Skocz do zawartości

ta_aneta

Uczestnik
  • Posty

    31
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez ta_aneta

  1. Skoro koty upodobały sobie ciche i słoneczne miejsce (nie własne podwórko), to może trzeba przyjąć to jako plus icon_smile.gif Koty są może i wygodnickie, ale zawsze się odwdzięczają za to, co się dla nich robi. "Udostępnienie" im ogródka to krok do tego by nie mieć gryzoni. W każdym razie gdy mysz lub kret wylądują przed drzwiami, zastanowiłabym się nad tym, czy przeganiać zwierzaki z podwórka ;)
  2. He, he. Czego trzymała się ta harmonijka? Proponuję polecić wykonawcę - z pewnością będzie miał dużo zamówień na tak nowoczesne schody. Nic tylko ufać budowlańcom. Dojdzie do tego, że będziemy musieli sami zgłębiać sztukę budowania aż do bólu, by być pewni, czy nikt nas nie oszukuje icon_eek.gif
  3. Jak dziś wyszłam to zobaczyłam "beskidy", jak odśnieżyłam samochód - miałam zmarznięte ręce, a jak podeszłam do bramy, to zobaczyłam "beskidzki pług" który zasypał mnie kompletnie aż pod samą bramę

    I zapięcie gdzieś mi spadło w ten śnieg, więc grzebałam, żeby to małe coś znaleźć i już miałam ochotę wyć, bo nie trzeba mieszkać w beskidach, żby mieć takie problemy. Tym bardziej, że muszę sama się odkopać, żeby wyjechać do pracy. A co mnie czeka jak wrócę?

    Pewnie kolejna zaspa pod moją bramą, więc nie pozostaje mi nic innego, jak przeznaczyć minimum godzinkę, na odsypanie tego zawaliska.

    A sąsiad doczepił sobie do kłada pług!
  4. Cytat

    A co sądzisz o tym co napisał ekspert z Hydro-top: "... nie polecam baterii nawannowych (stojących na wannie)..."? Czy rzeczywiście jest to taka tragedia?


    Każdy będzie przekonywał według swojej racji i subiektywnych odczuć. Ten, kto sprząta nie ma problemu z utrzymaniem w czystości baterii nawannowej - nie jest to bardzo trudne do pielęgnacji. Jeśli dba się o każdy szczegół, nic nie "obrasta" kamieniem.

    Ja taki system mam w zlewozmywaku - zbierają się różne rzeczy, ale dla chcącego nic trudnego - moja bateria jest lśniąca.

    Co do obijania się o baterię ścienną, to również nie widzę problemu - ani razu nie spotkałam się z wypowiedziami na temat siniaków, które przytrafiły się podczas kąpieli (w skrajnych przypadkach, jeśli kąpie się dwójka w małej wannie, to może ...).

    Jeśli pokusimy się na przelewowy system, to i tak musimy zamontować oddzielną słuchawkę prysznicową - czy to na ścianie, czy na wannie icon_smile.gif

    Temat rzeka, a i tak każdy zrobi według upodobańicon_smile.gif
  5. Cytat

    Może ktoś się wypowie o możliwościach jakie mi daje połączenie wanny z baterią. Czy zawsze tracę gwarancję, jeśli wywiercę w wannie otwory na baterię?


    Marcin123 dobrze jest zapytać sprzedawcy na temat domówienia otworów w wannie (jeśli wiesz jaka to będzie bateria). Sprzedawca będzie wiedział czy dany producet oferuje dodatkowe wycięcia otworów bez utraty gwarancji.
  6. Ja jeszcze tego nie wypraktykowałam, ale koleżanka ma zlew pod oknem i nie narzeka. Mamy stare przyzwyczajenia i nawyki. Większość z nas ma zmywarki, więc w zasadniczy sposób skracają one czas, jaki musimy spędzić przy zlewie.
    Zazwyczaj zlew dzieli od okna jeszcze blat i/lub parapet. Na parapecie trzymamy jakieś niewielkie doniczki, wazoniki lub inne według upodobań rzeczy. To też jakaś zapora dla rozchlapującej się wody.

    Niektóre Panie domu stosują niewielkie firaneczki w dolnej części szyby okiennej - to również w pewien sposób zabezpiecza przed chlapaniem (pod warunkiem, że nie zabrudzimy sosem pomidorowym lub burakami).

    Nie taki diabeł straszny - każdy z nas woli pracować przy zlewie i od czasu do czasu popatrzeć w okno, niż oglądać cały czas ta samą ścianę.icon_smile.gif
  7. Ten, kto w nowo budowanym budynku będzie miał rekuperator, nie musi stawiać kominów. Przepisy (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia z dnia 12 kwietnia 2002 r Nr 75, poz. 690) wręcz zakazują stosowania w pomieszczeniach jednocześnie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Wentylacji mechanicznej wywiewnej ze względu na przepisy i możliwość odwrócenia ciągu w kominach spalinowych nie wolno stosować w budynkach, w których znajduje się kominek, kocioł z otwartą komors spalania lub gazowy podgrzewacz wody.
  8. Najprostszym w wykonaniu GWC dla niewielkiego domu jest po prostu rura wykonana ze specjalnego PVC o wysokiej przenikalności termicznej o długości 40-55 metrów ułożona pod ziemią i zakończona czerpnią wyposażoną w podwójną siatkę zabezpieczającą (przed insektami i gryzoniami).

    Jej minimalna średnica powinna być równa lub większa średnicy króćca montażowego centrali wentylacyjnej (dla central wentylacyjnych typu o króćcach poniżej 200 mm zalecamy wymiennik o właśnie takiej średnicy!) Zastosowanie rury o przekroju większym niż króćce montażowe spowoduje wolniejszy przepływ powietrza przez GWC a co za tym idzie nieznaczne zwiększenie jego sprawności - powietrze lepiej ogrzeje się zimą oraz mocniej schłodzi latem. Jednak rura o zbyt dużej średnicy spowoduje znaczne zmniejszenie sprawności: powietrze przepływać będzie tylko w środku przekroju rury, niemal "nie dotykając" jej ścianek, co znacznie obniży sprawność układu.


    Fragment tekstu ze strony: rekuperatory.pl http://www.rekuperatory.pl/gwc/gwc1.shtml
  9. Powinni zgazyfikować cały kraj. widzisz miny ludzi, którym zabrania się palenia węglem. Ja nie mogłam ludzi przekonać, że 4 tys. za podłączenie gazu szybko się zwróci - to jakaś paranoja. Oni myślą, że węgiel, który trzeba samemu kupić, czasem i przywieźć, załadować do pieca, posprzątać i naprać się brudów po takich pracach - wyjdzie taniej. A czas? Ekologia? Ach, szkoda gadać. Starych ludzi nie douczymy.
  10. Uszy sobie pozatykaj watą icon_smile.gif

    Rekuperator warto zamontować - dla zdrowia. Nie mamy w domu wilgoci, pleśni, zaparowanych szyb i z większą ulga oddychają alergicy. Jeśli mamy już kanały wentylacyjne, to z powodzeniem można je wykorzystać (oczywiście za radą solidnej firmy projektowo-wykonawczej) do rozprowadzenia instalacji rekuperatora, a w miejsce kratek zamontować anemostaty.
  11. Cytat

    Ludzie wykupują tradycyjne żarówki ponieważ są o niebo tańsze, mają lepsze światło a do tego dają ciepło icon_smile.gif poza tym jak się komuś zabrania czegoś używać to na złość będą używać icon_wink.gif


    Tak, Polak potrafi stanąć "okoniem", bo zakazy są nie dla nas. Zawsze znajdziemy lepsze rozwiązanie. A gdzie w takim razie energooszczędność i dbałość o środowisko naturalne?
  12. przyznaję, że to trochę dziwne. gdy ubiegałam się o przyłącze, przyniosłam do BOK elektrowni w Wołominie mapki różnego rodzaju (do wyboru) i akt notarialny. sympatyczna pani zrobiła na miejscu ksero dokumentów. moim zdaniem to zależy od polityki wewnętrznej i oszczędności - a te jak wiadomo stawiane są na pierwszym miejscu.
  13. Cytat

    Czyli można przyjąć, że ziemia zawsze jest twarda icon_smile.gif


    nawierzchnia utwardzona znaczy asfaltowa (wymaga użycia odpowiedniego sprzętu) - dlatego stawka za robociznę jest droższa, natomiast miękka - to nic innego jak grunt (wystarczy przekopać łopatą)
  14. nie wiem, czy czasem nie zależy to od konkretnej gazowni. ja jak ubiegałam się o prąd, którego w końcu nie mam, bo dla ludzi było za drogo, powiedzieli mi dwie stawki. trzydzieści zł z kawałkiem, jeśli nawierzchnia utwardzona i dwadzieścia parę, jeśli miękka (za mb) - za robociznę - to było dwa lata temu. nie pamiętam, jak było z kwestią materiałów. ale z tego, co czytam, to tak może być.
×
×
  • Utwórz nowe...