Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
chotomowianka

przyłącze gazowe - ile kosztuje?

Witam.
Moi sąsiedzi chcą podciągnąć sobie gaz do domu (do tej pory ogrzewali dom kominekiem). Nie znam obecnych cen- gdyż dom budowałam kilka lat temu. Jakie są koszty wykonania od momentu wcinki w instalację? Tzn. opłaty + projekt + robocizna ?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam.
Moi sąsiedzi chcą podciągnąć sobie gaz do domu (do tej pory ogrzewali dom kominekiem). Nie znam obecnych cen- gdyż dom budowałam kilka lat temu. Jakie są koszty wykonania od momentu wcinki w instalację? Tzn. opłaty + projekt + robocizna ?



Wypowiem się o projekcie. Projekt robiła nam firma która wykonała wcinkę. Koszt ok.800zł. ( podobno tanio ), reszta nie wiem bo miałem to zrobione kompleksowo - cała instalacja c.o. i c.w. i gazowa z wszelkimi materiałami , piecami, kaloryferami itp. 25 tyś. Dodam że to był znajomy gazownik.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli 20 tys. trzeba mieć - tak czy inaczej - spory wydatek. Dwa lata temu byłoby to 10 tys. zł a teraz 20tys.

za wcinkę w instalację trzeba zapłacić 820zł. ale to chyba sam fakt iż pozwolą się wciąć w swoją instalację. nic poza tym ...
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie sprawy związane z przyłączeniem do sieci gazowej załatwisz w odpowiedniej do swojego rejonu Rozdzielni Gazu, ktora jest przedstawicielem Operatora Systemu Dystrybucji na danym terenie, w Twoim przypadku będzie to Mazowiecki OSD. Każdy operator ma swoją taryfę za przyłączenie do sieci (szczegoły w Dziale Technicznym Rozdzielni Gazu). Ja osobiście mieszkam w Częstochowie i na tym przykładzie mogę orientacyjnie podać koszt budowy przyłącza gazu. RG w Częstochowie podlega pod Gornośląskiego OSD i tak wg taryfy GOSD za pierwsze 15 mb przyłącza gazu płaci się ok. 1500 PLN + 50 PLN za każdy następny mb przyłącza. Nie interesują Cię żadne projekty ani kierownik robot, ani wykonawca, ani geodezja powykonawcza, ani papierki związane z budową przyłącza, podpisujesz tylko umowę przyłączeniową i w terminie max 60 dni roboczych masz gaz przy kurku głownym. Np. przyłącze o dł. ok. 30 mb wykonane z PE o średnicy fi 25, zasilane z gazociągu średniego ciśnienia kosztuje w całości ok 5900 PLN, z czego inwestor ponosi niecałe 50% kosztow tj ok. 2800PLN płatne w dwoch ratach przyłączeniowych, 1-przy podpisaniu umowy przyłączeniowej, 2-po zakończeniu inwestycji. Oddzielny temat to instalacja wewnętrzna ktorej budowa spoczywa całkowicie na twoich barkach i wymaga oddzielnego projektu, dziennika budowy i wszystkich związanych z tym wymagań po uzyskanie zgody na użytkowanie instalacji wewnętrznej. Zgoda ta będzie potrzebna do podpisania umowy o dostawę gazu i powieszenie licznika. to tyle. icon_biggrin.gif
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • Podłączony jest przedłużacz, mający 5 wejść. Jednak jest na włącznik włącz/wyłącz (świeci jak jest włączony). Obojętnie, w czasie włączenia, jak siedzę na komputerze dajmy na to, nagle po paru godzinach puff i wszystko się wyłącza bo prąd nagle zniknął. Nawet jak nic nie jest włączone przez cały dzień, na drugi dzień nadal nie ma prądu. Tak jakby raz był raz go nie ma, jak mu się tam podoba. Na pewno to nie jest wina przewodów w gniazdku, bo jak sprawdzaliśmy był prąd. A potem po godzinie go nie było. Raczej skłaniamy się, że coś w puszcze jest nie tak. Ale tam jest parę kabli i nie znamy się na tym, dlatego musimy po świętach wezwać elektryka.
  • I na pewno nie wszystkim się podobają takie posadzki z żywicy. Bo oprócz trwałości liczy się jeszcze gust, a gust jak wiadomo każdy ma inny Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt, taras z drewna można położyć własnymi rękami, z żywicy już się nie da, trzeba zatrudnić fachowca a to generuje koszta, to takie ogólne stwierdzenie.
  • 1. Czyli w pewnym momencie owy dom wielopokoleniowy robi się dwoma odrębnymi mieszkaniami, bo się okazuje, że jednak razem na kupie wcale nie jest tak różowo.     2. Jak masz własne dziecko to jest twoja decyzja i twoja odpowiedzialność.   Jak podrzucasz non stop dziecko rodzicom, to wykorzystujesz ich. Bo to nie oni podjęli decyzję, czy chcą na starość biegać za dzieckiem.   Owszem, rodzice zgodzą się na bycie darmowymi opiekunkami (bo jak tu odmówić własnemu dziecku), ale pytanie czy naprawdę o tym marzą? Są starsi, szybciej się męczą, potrzebują więcej spokoju.  Moja ciotka była asertywna, jak jej córka urodziła - od razu uprzedziła młodych, żeby sobie wynajęli opiekunkę, bo ona może zaopiekować się dzieckiem w weekendy najwyżej i to nie w każdy, bo nie ma sił. Teściowa, jak pisałam wcześniej, po weekendzie z wnuczkami jest wykończona.  3. Jeśli mężowi/żonie i własnym dzieciom poświęcasz mniej czasu niż własnej matce, to niestety nie jest to dla mnie objaw nieodciętej pępowiny. 
  • co do propozycji na balkon już proponowałem parę rozwiązań z żywicy w innym temacie na pewno  to są dużo trwalsze rozwiązanie niż deska czy płytki
  • Witam, Ogrzewanie prądem to również pompa ciepła. Polska to nie Prowansja a i tam domy muszą mieć jakiś system ogrzewania aby nie umarznąć w te kilka dni w roku kiedy jest zimno. Zazwyczaj rozpalają .....kominek. A gdyby tu w Polsce doprowadzić do sytuacji jaką mają mieszkańcy Prowansji? Jest to możliwe.  Opiszę system jaki zastosowałem w swoim domu, pobudowanym 5 lat temu. Dom ma 120 m2, ściany z betonu komórkowego jednowarstwowe, dobrze ocieplona podłoga i dach, okna dwuszybowe. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła o mocy 11 kW i wspomaganą właśnie kominkiem z płaszczem wodnym. Zainstalowane ogrzewanie podłogowe, kaloryfery (sypialnie) i nagrzewnica w układzie rekuperacji. Wszystko sprzęgnięte buforem 400 litrów. A działa to tak. Do temperatur na dworze -15 oC ogrzewanie jest bezobsługowe. Wszystko się robi w automacie. Ze względu na koszty poniżej tych temperatur po prostu rozpalam kominek (jak w Prowansji). Nie muszę tego robić bo pompa ma wbudowane grzałki na ewentualność niskich temperatur zewnętrznych. Pompa ciepła włącza się tylko w taryfie nocnej (taryfa G12r), a więc koszt energii ok 27 gr/kWh (ok 5800 kWh sczytane z podlicznika). Roczne koszty ogrzewania domu i grzania wody użytkowej to ok 1500 zł i ok 1 m3 drewna do kominka. Niestety, przy stosowaniu taryfy dwustrefowej koszt energii poza nocną taryfą to ok 72 gr/kWh. Koszt energii poza ogrzewaniem jest wyższy i wynosi 2000 zł/rok (ok 2800 kWh) ale i tak średnioroczna cena energii wyszła u mnie 40 gr/kWh. Myślę też w tym roku zainstalować fotowoltaikę. Wielkość instalacji PV to ok 3 kWp. Co o tym systemie Państwo sądzicie sadzicie? Jest sprawdzony, gdyż używałem go już pięć lat i piątą zimę.  
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi