Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Uszkodzenia posadzki tarasu - remont

Recommended Posts

 Jako podłoże tarasów najczęściej stosuje się gres, klinkier, a także mrozoodporne podłogowe płytki ceramiczne. Na posadzce tarasu wyłożonego płytkami ceramicznymi mogą pojawić się pęknięcia, może dochodzić do kruszenia się i odpadania płytek, a także do deformacji powierzchni – co objawia się miejscowymi wgłębieniami i wypukłościami.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/8971-uszkodzenia-posadzki-tarasu-remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz
Po raz pierwszy znalazłem w artykule informację o możliwości położenia warstwy renowacyjnej na starych płytkach. Przed 3 tygodniami ekipa wyremontowała taras - wykonała izolację p.wilgociową, położyła gres. Zapomniała o spadku... Czy na położonej posadzce z gresu można utworzyć spadek i przykleić gres? Jakich materiałów należy użyć? Chciałbym uniknąć jeżeli to możliwe skuwania poprzedniej warstwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warstwę spadkową można będzie utworzyć na gresie, ale rodzaj użytych materiałów zależy od możliwej do ułożenia warstwy spadkowej. Przy zastosowaniu zwykłych jastrychów cementowych jego grubość w najcieńszym miejscu (przy krawędzi) nie może być mniejsza niż 2,5 cm, natomiast przy ścianie domu wzrośnie o wartość 1,5 - 2 cm na każdy metr szerokości tarasu i może "wejść" w drzwi tarasowe. Specjalne mieszanki do podkładów podłogowych pozwalają na zmniejszenie grubości w najcieńszym miejscu do ok. 1 cm ale są znacznie droższe. Przed ułożeniem nowych płytek koniecznie warstwę spadkową należy zaizolować tzw płynna folią a gres układać na zaprawie elastycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...