Skocz do zawartości

Warunki zabudowy a projekt.


Recommended Posts

Napisano

Witam, proszę o pomoc w kwestii odnośnie warunków zabudowy, czy te które otrzymałem i PROJEKT który wybrałem może być realizowany na poniższej działce? Czy WZ muszą być zmienione? Czy mogą pozostać takie jakie otrzymałem? Chodzi mi dokładnie o szerokość elewacji.
1.
2lvi8wp.jpg
2.
2j6395k.jpg
3.
165lkw.jpg

Napisano
Cytat

Witam, proszę o pomoc w kwestii odnośnie warunków zabudowy, czy te które otrzymałem i PROJEKT który wybrałem może być realizowany na poniższej działce? Czy WZ muszą być zmienione? Czy mogą pozostać takie jakie otrzymałem? Chodzi mi dokładnie o szerokość elewacji.


Szerokość domu jest ok bo nie przekracza 15m (masz około 12m), tylko jak ten dom ma się do zapisu, że to miałby byc bliźniak z 2 garażami?
Jesli chesz budować dom wolnostojący, to powinienieś zmienić warunki zabudowy (niestety). Przed wydaniem pozwolenia na budowę przede wszystkim sprawdzana jest zgodność z decyzją o warunkach (a poza tym prawo do dysponowania nieruchomościa oraz uprawnienie projektanta pod projektem).
Napisano
Chodzi oto, że z rodzicami pisaliśmy o WZ, na początku mieliśmy razem się budować (bliźniak+2 garaże+pom. gospodarcze), lecz w końcu doszliśmy do wniosku, że będziemy na razie budować jeden dom ale razem z garażem, więc stąd moje pytania.
Napisano
Oprócz projektu samego budynku, do uzyskania pozwolenia na budowę konieczne będzie sporządzenie planu zagospodarowania działki, który powinien opracować uprawniony architekt. Sprawdzi on czy też wybrany projekt typowy odpowiada warunkom zabudowy.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
witam serdecznie
miałabym jedno małe pytanie- czy ktos z forumowiczów wystepując o warunki zabudowy sam robil projekt zagospodarowania działki, czy też trzeba to jednak zlecic architektowi.
Na stronie ARCHON są juz gotowe obrysy budynkow w odpowiedniej skali do pobrania i wklejenia na planie zagospodarowania.
Zastanawiam się nad tym gdyż własnie sie o WZ staram co jeszcze powinnam umiescic na danym planie wiem ze studnie, szambo ( moja dzialka jest na odludziu)przylacze energetyczne i co dalej.. Przegladałam różne artykuły w necie i wielokrotnie spotkałam się z informacją ze o warunki zabudowy moze starac sie kazdy tz. nie musi byc włascicielem danej działki- więc to jakby pozwala na pewna swobode bo którz chciałby wydac pieniadze na architekta nie bedac włascicielem
Byłabym wdzięczna za przykładowa koncepcje zagospodarowania działki w celu wydania WZ. Może ktos ma taka koncepcje i zgodzi się ja pokazac ( prosze na private

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...