Skocz do zawartości

Problemy z pprzyłączem wody


Issa

Recommended Posts

Witam,
Mam następujący problem: ładnych ileś lat temu (blisko 20-ścia) mając tylko działkę składałam się na budowę wodociągu. Oczywiście w efekcie przy mojej działce nie założono zastawki (czy jak tam się to nazywa). Wodociąg jest natomiast poprowadzony wzdłuż granicy w obrębie mojej działki. Obecnie kompletuję dokumenty do pozwolenia na budowę i m. in. dotyczy to podłączenia wodociągu.
* Wg. warunków technicznych moge się podłączyć do wodociągu ale do rozgałęzienia, które biegnie dobre 30 m ode mnie. Musze użyskac zgode dwóch sasiadów na przeprowadzenie robót i poprowadzenie instalacji oraz od gminy na przeprowadzenie przez drogę gminną.
* Nie moge podłączyć się pod wodociąg idący przez moja ziemię (śr. 120).
Usłyszałam w urzędzie, że Społeczny Komitet Budowy Wodociągu rozwiązał się dawno i Wodociągów nic nie obchodzi, że się składałam. usłyszałam również, że mam pecha a inni szczęście, bo na mojej skłądce skorzystali.
Czy mam jakiekolwiek szanse wymóc na wodociągach mozliwość włączenia się do wodociągów na moim terenie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.


No i właśnie na tym polega problem. Nie chcą mi wydać zgody na włączenie się na trójnik w nitkę idącą po mojej działce (120-tka) tylko mam przegopywać się daleko i podłączać do rur 90-tki (czy też 80-tki) prowadzonej dwie działki dalej. Jest to dla mnie irracjonalne - na logike rzecz biorąc sprawa jest prosta ale urząd ma swoje zdanie. Czy ktoś miał takie problemy/ doświadczenia i wie jakich argumentów uzyć? Bo wydawało mi się, że akurat z podłączeniem sie do wodociągu jak idzie przez działkę nie będe miec żadnych problemów. A tu niespodzianka icon_smile.gif
Link do komentarza
Niestety monopoliści dyktują warunki. Poza tym, być może warunki techniczne (na których się nie znam) wymuszają taką sytuację.

Ja też dostałam warunki przyłączenia w takim miejscu, że absolutnie były dla mnie nie do przyjęcia. Jak to w naszym kraju znalazłam człowieka, który mi załatwił takie warunki, aby były zgodne z rozsądkiem i moimi potrzebami.

Powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...