Skocz do zawartości

Problemy z pprzyłączem wody


Issa

Recommended Posts

Witam,
Mam następujący problem: ładnych ileś lat temu (blisko 20-ścia) mając tylko działkę składałam się na budowę wodociągu. Oczywiście w efekcie przy mojej działce nie założono zastawki (czy jak tam się to nazywa). Wodociąg jest natomiast poprowadzony wzdłuż granicy w obrębie mojej działki. Obecnie kompletuję dokumenty do pozwolenia na budowę i m. in. dotyczy to podłączenia wodociągu.
* Wg. warunków technicznych moge się podłączyć do wodociągu ale do rozgałęzienia, które biegnie dobre 30 m ode mnie. Musze użyskac zgode dwóch sasiadów na przeprowadzenie robót i poprowadzenie instalacji oraz od gminy na przeprowadzenie przez drogę gminną.
* Nie moge podłączyć się pod wodociąg idący przez moja ziemię (śr. 120).
Usłyszałam w urzędzie, że Społeczny Komitet Budowy Wodociągu rozwiązał się dawno i Wodociągów nic nie obchodzi, że się składałam. usłyszałam również, że mam pecha a inni szczęście, bo na mojej skłądce skorzystali.
Czy mam jakiekolwiek szanse wymóc na wodociągach mozliwość włączenia się do wodociągów na moim terenie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego Ci nie pozwalają włączyć się na trójnik? tego to już nie rozumiem. Po co ciągnąć przyłącze aż tak daleko jak wodociąg jest pod nosem. Takie włączenie na trójnik jest najprostsze: prosisz o zgodę wodociągi o odcięcie najbliższych zastawek na czas robót i po krzyku.


No i właśnie na tym polega problem. Nie chcą mi wydać zgody na włączenie się na trójnik w nitkę idącą po mojej działce (120-tka) tylko mam przegopywać się daleko i podłączać do rur 90-tki (czy też 80-tki) prowadzonej dwie działki dalej. Jest to dla mnie irracjonalne - na logike rzecz biorąc sprawa jest prosta ale urząd ma swoje zdanie. Czy ktoś miał takie problemy/ doświadczenia i wie jakich argumentów uzyć? Bo wydawało mi się, że akurat z podłączeniem sie do wodociągu jak idzie przez działkę nie będe miec żadnych problemów. A tu niespodzianka icon_smile.gif
Link do komentarza
Niestety monopoliści dyktują warunki. Poza tym, być może warunki techniczne (na których się nie znam) wymuszają taką sytuację.

Ja też dostałam warunki przyłączenia w takim miejscu, że absolutnie były dla mnie nie do przyjęcia. Jak to w naszym kraju znalazłam człowieka, który mi załatwił takie warunki, aby były zgodne z rozsądkiem i moimi potrzebami.

Powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...