Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
maniollo

Docieplenie ściany trówarstwowej

Recommended Posts

Witam wszystich i proszę o pomoc w poniżej opisanym temacie.
Posiadam domek kilkuletni w którm porter zbudowany jest w technologi trójwarstwowej - od środka: cegła kratówka 12, styropian 10, pustak żużlowy 22cm. Mam potrzebe docieplić tą ścianę od zewnątrz wełną mineralną fasadową grubości 5cm i na to rynk silikatowy. Wiem że styropian odpada napewno bo zamknoł bym obieg powietrza. Proszę o pomoc czy można to zrobić, czy nie będzie się czasem skraplać pomiędzy wełną a pustakiem. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam wszystich i proszę o pomoc w poniżej opisanym temacie.
Posiadam domek kilkuletni w którm porter zbudowany jest w technologi trójwarstwowej - od środka: cegła kratówka 12, styropian 10, pustak żużlowy 22cm. Mam potrzebe docieplić tą ścianę od zewnątrz wełną mineralną fasadową grubości 5cm i na to rynk silikatowy. Wiem że styropian odpada napewno bo zamknoł bym obieg powietrza. Proszę o pomoc czy można to zrobić, czy nie będzie się czasem skraplać pomiędzy wełną a pustakiem. Z góry dziękuję za pomoc.Do ograniczenia wilgoci w przegrodzie termicznej służy folia paroizolacyjna. Należy pamiętać, że wilgoć "wchodzi" od środka! Im grubsza izolacja (bez paroizolacji) tym większy problem z wilgocią.
Co do samej izolacji termicznej to wszelkie tego typu działania powinny mieć swoje uzasadnienie . Przyklejając na zewnątrz w/w styropian czy wełnę radzę zastanowić czy izolacja termiczna za tak ogromnym odbiornikiem będzie skuteczna. Prawdopodobnie ciepło do niej dotrze w minimalnej ilości ogrzewając dwie ściany, fundamenty, grunt...
Takie technologie były stosowane od lat (gdy tania była energia) i są doskonale zbadane – izolacja termiczna praktycznie żadna a wilgoć pewna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn drodzy doradcy. Tą ścianę mam już ocieploną od środka w tym momencie to zależy mi bardziej na wyrównaniu gzymsu jaki mi pozostał po dociepleniu góry czyli 6cm. W pierwszej wersji chciałem nawet pozostawić tegzyms, wyrównać pustaka zaprawą tynkarską, na to siatka, klej i tynk, ale nawet pod względem finansowym to ta wełna wychodzi taniej a i gzyms znika, więc dla mnie najlepsze rozwiązanie. Pozostaje kwestja praw fizyki i dylemat czy będzie sie skraplać w pustaku czy nie, czy wilgoć przejdzie przez wełnę i odparuje?, i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Więc w załąznku przesyłam przkrój ściany. Wszystko oprócz właśnie wełny gr. 5cm jest juz wykonane.


Opór dyfuzyjny istniejącego ocieplenia ze styropianu jest na tyle duży, że nie nastąpi wkraplanie się pary wodnej w warstwach zewnętrznych ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...