Skocz do zawartości

Podgrzewacze pojemnościowe i przepływowe


Recommended Posts

Dostarczenie do kranów ciepłej wody użytkowej to jeden z najważniejszych warunków normalnego funkcjonowania domu. Do tego woda powinna być zawsze ciepła i płynąć pod odpowiednim ciśnieniem. Aby tak się stało, należy odpowiednio dobrać podgrzewacz.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/254-podgrzewacze-pojemnosciowe-i-przeplywowe

Link do komentarza
witam może ktoś podpowie w n/w kwestii. Mam gazowy pogrzewacz wody (pojemnościowy). Z ciepłej wody korzystamy właściwie tylko pozno wieczorem 20,21 no i oczywiscie rano ok. 7. Wiec w godz. 7-21 nie ma potrzeby podgrzewania wody. Czy jest możliwość (i sens) zamonotowania sterownika ktory wylaczy podgrzewacz w wymienionych godzinach? Nadmieniam, ze podgrzewacz zimnba wode nagrzewa do zadanej temperatury bardzo szybko, sadze ze w ok. 25,30 minut.
Link do komentarza
Cytat

witam
może ktoś podpowie w n/w kwestii. Mam gazowy pogrzewacz wody (pojemnościowy). Z ciepłej wody korzystamy właściwie tylko pozno wieczorem 20,21 no i oczywiscie rano ok. 7. Wiec w godz. 7-21 nie ma potrzeby podgrzewania wody. Czy jest możliwość (i sens) zamonotowania sterownika ktory wylaczy podgrzewacz w wymienionych godzinach? Nadmieniam, ze podgrzewacz zimnba wode nagrzewa do zadanej temperatury bardzo szybko, sadze ze w ok. 25,30 minut.


Teoretycznie okresowe wyłączenie zasilania podgrzewacza pojemnościowego może nieco zmniejszyć zużycie energii (straty postojowe maleją wraz ze zmniejszaniem się różnicy temp. wody i otoczenia), ale przy dobrze izolowanym zbiorniku korzyści będą stosunkowo niewielkie.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Gość asbabicz
ja mam bojler w łazience i pod zlewozmywakiem w kuchni i mam podłaczone TIMERY z Castoramy. Bojlery ustawione sa na 40 stopni ale TIMERY włączaja je tylko wtedy gdy jestesmy w domu i chcemy z wody korzystac.
Tak samo TIMERY mam podłączone do telewizora i nagrywarki UPC (nagrywam to co chcę jak jestem w pracy)i do grzejnika w łazience. Nagrzewa sie nawet latem rankiem i wieczorkiem zeby nam było ciepło i zebuysmy się nie przeziębiali. I takl oszczedzam prad.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...