Skocz do zawartości

glazurnik

Uczestnik
 • Posty

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez glazurnik

 1. Pewnie zaskutkuje to zwyżką cen usług.Dojdą koszty np ubezpieczeń i spadnie liczba pracujących na czarno.
 2. Jeśli dojdzie do władzy następna ,,banda czworga"lub zrobią rewolucję gospodarczą w stylu sławetnej rewolucji kulturalnej to biada światu.Chiński gwałtowny rozwój gospodarczy opłacamy min dużą zwyżką cen materiałów budowlanych.
 3. Wiedzący innaczej !Nie obrażaj kamieniarzy i glazurników to dzięki nam masz co robić /jeśli jesteś konserwatorem z dyplomem stosownej uczelni?jaki konkretny wydział?/Ktoś przed laty położył te mozaiki,kafle,kamień i skoro było to tak dawno że stało się zabytkiem to chyba sami wyjątkowi ludzie to robili?
 4. Jak nie chodzisz na szkolenia to nie wiesz ,,jak to się nakłada" .Możesz włożyć trochę wysiłku i poczytać kartę techniczną produktu na stronie producenta i ewentualnie zadzwonić do dostępnych doradców technicznych .Nauki nigdy za mało.
 5. Zwykle wystarcza użycie transparentnych silikonów.
 6. Tak jak piszą inni karton gips wytrzyma takie ,,kolankowanie".Ważne jest użycie kleju elastycznego pod płytki.
 7. Myślę że zawsze da się wykroić kawałek sąsiedniego pomieszczenia np sypialni gdzie bez znaczenia jest ten 1m2 mniej.
 8. Drewno egzotyczne odporne na zawilgocenia i klejone do podłoża tak jak parkiet,pokryte wodoodpornym lakierem ,tworzy powierzchnię wodoodporną .
 9. Zdaje się że amerykanie już dość dawno temu to udowodnili/szkodliwość azbestu/.Praca przy demontażu azbestu stała się polską specjalnością!!!!
 10. Jak się podpisało umowę akcesyjną to trzeba dotrzymywać zobowiązań.Władza patrzy jak stołek utrzymać a nie jak dotrzymać zobowiązań,wszystko jedno czy z pielęgniarkami czy z Unią Europejską.
 11. Dość często widzę drewno na podłodze w łazienkach,tak jak i drewniane meble łazienkowe.Problemem jest łączenie czyli styk drewna z płytkami.Preferuję silicony ,parkieciarze dają wstawki z korka.
 12. Przy kilku osobach wstających do zajęć o podobnych godzinach konieczne są dwie łazienki z wc-tami i wanna w tej domowej a prysznic w tej odwiedzanej przez gości.Nie przestępujemy z nogi na nogę w kolejce pod drzwiami,goście nie oglądają co trzymamy na półkach.Wszyscy domownicy zdąrzą do pracy i zajęć z wyschniętymi włosami.
 13. Przy stropie drewnianym najlepszym rozwiązaniem będzie murek na konstrukcji szynowej z karton gipsu,obłożonym płytkami klinkierowymi.Budowany tak jak w opisie złotej rączki będzie stabilny.Zamiast karton gipsu dobre będą też płyty Osb.
 14. Niektóre preparaty wchodzą w reakcję z wodą.Wielokrotne mycie powierzchni pozbawia ochrony i trzeba zabezpieczać od nowa.
 15. Można to naprawić stosując taśmę Mapeband na styku ściany i powierzchni balkonu.Taśmę trzeba przykryć płytkami.
 16. Z szyn i karton-gipsu da się zrobić okrągły blat czy obudowę do wanny.Płyty OSB też się nadają.
 17. To na początek powiem że są dostępne fugi odporne na pleśnie.Taką fugą jest Ultracolor Plus z Technologią BioBlock firmy Mapei.
 18. Można uzyskać jednolitą płaszczyznę tynku i płytek.Warunkiem jest idealnie równo położony tynk .Z dopasowaniem do takiej płaszczyzny płytek nie ma problemu.
 19. Filmy ,instrukcje to nie wszysko.Diabeł tkwi w szczegółach i z tego diabelskiego podpuszczenia pękają i odpadają płytki.
 20. Jak robić żeby dobrze robić.Chcesz wiedzieć?
 21. Niestety wyroby z Chin odbiegają jakością od standardów europejskich.W 99% procentach są to zakupy inwestorskie i wykonawcy skazani są na pracę z tym materiałem.
 22. Jesli to podłoga na gruncie to bez pospiechu można wykonać prawidłową podstawę pod płytki.Warstwa betonu na to hydroizolacja ,izolacja cieplna,znów hydroizolacja i warstwa dociskowa wylewki betonowej.
 23. Zawsze należy gruntować ściany pod płytki.Grunt zapobiega szybkiemu i nierównomiernemu wysychaniu zapraw klejowych.
 24. Wiem że to zmora pań domu.Jak pozbyć się czarnych smug,nalotu?Produkty zabezpieczajace i profilaktyka.Co wiemy? :
×
×
 • Utwórz nowe...