Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
lukikrakow

Wyburzenie

Witam
Stoję przed perspektywa kupienia domu, który nadaje się tylko do wyburzenia. Problemem ( chyba ) jest to, że budynek styka się ścianą z budynkiem na sąsiedniej działce. Dom na drugiej działce jest 3 pietrowy, na mojojej parterowy. Jakie formalności powinienem załatwić aby wyburzyć stary budynek ? Czy muszę mieć zgodę sąsiada? Czy budynek na sasiedniej dzialce nie bedzie zagrozony uszkodzeniem podczas likwidowania fundamentow na mojej dzialce? Czy po wyburzeniu starego jest pewne ze bede mogł wbudować dom ( docelowo 3 pietra)?
Pozdrawiam

Cytat

Witam
Stoję przed perspektywa kupienia domu, który nadaje się tylko do wyburzenia. Problemem ( chyba ) jest to, że budynek styka się ścianą z budynkiem na sąsiedniej działce. Dom na drugiej działce jest 3 pietrowy, na mojojej parterowy. Jakie formalności powinienem załatwić aby wyburzyć stary budynek ? Czy muszę mieć zgodę sąsiada? Czy budynek na sasiedniej dzialce nie bedzie zagrozony uszkodzeniem podczas likwidowania fundamentow na mojej dzialce? Czy po wyburzeniu starego jest pewne ze bede mogł wbudować dom ( docelowo 3 pietra)?
Pozdrawiam

to my tutaj nic nie porzdzimy trzeba sciągnąc konstruktora albo inspektora wtedy mozesz rozpoczac jakie kolwiek czynnosci a poki co to do inspektoratu w twoim regionie z ewentualną mapką i zobaczyc co da sie zrobic
podpowiem tylko ze jesli ten wysoki budynek jest wmiare nowy i ma fundamenty juz lane z betonu najpepiej zbrojonego to nie bedzie technicznych problemów abys mógł co kolwiek robic natomiast jesli to cos w rodzaju kamienicy z fundametami z ułozonego kamienia to bedzie sliski temat z robotami ziemnymi

Cytat

to my tutaj nic nie porzdzimy trzeba sciągnąc konstruktora albo inspektora wtedy mozesz rozpoczac jakie kolwiek czynnosci a poki co to do inspektoratu w twoim regionie z ewentualną mapką i zobaczyc co da sie zrobic
podpowiem tylko ze jesli ten wysoki budynek jest wmiare nowy i ma fundamenty juz lane z betonu najpepiej zbrojonego to nie bedzie technicznych problemów abys mógł co kolwiek robic natomiast jesli to cos w rodzaju kamienicy z fundametami z ułozonego kamienia to bedzie sliski temat z robotami ziemnymi

Budynek na mojej dzialce z lat 30 na sasiedniej tak na oko 50. Działka jest na terenie Krakowa i to mnie kusi, obecnie jestem na etapie zalatwiania pozwolenia na dzialce pod Krakowem, ale trafila sie taka dzialka i nie wiem co robic zeby sie nie ugotowac,ze mam dzialke w centrum tylko nie bardzo bedzie z nio co zrobic

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Gorące prośby o porady

To jak, pomożecie?

W konkursie Aktyw Forum za pomocną poradę otrzymasz 30 pkt. (punkty przyznaje Redakcja Budujemy Dom).

• Najnowsze posty

• Witam wszystkich serdecznie Mam problem z papierami domu, ale od początku... Znalazłem dom do kupienia który bardzo nam się spodobał, podpisaliśmy umowę przedwstępną, działka figuruje jako gospodarstwo rolne 0,31ha (dom ok 100lat). Później przy kompletowaniu dokumentów zaczęły wyrastać różne "kwiatki": 1) przeprowadzony był remont ale bez zgłoszenia, wymieniony został dach włącznie z więźbą (podobno na taki sam), wstawione 3 okna dachowe (nie było ich wcześniej), zaadoptowane zostało poddasze na mieszkalne + ocieplenie budynku (wcześniej nigdy go nie było). Dodatkowo rozebrana została oddzielna stodoła (również bez zgłoszenia). Dodatkowo dochodzi nowa instalacja elektryczna oczywiście bez odbioru... Teraz moje pytanie co w takiej sytuacji zrobić, obstawiam że mogę później mieć duże problemy z tym związane, gdzie i jak można uzyskać jakiekolwiek "papiery" tego domu które są/będą mi potrzebne, w jaki sposób obecny właściciel może tą sprawę rozwiązać 2) kwestia podatków - właściciel ma zgłoszone 80m2 (powierzchnia parteru) i od tego odprowadza podatek rolny, dom ma ok 200m2 jak ten problem ugryźć co będzie potrzebne i jak tą sprawę załatwić 3) może ktoś się orientuje gdzie i jak można odzyskać jakiekolwiek dokumenty związane z tym, domem - jakieś pozwolenie na budowę, projekt, zagospodarowanie działki - co na niej powinno się znajdować i jakich rozmiarów... Z góry dziękuje za pomoc //Tomek  
    • Inne materiały, inny sposób eksploatacji. Akurat po wymianie stolarki na nową, szczelną i bez nawiewników, bardzo często pojawia się problem z zagrzybieniem. Po prostu wymiana powietrza zostaje ograniczona. Podobnie po ociepleniu starych ścian, to z kolei efekt zamknięcia przepływu pary wodnej przez przegrodę. Na dokładkę w ściany ze zwykłego betonu wnikało znacznie mniej pary wodnej niż np. we współczesne pustaki. Sposób użytkowania też robi swoje. W takim przegrzanym mieszkaniu wilgotność względna powietrza jest bardzo niska, a wiec niekorzystna dla grzybów. Przykłady można mnożyć. Po prostu każda technologia ma swoje mocne i słabe strony. A problemy zaczynają się, gdy projektant, wykonawca lub użytkownik nie są ich świadomi.
    • Gość jonat20
      Towar źle zapakowany - przyszedł uszkodzony muszla ceramiczna WC - na palecie lecz bez zabezpieczenia w styropianowych - tylko samym kartonie cienkim ok 1 milimetra (CERAMIKA!!! )co z góry było do przewidzenia ze nie dotrze cały - złożona reklamacja na podstawie zdjęć i Protokołu od kuriera!!! - ODPOWIEDZ NA REKLAMACJE:"Decyzja Firmy jest ostateczna" po 3 tygodniach - KPINA brak uzasadnienia kieruje sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta efekty dale poznacie az do końca i liczę się z tym ze trzeba będzie iść do sadu pozdrawiam Pana Paulinę ( zlecenie P9952 )
    • Warto dodać, że podany w linku kocioł to "ostatni gwizdek" - zapewne wyleci z produkcji, a w przyszłym roku nie będzie można ich sprzedawać. Prognozuję, że cena mocno spadnie - już jest w wyprzedaży. Pole do negocjacji cenowej jest ogromne. 
    • 1. Praktycznie nie przy wymienniku płytowym, ze względu na opory przepływu wymiennika. Niezbyt dobrze działającą cyrkulację dałoby się to uzyskać przy innym typie wymiennika (np. zbiornik i wężownica). Tylko po co skoro kocioł wymaga zasilania i pompy? 2. System może być zamknięty po jednej stronie wymiennika (Kocioł-wymiennik) oraz otwarty po drugiej (wymiennik-grzejniki). Jednak uważam, że lepiej będzie zamknąć całą instalację i nie robić wymiennika. 3. Wymiennik o jakim tu piszę to element zewnętrzny.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi