Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak dobrać moc klimatyzatora?


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
Klimatyzatory nie powinny mieć mniejszej mocy niż 100 W na metr kwadratowy. Należy jednak pamiętać, że nawet w niewielkich, ale wysokich pomieszczeniach przyda się urządzenie o większej mocy.

Większa, niż wychodziłoby z prostego wyliczenia powierzchniowego moc klimatyzatora przyda się także w pomieszczeniach, w których ma pracować wiele osób. W końcu wszyscy wydzielamy ciepło, a gdy jest nas sporo - słabsze urządzenie może nie dać rady.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata temu...
Wydaje mi się, że jednak wielkość pomieszczeni ma największe znaczenie, bo klimatyzator o słabej moc jednak nie będzie w stanie schłodzić pomieszczenia dużego. Natomiast o wydajności klimatyzatorów świadczy moc silnika.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Największej mocy klimatyzator potrzebny jest w sypialni. Bo chcemy spać w ciszy! A tylko mając duży zapas mocy możemy przełączyć klimatyzator w tryb ECO i SILENT i spokojnie spać. Normalnie wyliczony klimatyzator pozwoli zasnąć, ale w nocy koszmary senne gwarantowane!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Tak wentylator jak i klimatyzator dobiera się do kubatury nie powierzchni. Zazwyczaj ze względu na przybliżony zestandaryzowaną wysokość pomieszczeń mieszkalnych dla uproszenia wyliczeń podaje się przybliżone przeliczone z kubatury zapotrzebowanie na 1m kw. powierzchni mieszkalnej. Inne zapotrzebowanie będzie do salonu o wysokości 2,6- 2,7 m o powierzchni 30m kw a inne do salonu, którego sufit jest dachem domu i wysokość średnia pomieszczenia ma 4m. Do tego dochodzi przenikalność cieplna ścian i okien, ilość osób przebywających w pomieszczeniu i stałe źródła ciepła np.: pracujące komputery, czy inny sprzęt AGD stale wytwarzający ciepło.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość menikan
zamiast klimatyzacji warto pomyśleć o markizach pionowych do okien, które obnizaja proces nagrzewania sie mieszkania przez co nie ma w nich az tak wielkich upalow
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
Ja mam w domu markizy pionowe zamontowane. I powiem szczerze, że to był chyba najlepszy wybór. Mieliśmy przed markizami klimatyzator popsuł się, ale był za mały na taka ilość metrażu w domu, więc nie dał takiego efektu jak byśmy potrzebowali, więc zdecydowaliśmy się zamontować markizy pionowe fakro. Od tego czasu mamy całkiem przyjemny chłód w domu, przez okna dostaje się tyle słońca ile chcieliśmy, bo mieliśmy wybór co do ilości przepuszczanego słońca i owadów nie ma w domu. Generalnie bardzo dobry zakup.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata temu...

Przy zakupie klimatyzatora, oprócz wielkości pomieszczenia, liczby okien, jego usytuowania itd., warto też pochylić się nad technikaliami. Głównie nad rurami z jakich wykonany jest klimatyzator. W ostatnim czasie zaczęto stosować ekologiczne czynniki chłodzące, co spowodowało, że producenci byli zmuszeni do stosowania rur o mniejszych średnicach. Dobrym przykładem jest tutaj rura, która jest dodatkowo bruzdowana lub rowkowana dla lepszego mieszania czynnika chłodniczego lub turbulencji jego przepływu, co w konsekwencji przekłada się na usprawnienie wymiany ciepła.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...