Skocz do zawartości

przyłącze gazowe - ile kosztuje?


Recommended Posts

Napisano
Witam.
Moi sąsiedzi chcą podciągnąć sobie gaz do domu (do tej pory ogrzewali dom kominekiem). Nie znam obecnych cen- gdyż dom budowałam kilka lat temu. Jakie są koszty wykonania od momentu wcinki w instalację? Tzn. opłaty + projekt + robocizna ?
Napisano
  Cytat

Witam.
Moi sąsiedzi chcą podciągnąć sobie gaz do domu (do tej pory ogrzewali dom kominekiem). Nie znam obecnych cen- gdyż dom budowałam kilka lat temu. Jakie są koszty wykonania od momentu wcinki w instalację? Tzn. opłaty + projekt + robocizna ?

Rozwiń  


Wypowiem się o projekcie. Projekt robiła nam firma która wykonała wcinkę. Koszt ok.800zł. ( podobno tanio ), reszta nie wiem bo miałem to zrobione kompleksowo - cała instalacja c.o. i c.w. i gazowa z wszelkimi materiałami , piecami, kaloryferami itp. 25 tyś. Dodam że to był znajomy gazownik.
Napisano
czyli 20 tys. trzeba mieć - tak czy inaczej - spory wydatek. Dwa lata temu byłoby to 10 tys. zł a teraz 20tys.

za wcinkę w instalację trzeba zapłacić 820zł. ale to chyba sam fakt iż pozwolą się wciąć w swoją instalację. nic poza tym ...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Wszystkie sprawy związane z przyłączeniem do sieci gazowej załatwisz w odpowiedniej do swojego rejonu Rozdzielni Gazu, ktora jest przedstawicielem Operatora Systemu Dystrybucji na danym terenie, w Twoim przypadku będzie to Mazowiecki OSD. Każdy operator ma swoją taryfę za przyłączenie do sieci (szczegoły w Dziale Technicznym Rozdzielni Gazu). Ja osobiście mieszkam w Częstochowie i na tym przykładzie mogę orientacyjnie podać koszt budowy przyłącza gazu. RG w Częstochowie podlega pod Gornośląskiego OSD i tak wg taryfy GOSD za pierwsze 15 mb przyłącza gazu płaci się ok. 1500 PLN + 50 PLN za każdy następny mb przyłącza. Nie interesują Cię żadne projekty ani kierownik robot, ani wykonawca, ani geodezja powykonawcza, ani papierki związane z budową przyłącza, podpisujesz tylko umowę przyłączeniową i w terminie max 60 dni roboczych masz gaz przy kurku głownym. Np. przyłącze o dł. ok. 30 mb wykonane z PE o średnicy fi 25, zasilane z gazociągu średniego ciśnienia kosztuje w całości ok 5900 PLN, z czego inwestor ponosi niecałe 50% kosztow tj ok. 2800PLN płatne w dwoch ratach przyłączeniowych, 1-przy podpisaniu umowy przyłączeniowej, 2-po zakończeniu inwestycji. Oddzielny temat to instalacja wewnętrzna ktorej budowa spoczywa całkowicie na twoich barkach i wymaga oddzielnego projektu, dziennika budowy i wszystkich związanych z tym wymagań po uzyskanie zgody na użytkowanie instalacji wewnętrznej. Zgoda ta będzie potrzebna do podpisania umowy o dostawę gazu i powieszenie licznika. to tyle. icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...