Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

rafalisko30

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rafalisko30

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam wszystkich forumowiczów. W przyszłym roku zamierzam wystartować z budową domu. Projektu jeszcze nie wybrałem. Na razie zastanawiam się nad projektami HB Studio: Południowa (http://hbstudio.pl/projekt;16) lub Iskierka poszerzona (http://hbstudio.pl/projekt;19), ale marzy mi się taki zwykły prosty parterowy domek pracowni Z500 (http://z500.pl/projekt/Z241_GP,wariant-z-garazem-jednostanowiskowym-po-prawej-stronie.html). Czy jest na forum ktoś, kto może udzielić wyczerpujących informacji na temat budowy domu na szkielecie stalowym? Czy jest to technologia opłacalna? Jakie są etapy budowy w tej technologii? Czy łatwo znaleźć firmy, która budują w tej technologii? Czy warto tak budować, czy też dać sobie z tym spokój i budować tradycyjnie? Będę wdzięczny za wyczerpujące temat odpowiedzi
 2. rafalisko30

  dawniej rolna, teraz budowlana - czy badać grunt?

  Jaki był koszt tych dodatkowych robót?
 3. rafalisko30

  dawniej rolna, teraz budowlana - czy badać grunt?

  Smaczne warzywka, powiadasz (hehehe)!!! Ale wiesz, przed budową trzeba będzie ściągnąć humus, więc z tej urodzajnej (lub nie, bo nie wiem jakie mieli zbiory) ziemi może niewiele zostać. Badałeś wcześniej grunt, czy zaufałeś swojej intuicji?
 4. rafalisko30

  budowa wodociągu

  Czy są jakieś dopłaty lub finansowanie z Unii Europejskiej, jeśli chciałbym wybudować wodociąg do interesującej mnie działki. Wstępna wycena to 9500zł za 90 metrów, w tym 13 metrów odwierty pod drogą. Czy jest jakaś szansa na "uratowanie" chociaż niewielkiej części zainwestowanych pieniędzy?
 5. Drodzy forumowicze. Mam pytanie odnośnie badań gruntu przed zakupem działki lub przed rozpoczęciem budowy. Pewne małżeństwo podzieliło dużą działkę rolną na kilka mniejszych i chce je sprzedać z wydanymi warunkami zabudowy, czyli jako budowlane. Jedna z tych działek osobiście mi odpowiada i noszę się z zamiarem jej kupna. Czy to, że na tej działce uprawiano kiedyś np. ziemniaki, buraki czy jakieś zboża może mieć wpływ na to, że ziemia jest "nie fajna" i z tego powodu należało by przebadać grunt? Czy to, że na działce obok ktoś postawił dom, wykonując wcześniej badania, które nie wykazały problemów z gruntem, może być punktem odniesienia do oceny interesującej mnie działki pod kątem właściwości gruntu?
 6. rafalisko30

  tania działka i media

  Faktycznie namieszałem. Cały czas chodzi o sieć wodociągową. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Mam jeszcze takie pytanie: co mam zrobić, aby przed zakupem działki dowiedzieć się, jakie będą koszty budowy i przyłączenia sieci wodociągowej. Chciałbym uniknąć sytuacji, że kupuję działkę, a potem nagle się okazuje, że koszty te będą horrendalne albo że w ogóle nie będzie to możliwe. Czy mogę wystąpić o warunki techniczne przed zakupem działki? Czy na ich podstawie można podać orientacyjny koszt budowy sieci wodociągowej i przyłączenia do niej? Kto może mi taki koszt wyliczyć?
 7. rafalisko30

  tania działka i media

  Znalazłem atrakcyjną działkę w cenie 45zł za m2. Bardzo fajne i spokojne miejsce, w działce są media. Jedynym problemem jest brak sieci wodociągowej w bliskim sąsiedztwie. Sieć wodociągowa przebiega w odległości około 90m od interesującej mnie działki. Po wstępnej rozmowie z właścicielem firmy zajmującej się rozbudową sieci wodociągowej i wykonywaniem przyłączeń okazało się, że koszt doprowadzenia wody do upatrzonej działki może wynieść nawet 10000zł, plus budowa studni i zamontowanie licznika, gdybym chciał korzystać z wody przy budowie domu, co jest rzeczą oczywistą. Trzeba będzie robić odwierty pod drogą (ok.10m), ponieważ gmina nie wyda zgody na przebicie się przez drogę. Moje pytanie, czy koszt 10000zł nie jest kwotą przesadzoną? Czy wybudowanie 90m wodociągu może aż tyle kosztować, nawet uwzględniając odwierty pod drogą?
×