieje niebezpieczeństwo np. wystąpienia nocnych przymrozków, a więc roboty te lepiej przełożyć na wiosnę.
Link do komentarza
Proponuję zabić otwory deskami, tak, aby się za dużo śniegu nie dostało w zimie i tak żeby umożliwić porządny przewiew. Pozwoli to na wyschnięcie murów, nawet przy niskiej temperaturze. Wiosną będziesz miała suche (suchsze) mury i możliwość wykańczania.
W momencie wstawienia stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych sugeruję montaż systemu alarmowego.
Link do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
Ja również buduję dom z SILKI i również miałem podobny dylemat. Obecnie jestem na etapie dachu - zakładam, że do końca października dach będzie skończony. Po wielu konsultacjach z osobami które wcześniej niż ja budowały domy doszedłm do wniosku, że na zimę zostawię dom otwarty. Wyjątkiem będą ramy okien połaciowych tak aby umożliwić całkowite skończenie dachu i nie wracanie do niego w najbliższej przyszłości. Ze względu na chęć skończenia dachu będę również musiał wykończyć na gotowo niektóre elementy elewacji (np. lukarny które częściowo są wykonane z płyt OSB). Ale z oknami i drzwiami zewnętrznymi czekam do wiosny. Poza tym co do tynków zewnętrznych i wewnętrznych to ze względu na osiadanie budynku dobrze trochę poczekać - to podobno zmniejsza ryzyko ich popękania na samym początku.
Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • nie wiem czemu w/w mi się tu wkleja, prawdopodobnie wada forum   dodam tylko jedno - projekt, umowa, a WT to różne bajki, w razie sporu można iść do sądu, kwestia na czym komu zależy, nie twierdzę, że zawsze inwestorowi....
  • ja po redakcji, bo szarża...
  • Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie rozwiązanie zawierał projekt, jak zgodnie z nim miała wyglądać wentylacja kotłowni? Bardzo wątpię, żeby miało to być tak, jak to wykonano. A w takiej sytuacji to wykonawca i kierownik budowy ewidentnie nie wywiązali się ze swoich obowiązków. Przecież kierownik jest po to, żeby pilnować realizacji zgodnie z projektem. Jeżeli coś jest zmieniane to ma on natomiast pilnować, żeby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej. 
  • Dzień dobry,  Mam prośbę czy ktoś by mógł mi pomóc ponieważ nie mogę uzyskać odpowiedzi. Sytuacja wygląda następująco. Mam działkę na której chce postawić dom który w pierwszym założeniu miał być drewniany i letniskowy (zgłoszenie 21 dni) ale okazało się że nie będę mogła go sprzedać w przyszłości (takie niby są przepisy) To nie ma być docelowe miejsce mojego życia.... Wstępnie chce mieć coś własnego. W przyszłości chce kupić coś np nad morzem a ten dom letniskowy sprzedać. Do czego zmierzam po rozmowie z architektami i kierownikami budowy wszyscy mnie namawiają na dom mieszkalny którego nie chciałem budować. Myślę że chcą na mnie zarobić strasząc mnie że nie będę mógł sprzedać domu letniskowego drewnianego na zgłoszenie (21 dni zgłoszenie nie po jednym dniu). Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić co najlepiej mam zrobić ? 
  • Dziękuję! O coś takiego mi chodziło. Mam nadzieję, że to rozwiąże spór.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...