Skocz do zawartości

Stawianie ścianek z płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych


Recommended Posts

Gość Skarabeusz
Dla mnie bomba:) Te profile obrysowe to są gotowe konstrukcje scalone, czy można zakupić elementy? Na rysunku są 2 warstwy płyt, to konieczne? zawsze stosowałem wełnę i po jednej płycie z dwóch stron, a tu niespodzianka:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość technolog robót wykończeniowych
przy stawianiu scian konstrykcyjnych przeważnie daje się dwie płyty piersza zwykła a druga ogniowa[ gnio-odporna] pierwsza warstwa kręcona na wkrętach 2,5mm a druga na 3,5mm [o ile dobrze pamiętam. Wszystko ładnie pięknie ale w trakcie roboty nie jest tak różowo jak to tu opisują. :) pozdrawiam :)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
bardzo fajna porada :) ciesze sie ze ktos tak dokladnie to wszystko opisal a ja wkoncu to znalazlem. Wlasnie szykuje sie do powiekszenia lazienki i bede musial przestawic scianke wiec napewno skorzystam z tych cennych rad.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość architekt
ludzie, litości, który to taki mądry pisze o ścianach konstrukcyjnych z gipskartonu? Jakie to obciążenia przeniesie? Stosowanie podwójnych pyt zależ po pierwsze od właściwości pomieszczeń, na przykład akustycznych, zależy tez od wysokości pomieszczenia, jeśli pomieszczenie jest wysokie, uzyskanie konkretnej sztywności ścianki na danym profilu może wymagać podwójnej płyty. Jeśli ścianka działowa ma posiadać konkretne właściwości pożarowe, będą one większe, przy zastosowaniu dwóch płyt....
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Przy dwoch warstwach gipsow pierwsza powinna bys krecona poziomo gdyz przy drugiej kazdy jeden wkret na srodku plyty zalamuja ja i jest lipa. pozatym nikt nie zworcil w tym opisie na odciencie pierwszej fazy przy scianie (5cm) to samo od podlogi przy pierwszej warstwie. no i ten papier o uziarnieniu 60 ....ach.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Wydaje mi się, że pozostawienie 5mm szczeliny od ściany bocznej i wypełnienie jej masą akrylową, to chyba nie do końca dobry pomysł. Co do ustawienia profili co 30 cm, hmmmmmm ......, Ja znalazłem fajny blog na temat płyt gipsowych, może i wam sie przyda plyty-gipsowe-porady-montera.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 10 miesiące temu...
Montaż ościeżnic w ściance KG. Jest napisane że muszą być profile UA ale jak do tych profili ościeżnice się mocuje i czy UA musi być z obu stron i od góry drzwi?? Bardzo proszę o radę i z góry dziekuje:)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Marcin
mam pytanko iz ze nie jestem budowlancem a ucze sie bardzo szybko wszystkiego i chce zrobic sciany działkowe w mieszkaniu ale stoi pytanie czy moge je zrobic przy piecu starym na którym mozna nawet gotowac ( piec niski stary prostakatny na opał ) czy ta sciana nie rozkruszy sie iz z jednej strony ma powstac łazienka a z drugiej strony przedpokój ...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

czy budynek wielorodzinny cztero piętrowy może być postawiony z płyty kartonowo gipsowej 12,5 mm, czy musi być ściana nośna z materiału pełnego ???.


_bogatemu nikt nie zabroni budowac z G/K .. icon_smile.gif Moim zdaniem wybierz lepiej material pelny.Byly co prawda kiedys gipsowe bloczki R/C (jesli dobrze pamietam) z ktorych mozna bylo kilkukondygnacyjne budynki stawiac.

Ja mam natomiast inny problem.Potrzebuje informacji na temat wykonania scian G/K a w szczegolnosci sposobu osadzania oscieznic drzwi.
Odwiedzilo mnie ostatnio kilku "fachofcuf" i rece opadly.

Pozdrawiam.Stefan. Edytowano przez majkaistefan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam, kompletnie się nie znam, ale chciałabym zatrudnić fachowca który postawi mi ściankę działową gipsowo kartonową. Ścianka dzieliłaby pomieszczenie na dwa oddzielne, przez środek między jednym a drugim oknem. Niestety mam długi kaloryfer przez całą ścianę pod oknami. Czy muszę wymienić kaloryfer na dwa mniejsze czy można zrobić jakieś wycięcie w tej ściance na kaloryfer?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...