Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Issa

Problemy z pprzyłączem wody

Recommended Posts

Witam,
Mam następujący problem: ładnych ileś lat temu (blisko 20-ścia) mając tylko działkę składałam się na budowę wodociągu. Oczywiście w efekcie przy mojej działce nie założono zastawki (czy jak tam się to nazywa). Wodociąg jest natomiast poprowadzony wzdłuż granicy w obrębie mojej działki. Obecnie kompletuję dokumenty do pozwolenia na budowę i m. in. dotyczy to podłączenia wodociągu.
* Wg. warunków technicznych moge się podłączyć do wodociągu ale do rozgałęzienia, które biegnie dobre 30 m ode mnie. Musze użyskac zgode dwóch sasiadów na przeprowadzenie robót i poprowadzenie instalacji oraz od gminy na przeprowadzenie przez drogę gminną.
* Nie moge podłączyć się pod wodociąg idący przez moja ziemię (śr. 120).
Usłyszałam w urzędzie, że Społeczny Komitet Budowy Wodociągu rozwiązał się dawno i Wodociągów nic nie obchodzi, że się składałam. usłyszałam również, że mam pecha a inni szczęście, bo na mojej skłądce skorzystali.
Czy mam jakiekolwiek szanse wymóc na wodociągach mozliwość włączenia się do wodociągów na moim terenie?
Pozdrawiam

A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.

Cytat

A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.

No i właśnie na tym polega problem. Nie chcą mi wydać zgody na włączenie się na trójnik w nitkę idącą po mojej działce (120-tka) tylko mam przegopywać się daleko i podłączać do rur 90-tki (czy też 80-tki) prowadzonej dwie działki dalej. Jest to dla mnie irracjonalne - na logike rzecz biorąc sprawa jest prosta ale urząd ma swoje zdanie. Czy ktoś miał takie problemy/ doświadczenia i wie jakich argumentów uzyć? Bo wydawało mi się, że akurat z podłączeniem sie do wodociągu jak idzie przez działkę nie będe miec żadnych problemów. A tu niespodzianka icon_smile.gif

A nie prościej nawiertki użyć niż odłączać wodę u mnie wstawili nawiertke i odbyło się bez zakręcania wody.

Niestety monopoliści dyktują warunki. Poza tym, być może warunki techniczne (na których się nie znam) wymuszają taką sytuację.

Ja też dostałam warunki przyłączenia w takim miejscu, że absolutnie były dla mnie nie do przyjęcia. Jak to w naszym kraju znalazłam człowieka, który mi załatwił takie warunki, aby były zgodne z rozsądkiem i moimi potrzebami.

Powodzenia

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Przyjmując stawkę 0,5 zł za 1kWh, to zapłacisz około 0,0058 zł za litr podgrzania wody, bo potrzeba do tego około 0,011638 kWh.  1kWh to 1000W pracujące przez godzine, czyli 1000 dżuli na sekundę przez godzinę, czyli jeśli potrzeba 41900J do ogrzania 1kg wody o 10 stopni to taka praca będzie trwała 41,9 sekund składających się na kWh, czyli mozemy podzielic 41,9s na 3600sekund i to wyjdą nam wtedy kWh. Inaczej: 1000 dżuli na sekunde przez godzine to 1000*60*60, wynik tego mnozenia to 3600000 J, czyli 3600000 J to 1 kWh, zatem 41900 J to 0,011638 kWh (3600000/41900). Zdaje sie ze wszystko jest ok. Pomijajac takie pierdoly jak fakt, że nie cała energia używana przez urządzenie jest przekazywana wodzie itd. To i tak są groszowe sprawy.  Można sobie w tyłki wsadzić te kampanie nawołujące, żeby zakręcać kran w czasie mydlenia rąk haha. Jeszcze lepsze rzeczy wychodzą jak się obliczy ile trzeba dołożyć do atmosfery dwutlenku węgla, żeby jego udział w atmosferze zwiększył się do 1 czy 2%... Troche inaczej się wtedy oglada telewizje
    • Ja też się za nartami nie upieram, nie jest to warunek konieczny. Warunkiem koniecznym jest  nasze Forumowe Towarzystwo i odpowiednie warunki dla Leszka, żeby wreszcie mógł z nami się spotkać.
    • Dobra dzięki musze jutro dokładnie dopytać co on wlicza tam w cene
    • 3 tys też za dużo. Niech nic nie kupuje tylko niech ci da spis potrzebnego materiału i sam sprawdzisz sobie co ile kosztuje, koszt rurki alupexa średnicy 16 kosztuje około 3 do 5 zł za mb. Rura pcv śred 50 dł 2 m to cena około 10 zł. Policzysz i zobaczysz.  
    • Dom, nie blok trzeba będzie kuć, właśnie co do grzejnika zapomniałem spytać - ale napisał mi smsa z korektą że przysiadł i policzył i jednak twierdzi że w 5 klockach powinien się zmieścić z materiałem i robotą, co do listy materiałów to się umówiłem że on kupi co trzeba i da mi paragony a ja mu wtedy oddam. Tak więc ponawiam pytanie - tym razem 5 tysięcy? (tylko niewiem czy doliczał grzejnik) A hydraulik to raczej na fuche
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...