Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 12.11.2010 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Sepoy, jeżeli zostawisz na zimę elewację z klejem to na wiosnę przed położeniem puscu trzeba bedzie jeszcze raz kłaść klej, ponieważ nie jest on mrozoodporny i pęka. Można ewentualnie taką ścianę zaimpregnować to wtedy nie trzeba ponownie kłaść kleju. Co do sprawy kiedy stolarka kiedy tynki. Jak wstawisz stolarkę przed tynkami to tynkarze ci od razu obrobią wnęki okienne i ościeżnice, wstawisz okna = będziesz mógł o tej porze roku ruszyć z wewnętrznym tynkami, jeśli nie to jest już za chłodno. Bramę garazową nalezy wstawić na gotową ścianę, przynajmniej ten kawałek na którym jest brama, później nie da się za bardzo już takiej ściany ani zatynkować ani pomalować. Drzwi docelowe wstawiaj jak najpóźniej się da bo bardzo się niszczą i wypaczają od wilgoci poza tym jak nie ma jeszcze przygotowanych wylewek to trudno je zamocować. Na tym etapie drzwi tymczasowe to rozsądne rozwiązanie.
 2. 1 point
  Nie słyszał Pan o dyfuzji pary wodnej? Nie słyszał Pan jak działa goretex - ma wody z zewnątrz nie wpuścić a wodę z wewnątrz wypuścić. Lepiszcze pod folią kubełkową ( na rys. jej zasada działania) to jakby Pan pod kurtkę z goretexu założył gumowy płaszcz. Pan da tak w dachu czy ścianie warstwę nie wypuszczającą wilgoci – praroizolację od zewnatrz!!!!! Kiedyś fundamenty były kamienne – granitowe bloki nie podciągały wody kapilarnie, ale zimą wilgoć z dyfuzji pary w ścianach, swobodnie była odprowadzana do ławy fundamentowej – która była w strefie dodatnich temperatur. Problem z zawilgoceniem zaczął się 40 lat temu – gdy zaczęto fundamenty lepikować i wilgoć z wewnątrz zatrzymywać
 3. 1 point
  Ja kupilem drzewo w lesie tzn kupilme cale kloce i to zwiezli mi do tartaku za okolo 20m3 zaplacilem 4000zł. Tartak przetarl mi to za 1800 zł, wyszlo okolo 10m3 wiezby i okolo 3m3 desek (lepszych i gorszych nic sie nie zmarnowalo). Deski oczywiscie sie przydaly dokupilem jescze 1,5m3 bo zabraklo kosztowalo to 750zł. czyli cale drzewo na budowe wyszlo okolo 6700 liczac z transportem. Dach mam dwuspadowy z jedna lukarna nad wykuszem. Powierzchnia dachu 170m2. Jesli kupowalbym gotowa wiezbe to zaplacilbym 550zł za m3 czyli za sama wiezbe wyszloby mi 5500 zł, wiec oszczednosc nie duza ale jednak jest. Jak to sie mowi grosz do gorsza i uzbiera sie kilka tys na takiej budowie.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...