Skocz do zawartości

Pustak szlifowany


Recommended Posts

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś doświadczenia z pustakami szlifowanymi? Nie wiem, czy są takie produkowane w Polsce, ale niektórzy sprowadzają z Niemiec EDERa, czy ROBENa. Jak to wychodzi cenowo w porównaniu do "zwykłego" poryzowanego pustaka i czy jest sens budować z tego dom?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś doświadczenia z pustakami szlifowanymi? Nie wiem, czy są takie produkowane w Polsce, ale niektórzy sprowadzają z Niemiec EDERa, czy ROBENa. Jak to wychodzi cenowo w porównaniu do "zwykłego" poryzowanego pustaka i czy jest sens budować z tego dom?



Pustaki szlifowane to obecnie najbardziej korzystne rozwiązanie w przypadku budowania energooszczędnego i ciepłego domu.

Mogę polecić Pani najlepsze pustaki ceramiczne dostępne na polskim rynku (również szlifowane) znacznie lepsze jakościowo i cieplejsze, które produkuje firma EDER.

Więcej szczegółów na temat pustaka można znaleźć na http://mobaupolska.pl oraz na stronie producenta http://polski.ziegel-eder.de/produkty.html

Jeżeli chodzi o pustak o grubości 44 cm, to Wienerberger posiada znacznie gorsze właściwości pustaka od firmy Eder !
Wienerberger: Współczynnik przenikania ciepła U=0,30 W/m2K
EDER : Współczynnik przenikania ciepła U=0,22 W/m2K

Jest to spora różnica, a co za tym idzie bardzo duże różnice w późniejszych kosztach ogrzewania domu.
O różnicach jakościowych na korzyść EDERA może Pani dużo w Internecie poczytać - są to opinie rożnych wykonawców i inwestorów. Wszystkie na korzyść marki Eder. Pustaki szlifowane marki EDER są technologicznie lepiej zrobione i nie są krzywe jak u konkurencji.
Jeżeli chce pani zbudować dom z muru jednowarstwowego to polecam cieplejsze pustaki marki EDER o grubości 44 i 49 cm z najlepszymi współczynnikami, gdzie pustaki Eder są bezkonkurencyjne.
EDER XP49 posiada współczynnik przenikania ciepła U=0,16 W/m2K - budując z takiego pustaka nie trzeba docieplać. :!:
Można oczywiście budować również z pustaków o innych grubościach:
EDER XP36,5 posiada współczynnik przenikania ciepła U=0,28 W/m2K
EDER XP30 posiada współczynnik przenikania ciepła U=0,34 W/m2K
EDER 24 posiada współczynnik przenikania ciepła U=0,65 W/m2K

Dla przykładu pustak Wienerberger Porotherm 25 Profi ma współczynnik przenikania ciepła U=0,95 W/m2K a jest o 1cm grubszy w porównaniu do Eder 24... icon_eek.gif Czyli różnica ogromna na korzyść marki EDER :!:


Film instruktażowy o pustakach szlifowanych : http://www.youtube.com/watch#!v=ZZoDMz-t8kc

Biorąc pod uwagę koszty, nie wolno zrażać się ceną za sztukę pustaka !!
Trzeba skalkulować całą inwestycję ( robociznę, koszty dodatkowe, czas pracy, koszty zaprawy w przypadku zwykłego pustaka itd.). Dopiero kalkulacja całości pozwala na obiektywne wydanie opinii. Bo co z tego, że za pustaka szlifowanego wyda pan np. 1 PLN więcej, jak na całej inwestycji zaoszczędzi Pan lub wyjdzie na to samo !
A po zakończonej inwestycji można się cieszyć z przyszłych oszczędności na ogrzewaniu, szybszego wykonania roboty dzięki układaniu na klej no i nowoczesnego domu z bardzo dobrym paszportem energetycznym.
A biorąc pod uwagę rosnące ceny związane z ogrzewaniem - warto się poważnie zastanowić nad pustakami szlifowanymi tak bardzo popularnymi na "zachodzie" icon_smile.gif

Jeżeli chce pan zbudować ciepły dom z pustaka szlifowanego i ma Pan jakieś pytania, proszę o kontakt GG:2520882 lub z autoryzowanym przedstawicielem firmy EDER tj. Mobau Polska w Strzelcach Opolskich http://mobaupolska.pl powodzenia

Powodzenia :!: icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
może NOWE filmy instruktażowe się przydadzą icon_smile.gif :

filmy instruktażowe firmy EDER - zasady prawidłowego murowania ścian z pustaka szlifowanego na klej + strop ceramiczny EDER

film z 2007 roku : http://www.youtube.com/watch?v=ZZoDMz-t8kc

są również 3 nowe filmy w tej kategorii :
pustak EDER XP36,5 : http://www.youtube.com/watch?v=5kCK2UwcseQ
pustak EDER XP49 : http://www.youtube.com/watch?v=ejJ4PLZsnDg
strop ceramiczny : http://www.youtube.com/watch?v=oBqC4atcQ1Y

w razie dodatkowych pytań proszę pisać : sprzedaz@mobaupolska.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...