Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jacek ZS

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Jacek ZS

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ten przypadek to całe laboratorium i są tam różne cuda. Ja napisałem, że ściana ADD jest tańsza od każdej innej i dlaczego tak jest. Nie pisałem , że Dom ADD z pełnym wypasem jest tańszy od każdego innego. Temat dotyczy ścian i ograniczam się do ścian.
 2. Koncepcja jest prosta i wcale nie nowa. Można powiedzieć nawet, że "sięga do korzeni". Ja to uważam za zaletę, ponieważ proste rozwiązania są najlepsze. Oczywiście, że same ściany nie wypełniają całej koncepcji ADD, ale temat jest o ścianach więc o nich właśne napisałem. Mam nadzieję, że będzie się pojawiać więcej informacji w sieci na ten temat. Jeżeli ktoś z czytelników forum na nie, to proszę o linki.
 3. Znalazłem kilka linków. Można się tam praktycznie wszystkiego dowiedzieć; http://ladnydom.pl/budowa/1,113332,1413723...logia.html?as=1 http://www.architektura.info/index.php/arc...rony_srodowiska http://www.plgbc.org.pl/konkurs-2011.html#!prettyPhoto[1432]/0/ http://www.domadd.pl/filozofia-add niestety nie trafiłem nigdzie na aktualne informacje z budowy takiego domu w Podzamczu koło Kielc na terenie parku technologicznego.
 4. Chyba myślisz o pustakach, chyba termomur się nazywały, ale nie o to mi chodzi. Ja bym raczej nie zastosował ich do budowy własnego domu. Poszukam w czasie majówki i podrzucę link. Ściana ADD jest wykonana z prefabrykatów. Styropian jest tu również szalunkiem traconym ale zupełnie innym niż te pustaki styropianowe
 5. ADD to cała szersza koncepcja ale nie ma chyba przeszkód, żeby zastosować ścianę z tego systemu? Przy czym nie jest to ściana z ociepleniem z poliuretanu. Ta, o której pisano wykorzystuje styropian i jest na pewno na każdą kieszeń. Mimo niskich obecnie cen materiałów ściennych metr sześcienny styropianu czy betonu jest i tak tańszy niż metr sześcienny ceramiki ściennej. Dodatkowo ta ściana jest bardziej szczelna, ponieważ nie ma spoin.
 6. Dość szeroko opisywał ją Ładny Dom jakiś czas temu. ADD to skrót od autonomiczny dom dostępny. W ostatnich miesiącach pojawiają się informacje w necie o takim domu budowanym w Podzamczu koło Kielc. Ściana ma 39 lub 40 cm, przy U=0,1
 7. Spróbuj zainteresować się ścianą ADD, która osiąga U=0,1, nie będzie kłopotów z pogranicza U=0,25 czy 0,3.
 8. Kup beton z gruszki, to wyjdzie taniej i lepiej.
 9. Trzeba w takiej sytuacji dolać ławę do już istniejącej. Rozumiem, że problem dotyczy domu jednorodzinnego, w którym nie ma dużych obciążeń i w związku z tym nie trzeba specjalnie łączyć nowej ławy ze starą. Ścian fundamentowa oprze się na obu ławach i tyle.
 10. Sztuka polega na tym, żeby skoordynować dostawy z postepem prac, aby materiały nie leżały na budowie oraz prowadzić roboty bez przerw. Wtedy raczej nic nie ginie.
 11. Ściany nie muszą być tak grube. Można uzystkać NF15 przyzastosowaniu ścian grubości do 40 cm (U=0,1). Zajrzyj na http://www.architektura.info/index.php/arc...m_ekologiczny_1 lub http://www.plgbc.org.pl/aktualnoci-a-wydar...#33;prettyPhoto[1432]/0/ ten drugi ma standard NF7, Takich przykładów jest więcej. Zwróć się do kogoś, kto się na tym zna. Sam raczej nie dasz rady pogodzić kosztów z efektami.
 12. Obserwuję od co najmnie dziesięciu lat budynki, których zastosowano tego typu produkty i wszystko jest w porządku.
 13. W ostatnich miesiacach mocno promuje się pewna firma, która oferuje "domy pasywne w niskiej cenie". Wyglada to w ten sposób, że od wewnatrz i na zewnątrz płyta OSB, wewnętrz ściany wełna i szkielet metalowy. Gotowy dom nie różni się wyglądem od innych.
×
×
 • Utwórz nowe...