Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

złota rączka

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez złota rączka

 1. Zrób lekki drewniany na zatopionym w ścianie kątowniku ,czy innym kształtowniku.O betonowym wylewanym zapomnij,powinien być zakotwiony w wieńcu.
 2. Konserwator zabytków to poważna osoba na stanowisku np Wojewódzki Konserwator Zabytków.Reszta osób zajmująca się tą profesją to rzemieślnicy typu sztukator ,złotnik,kamieniarz itd,oraz konserwatorzy sztuki, w tym zabytkowej ,zwykle są to artyści po Akademii Sztuk Pięknych.Mam rację?
 3. To wszysko zależy czy OSB jest stabilne czyli czy sztywno leży na stropie.Pod wylewkę trzeba dać izolację z folii w płynie,wylewkę można zazbroić siatką do tynków cienkowarstwowych.Przypuszczam że wystąpią z czasem jakieś mikropęknięcia powierzchni .Jednak lepiej zrobić inną posadzkę/panel,klepka,wykładzina?/To że w łazience jest gruba wylewka i się trzyma o niczym nie wyrokuje bo to małe pomieszczenie.
 4. Na etapie wykopu trzeba mieć kogoś kto zna się na rysunku technicznym i potrafi ,,czytać"projekt.Póżniej to już mniejszy kłopot bo zawsze widać że jakiś fundament został bez ściany i ślepy może się o niego potknąć.
 5. Miałem ostatnio takie ogrodzenie z otoczaków do oczyszczenia z tynku.Młotkiem łatwo schodzi tynk bo to powierzchnie gładkie są na takim kamieniu a i tynk lichy.Resztę tynku z zagłębień przy pomocy właśnie wiertarki z zamocowanym kółkiem typu szczotka druciana usunąłem pomagając sobie myjką Karchera/daje ostre ciśnienie/Kamień wyglądał po tych zabiegach jak nowy.Pewnie w domu pomysł z tą myjką odpada. Takie kółko chyba z dychę kosztuje.
 6. Żaden ekspert nie twierdzi że azbest pozostawiony na dachu nie pyli.Z upływem lat tak jak każdy materiał mający kontakt z warunkami atmosferycznymi ulega erozji czy korozji jak kto woli.Czyli im starszy tym bardziej pyli.Przy obecnym stanie wiedzy wynikajacym z badań statystycznych prowadzonych przy okazji prac naukowych dotyczacych chorób płuc,twierdzenie że wyroby zawierające azbest są mało szkodliwe zakrawa na jakieś kuriozum.Argumentacja palacza że ojciec pali,dziadek pali i żyją w zdrowiu może wywołać tylko wzruszenie ramion.Z taką argumentacją mamy tu do czynienia ze strony zwolenników a
 7. Przy takich grubościach trzeba go kłaść jako wielowarstwowy i nie ma to wiele wspólnego z podłożem.
 8. Jak k-g będzie przykręcony co min 40cm i w podwójnej warstwie to nie ma problemu.Jedna warstwa tez będzie ok.W obydwu przypadkach ważna jest stabilność konstrukcji wsporczej i użycie elastycznego kleju pod płytki.
 9. Niech pseudofachowcy biorą młotki i odkują boczne zbrojenie ław i beton na kilkanaście cm w głąb ławy tak aby dowiązać zbrojenie ,,zapomnianej ławy" .Wykop dać głębszy niż zalana ława i podkopać się równiez pod nią choć trochę.Zmyć wodą okruchy betonu na łączeniach i zalać ławę.Beton jest jeszcze kruchy i nie powinno być kłopotów z ,,młotkowaniem".Tu jest nauka dla innych.Róbcie odbiory poszczególnych etapów robót.W tym przypadku po wykopaniu i zazbrojeniu ław.
 10. Na upartego nie ma rady.Przynajmniej zadbaj o życie sąsiadów z dołu i zrób na OSB wylewkę samopoziomującą cienkowarstwową ,będzie mniejszy ciężar a wygląd betonowej posadzki.Bacz by sąsiedzi nie oskarżyli cię o spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia poprzez stosowanie technologii która nijak ma się do sztuki budowlanej.
 11. Masa podkładowa Atlas Cerplast stanowi doskonały materiał szczepny .
 12. Rozumiem że chodzi o zadaszenie balkonu oparte na balkonie?Jeśli to rozwiązanie zgodne z projektem to chyba wystarczy usztywnić połączenie słupa z balkonem i konstrukcją daszka.Mogą do tego posłużyć metalowe elementy złączne używane przy montażu dachów.Są to blachy czy kątowniki z otworami poprzez które mocuje się je gwożdziami lub wkrętami do belek czy podłoża betonowego/płyty balkonowej/.
 13. Należy zeszlifować woskowinę i użyć kleju poliuretanowego dwuskładnikowego Keralastic Mapei oznaczonego symbolem R2.Jest wodoszczelny a przy odpowiedniej aplikacji /ciągła powłoka/może być też hydroizolacją.Nadaje się do wszelkich wielkośći płytek i kamienia.
 14. Pierwszoplanową rzeczą jest dobór odpowiedniego drewna zapewniającego stabilność i małą kurczliwość w pomieszczeniu o zmiennej wilgotności.Drewno powinno być pokryte lakierami wodoodpornymi.
 15. Pewnie z wielkości wiatraka.Tu mówimy o przydomowym a na farmach wiatrowych są wysokości wieżowca.
 16. Na tyle dużą że można w nich mieszkać jak Staś i Nel w baobabie.
 17. Producent systemu nie odpowiedział na zapytanie ?Może nie istnieje,lepiej zadzwoń i rozpytaj.Słyszałem że w tym systemie nie ma potrzeby tynkowania ścian wystarczy gładż gipsowa.
 18. To jest pojedyńczy bal 40cm?Wątpię.
 19. Byłem na farmie wiatrowej w Darłówku.Cięcie powietrza przez śmigło wiatraka jest głośne i cykliczne.
 20. Legary nie wymagają jakiegoś dodatkowego mocowania do podłoża.Należy je wypoziomować na klinach a ewentualne luki powstałe pod nimi wypełnić pianką montażową.Stropy belkowo-pustakowe spełniają wymagania akustyczne bez dodatkowych izolacji.
 21. Można taki murek postawić w ten sposób że stworzy się zamykany barek po stronie salonu.Końcówka w L i na środku długości murek prostopadły.Powstaną dwie wnęki które można zamknąć szklanymi drzwiczkami.Jednocześnie murki prostopadłe dadzą stabilną podstawę pod blat barku i wzmocnią długi murek.
 22. Taki murek musi stać na stabilnym podłożu.Powinieneś wyciąć otwór w deskach i postawić go na stropie.Trzeba zachować 1-1,5cm odległości pomiędzy murkiem a deskami .
 23. Coraz częściej chcemy wyróżnić naszą łazienkę.Drewno ociepla pomieszczenia i przydaje ekskluzywności.Jakiego użyć,czym kleić.Problemy do pokonania?
×
×
 • Utwórz nowe...