Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

złota rączka

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O złota rączka

 • Ranga
  Początkujący
 1. złota rączka

  Budowa Balkonu

  Zrób lekki drewniany na zatopionym w ścianie kątowniku ,czy innym kształtowniku.O betonowym wylewanym zapomnij,powinien być zakotwiony w wieńcu.
 2. złota rączka

  Ściana z kamienia

  Konserwator zabytków to poważna osoba na stanowisku np Wojewódzki Konserwator Zabytków.Reszta osób zajmująca się tą profesją to rzemieślnicy typu sztukator ,złotnik,kamieniarz itd,oraz konserwatorzy sztuki, w tym zabytkowej ,zwykle są to artyści po Akademii Sztuk Pięknych.Mam rację?
 3. złota rączka

  wylewka betonowa

  To wszysko zależy czy OSB jest stabilne czyli czy sztywno leży na stropie.Pod wylewkę trzeba dać izolację z folii w płynie,wylewkę można zazbroić siatką do tynków cienkowarstwowych.Przypuszczam że wystąpią z czasem jakieś mikropęknięcia powierzchni .Jednak lepiej zrobić inną posadzkę/panel,klepka,wykładzina?/To że w łazience jest gruba wylewka i się trzyma o niczym nie wyrokuje bo to małe pomieszczenie.
 4. złota rączka

  brakująca ława

  Na etapie wykopu trzeba mieć kogoś kto zna się na rysunku technicznym i potrafi ,,czytać"projekt.Póżniej to już mniejszy kłopot bo zawsze widać że jakiś fundament został bez ściany i ślepy może się o niego potknąć.
 5. złota rączka

  Ściana z kamienia

  Miałem ostatnio takie ogrodzenie z otoczaków do oczyszczenia z tynku.Młotkiem łatwo schodzi tynk bo to powierzchnie gładkie są na takim kamieniu a i tynk lichy.Resztę tynku z zagłębień przy pomocy właśnie wiertarki z zamocowanym kółkiem typu szczotka druciana usunąłem pomagając sobie myjką Karchera/daje ostre ciśnienie/Kamień wyglądał po tych zabiegach jak nowy.Pewnie w domu pomysł z tą myjką odpada. Takie kółko chyba z dychę kosztuje.
 6. złota rączka

  płyty azbestowe-co robić?

  Żaden ekspert nie twierdzi że azbest pozostawiony na dachu nie pyli.Z upływem lat tak jak każdy materiał mający kontakt z warunkami atmosferycznymi ulega erozji czy korozji jak kto woli.Czyli im starszy tym bardziej pyli.Przy obecnym stanie wiedzy wynikajacym z badań statystycznych prowadzonych przy okazji prac naukowych dotyczacych chorób płuc,twierdzenie że wyroby zawierające azbest są mało szkodliwe zakrawa na jakieś kuriozum.Argumentacja palacza że ojciec pali,dziadek pali i żyją w zdrowiu może wywołać tylko wzruszenie ramion.Z taką argumentacją mamy tu do czynienia ze strony zwolenników azbestu.To jest moja podwójna wypowiedż,pierwsza i ostatnia w tym temacie
 7. złota rączka

  Ściana z kamienia

  Przy takich grubościach trzeba go kłaść jako wielowarstwowy i nie ma to wiele wspólnego z podłożem.
 8. złota rączka

  Murek-barek z cegieł

  Jak k-g będzie przykręcony co min 40cm i w podwójnej warstwie to nie ma problemu.Jedna warstwa tez będzie ok.W obydwu przypadkach ważna jest stabilność konstrukcji wsporczej i użycie elastycznego kleju pod płytki.
 9. złota rączka

  brakująca ława

  Niech pseudofachowcy biorą młotki i odkują boczne zbrojenie ław i beton na kilkanaście cm w głąb ławy tak aby dowiązać zbrojenie ,,zapomnianej ławy" .Wykop dać głębszy niż zalana ława i podkopać się równiez pod nią choć trochę.Zmyć wodą okruchy betonu na łączeniach i zalać ławę.Beton jest jeszcze kruchy i nie powinno być kłopotów z ,,młotkowaniem".Tu jest nauka dla innych.Róbcie odbiory poszczególnych etapów robót.W tym przypadku po wykopaniu i zazbrojeniu ław.
 10. złota rączka

  wylewka betonowa

  Na upartego nie ma rady.Przynajmniej zadbaj o życie sąsiadów z dołu i zrób na OSB wylewkę samopoziomującą cienkowarstwową ,będzie mniejszy ciężar a wygląd betonowej posadzki.Bacz by sąsiedzi nie oskarżyli cię o spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia poprzez stosowanie technologii która nijak ma się do sztuki budowlanej.
 11. złota rączka

  Ściana z kamienia

  Masa podkładowa Atlas Cerplast stanowi doskonały materiał szczepny .
 12. złota rączka

  Podpórki Dachu

  Rozumiem że chodzi o zadaszenie balkonu oparte na balkonie?Jeśli to rozwiązanie zgodne z projektem to chyba wystarczy usztywnić połączenie słupa z balkonem i konstrukcją daszka.Mogą do tego posłużyć metalowe elementy złączne używane przy montażu dachów.Są to blachy czy kątowniki z otworami poprzez które mocuje się je gwożdziami lub wkrętami do belek czy podłoża betonowego/płyty balkonowej/.
 13. złota rączka

  podłoga z OSB a płytki

  Należy zeszlifować woskowinę i użyć kleju poliuretanowego dwuskładnikowego Keralastic Mapei oznaczonego symbolem R2.Jest wodoszczelny a przy odpowiedniej aplikacji /ciągła powłoka/może być też hydroizolacją.Nadaje się do wszelkich wielkośći płytek i kamienia.
 14. złota rączka

  Drewno w łazience

  Pierwszoplanową rzeczą jest dobór odpowiedniego drewna zapewniającego stabilność i małą kurczliwość w pomieszczeniu o zmiennej wilgotności.Drewno powinno być pokryte lakierami wodoodpornymi.
 15. złota rączka

  przydomowa elektrownia wiatrowa

  Pewnie z wielkości wiatraka.Tu mówimy o przydomowym a na farmach wiatrowych są wysokości wieżowca.
×