Skocz do zawartości

Czy warto ocieplać fundament w domu niepodpiwniczonym?


Recommended Posts

Sądzac po po wzroscie zainteresowań skuteczną izolacją i wentylacją (40 kWh/m2 rocznie ) Panowie Woltar i BDB byliście mało przekonywyjący.
Być może 40 kWh/m2 rocznie przy niższych kosztach budowy , będzie wcześniej niż wejdą przepisy?
Link do komentarza
Witam
"...stosować tylko sprawdzone dobre metody..." icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
metody sprawdzone i dobre to akurat polecają wszyscy z wyjątkiem Pana
Odnosnie przekonywania, również jest na odwrót, jest Pan zaprzeczeniem lat nauki i postępu w budownictwie, zlepia pan ze sobą informacje z różnych dziedzin i robi Pan z tego jedną wielką kupę, a kto w nią wpadnie staje się Pana ofiarą.
Informacje, któr Pan posiadasz z osobna są dobr ale zestawić ich Pan nie umie, albo co gorsza zestawia je Pan ze sobą źle celowo.
pozdrawiam

PS. Ciekawy jestem ile Pan osób na tym lub innym forum przekonał icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
Czy znajdzie się choć jedna, która miała inne zdanie niż Pan, a teraz ma takie same:? icon_confused.gif icon_confused.gif
Link do komentarza
Sprawdzone to dosłownie sprawdzone a nie przeczytane, czy takie co się kiedyś sprawdzały. Zbyt dużo przybywa chorych na alergię, właściwie w każdej klasie (badania dr. Jerzego Sowy z PW), o domach nie wspomnę zawartość CO2 przekracza zimą 2000 ppm (dopuszczalne 1000) dlatego z całą stanowczościa piszę sprawdzone, bo technologie z ociepleniem są poprostu szkodliwe, (też sprawdzone) . I niech Pan nie będzie naiwnym, że 40 kWh/m2 na rok w Polsce nigdy nie będzie obowiązywać, a że by to osiągnąć trzeba robić tak jak Szwedzi Francuzi Norwegowie SPRAWDZONE!!!!. Domu nie buduje się na 3-5 lat!!!. SPRAWDZONE!!!
Dodam jeszcze, że nie jestem samobójcą i gdyby nie było wzrostu zainteresowania dobrą izolacją i wentylację, siedziałbym cicho, też sprawdzone.
Link do komentarza
Witam
Panie "radomik" błędy ortograficzne, które popełniłem nie zmieniają sensu moich wypowiedzi, a ta dyskusja nie jest na temat poprawności pisowni, Co do zastrzeżeń odnośnie mojej wiedzy technicznej w moich wypowiedziach to samo hasło nie wystarczy, proszę konkretniej.
A co do uczenia się to uczę się cały czas i będę się uczył aż do śmierci.

Szkoda, że nie chcesz Pan zająć swojego zdania w dyskusji, a czepiasz się rzeczy nie istotnych przynajmniej tutaj.
PS. Dla Pana wiadomości Panie zagorzały polonisto maturę pisemną z polskiego zdałem na ocenę mierną, co wcale nie przeszkodziło mi ukończyć Politechniki Wrocławskiej z oceną bardzo dobrą, tu liczyła się wiedza techniczna a nie poprawność pisowni.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Panie T. Brzęczkowski odnośnie tego, co Pan napisał o alergiach i CO2, to, aby się tego pozbyć potrzebna jest sprawna wentylacja, (co z resztą Pan pisał i chyba nikt temu nie przeczył) jednak nie ma to znaczenia dla sposobu ocieplania, a w ręcz odwrotnie, rodzaj zastosowanego ocieplania wpływa na większy rygor wentylacji. Nikt też nie przeczył odnośnie budowy domów szkieletowych. Nikt też nie przeczył odnośnie konieczności izolacji, więc proszę nie wciskać we mnie rzeczy, których nigdy nie mówiłem i wrócić do dyskusji na tematy sporne, a nie te, z którymi się wszyscy zgadzają.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Widzę, że pan TB jest zwolennikiem czegoś bardzo podobnego do szkieletu, przy okazji zachwalając że to jako bardzo zdrowy dom.
Ostatnie badania naukowe dowiodły że 50% tych cudów szkieletowych jest wylegarnią pleśni i grzybów (mold) i mają bezpośredni wpływ na zwiekszenie o 300% zachorowań na astme i alergie. www.epa.gov/mold
Wiem że amerykanie to największy naród alergiczno-astmowy na świecie.
Można się zapoznać z co niektorymi gatunkami które uwielbiaja rozwój w tym badziewiu na :
www.mold.ph
Niestety nasi promotorzy szkieletu całkowicie omijaja ten temat tak jak ich odpowiednicy za oceanem.
Link do komentarza
Znam te badania, nawet dziś rozmawiałem z jedną z osób zajmujących się tym w USA, ale tam to się wini nie dom a nadmuchowe ogrzewanie.
Każdy dom bez skutecznej wentylacji ( z grawitacja + okap) jest wylęgarnia tego dziadostwa. A TB robienia złej wentylacji zarzucić się raczej nie da.
Przekonasz sie niebawem, coraz częsciej wprowadza się u nas nadmuchowe ogrzewanie kominkiem.
Link do komentarza
Wentylacja mechaniczna też ma swoje na sumieniu, ale jesli chodzi o scislosc to wylegarnia wszelkieko dziadostwa mikrobiologicznego sa domy szkieletowe. Stalo sie to po wprowadzeniu ocieplenia do tego systemu.Jak wiadomo domy te budowane wczesniej nie mialy izolacji termicznej (w USA) i dlatego do dzis sa wolne od mikrobow.Natomias nowe budownictwo jest rajem dla tych stworow.
Link do komentarza
Naprawdę po co pisać takie głupoty! We wszystkich kanałach wyciągowych, czy to będzie wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna występują zarodniki pleśni w groźnych dla zdrowia stęzeniach. Chodzi tylko o to aby nie dostawały się do domu. Najgroźniejsze jest zjawisko cofki, dlatego zabroniono pięc lat temu w Polsce posiadać okap kuchenny czy wentylator łazienkowy jak się ma wentylację grawitacyjną. Rekuperator to wentylacja wyciągowo nawiewna, przy takiej wentylacji zjawisko cofki z mokrych (wyciągowych )kanałów nie występuje.
Link do komentarza
Ja piszę o wylęgarni różnego rodzaju syfów w ścianach w domach szkieletowych. Aż 50% domów szkieletowych w USA cierpi na to paskudztwo - mold. I nie są to syfy z wentylacji.
Link do komentarza
Tylko "oddychająca " przegeoda moze być mokra. Daltego nawet w nowych katalogach xelli (ytong i silka ) jest stelaz z folią od środka. Nie bulwersuj się tak ale ale technologie typu izolacja na pozimie 0.3 W/m2/K i centralne ogrzewanie to przeżytek. Od 15 lat rośnie w Polsce zachorowalność na alergię dośc lawinowo przez grzyby ze ściany i cofki wentylacyjnej.
Link do komentarza
W USA 100% domów ma od wewnątz paroizolację. I w takich ścianach jakie pan promuje bardzo groźne bakterie mają świetne warunki do życia. A mieszkańcy takich domów znacznie częściej chorują niz ci ze zdrowych domów murowanych.
Poza tym domy szkieletowe mają tyle wad, że tylko największemu wrogowi życzyłbym aby mieszkał w czymś takim.
Link do komentarza
Kochany tą smieszną rozpaczą, ze suche jast zagrzybione a morkre jest suche nic już nie zmienisz. TB ma rację to już historia. Choć firmy farmaceutyczne pewnie Cie zasponsorują.
Link do komentarza
Można oczywiście zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że folia paroizolacyjna, w bardzo wielu wypadkach nie zabezpiecza wystarczająco ściany przed wilgocią. A fizyka budowli jest taka, że jeśli wilgoci uda się dostać za folię to kłopot ze ściana jest niemal pewny. Nawet w USA gdzie jakość wykonastwa jest bez porównania lepsza, aż połowa domów ma z tym problemy. Prawie 100% domów w USA ma paroizolację i sprawną wentylację.
Znacznie łatwiej jest natomiast zrobić prawidłową ścianę murowaną, która nie ma problemów z wilgocią. Tytaj nawet ewentualne błędy wykonawcze nie mają znaczenia. Domy murowane są poprostu zdrowsze.
Link do komentarza
to ja znalazłem w końcu pana panie TB na innym forum znowu pan zaczyna z dachem jak nie ma pan argumentów Mam pytanie jak dach bedzie betonowy za miast krokwi i dachówki to z której strony pan go zaizoluje Dach to dachówka jako płaszcz przeciwdeszczowy trochę drzewa i nic więcej ewentualnie izolacja którą niestety trzeba chronić przed wilgocią dlatego folia od środka Dyskusja o rozwiązaniu a pan zaś skacze z dachem
Link do komentarza
jak by pan 50 lat temu swoje teorie głosił to nie jeden dom np popularne kiedyś kostki z izolacją na dachu z żużla czy korka napewno zwaliły by sie włascicielom na głowe a tak stoją sobie są bezpieczne a teraz ich nowi własciciele robią remonty i przebudowy na ucieche wszystkim zainteresowanym ( własciciele projektanci dost mat.) po panu zaręczam ( w moim przypadku tylko smrodek po pana zaleceniach)nic dobrego nie zostanie
Link do komentarza
Co Pan z takim uporem wciska mi co nigdy nie pisałem. "Moje teorie" Tak się buduje na świecie, na stronie www.nie-co.pl mam przekroje ze strony www.isover.se i w skandynawi jak i u nas to się sprawdza. Podobnie jest w zaleceniach europejskiej reglamentacji ciepła RT2000.
A może Pan napisać co takiego Panu sprzedałem z czego Pan nie jest zadowolony? Poniewaz nie przedstawia się Pan sam nie mogę sprawdzić.
Link do komentarza
Cytat

Czy w dachu też nie dawać paroizolacji od spodu, gdy mamy użytkowe poddasze.?


Lepiej dawać. Proszę czytać uważnie. Nie pisałem, że w domach szkieletowych źle jest dawać folię. Dawanie foli to konieczność, ale często nie zabezpiecza ścian przed złym wpływem wilgoci.
W ścianach murowanych i izolowanych z zewnątrz folii się nie daje bo te ściany nie mają problemów z wilgocią.
Link do komentarza
Witam
Panie TB to są "Pana Teorie", a na świecie nikt tak nie buduje jak Pan radzi, chyba że uda się Panu kogoś oszukać, a przekręcanie informacji ze strony ISOVER czy XELLA służy tylko Panu do manipulacji mniej zorjentowanymi klientami

PS cytat z wypowiedzi TB "Od 15 lat rośnie w Polsce zachorowalność na alergię dośc lawinowo przez grzyby ze ściany i cofki wentylacyjnej" to chyba taki okres kiedy Pan przestałeś handlować ociepleniami a wziołeś się Pan za wentylacje icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pewnie wzrost zachorowań jest równy ilości sprzedanego przez Pana towaru + ilości porad.
Link do komentarza
to są pana teorie sciągną pan cos ze strony jako jedno z rozwiązań nazwał pan to u siebie na stronie (notebene brak nawet listy referencyjnej aby pana sprawdzic)jako przekroje a tak reasumując to ma pan na swej stronie rozwiązanie dla typowego norweskiego szkieletowca który może miec jako fasada mur z klinkieru czy silikatu ale dalej zostaje drewnianym szkieletowcem a pan głosi że tylko tak isover izoluje Ja twierdze że jast to tylko jadna z mozliwosci
Link do komentarza
Tylko tak mozna osiągnąć 40 kWh/m2/rok. Natomiast 200-150 kWh/m2 mozna osiągnąc, na parę innych sposobów.
A ponieważ domy nie buduje się na 5-10 lat dlatego nie potrzeba strasznego intelektu i jasnowidztwa, żeby byc pewnym, ze będziemy wszyscy zmuszani do zmniejszenia emisji ciepła , a najprostrzym sposobem aby to osiągnąć są działania ekonomiczne.
Ps Mógłby pan jeszcze dodać co takiego Pan u mnie kupił z czego nie jest Pan zadowolony?
Link do komentarza
kupiłem u pana przez forum pomysł z nawiewem z klatki schodowej ale po pana pomysle został mi tylko smrodek przedtem tylko torozwiązanie pan nam na forach serwował ale teraz zmiękła panu rura i zaczął pan bo sprawdziłem troche inaczej podawać (Jako Jedno z rozwiązań)
mam pytanie czy ma pan rt2000 po polsku
Link do komentarza
Nie mam polskiej wersji. Natomiast co do usytuowania czerpi to pewien jestem, że nie mówiłem o obowiązku, lecz o możliwosci, oraz że sam tak mam zrobione. www.atlantic-ventilation.com/produits/principes/PR_Desemfumage.html#REGLEMENTATION
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie całkiem chodzi o to, czy cos czuć. Bardziej by mnie interesowało takie coś, ze jak na przykład spuszcza się wodę ze spłuczki, to słychać bulgotanie z syfonu w umywalce. Albo w zlewie w kuchni. Chodzi o to, czy przy spuszczaniu wody skądkolwiek, nie wytwarza się podciśnienie, albo nadciśnienie w innym miejscu. Bo takie zjawiska właśnie powodują chwilową nieszczelność syfonów i wydostawanie się gazów.      A tak w ogóle, to do smrodów kup sobie ozonator.  Tylko czytaj dokładnie instrukcję i przestrzegaj, żebyś rodziny nie wytruł.
    • Konopie będę podlewał. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Może... Odpływ ma syfon z niewielką pojemnością, woda podgrzewana od podłogi szybko odparowuje i zamknięcie hydrauliczne nie działa... Na początek zrób doświadczenie - zakręć na parę dni zasilanie pętli grzejącej kabinę, napełnij syfon wodą i wlej parę kropli oleju (olej wytworzy na powierzchni wody film, utrudniający odparowanie wody w syfonie), choćby i jadalnego... Po każdym użyciu kabiny kapnij kilka kolejnych kropli oleju...   Odpływ liniowy kieruje wodę wprost do pionu, czy jest po drodze połączony z jakimś odpływem z umywalki na przykład, czy odpływem z pralki? Jak wygląda schemat połączeń w kanalizacji?   A tak w ogóle kiedy zaczęła się Twoja walka ze smrodem? Wiążesz to z rozpoczęciem sezonu grzewczego?
    • Witam  Tak ma odpowietrzenie kanalizacji Fachowiec  który robił całą instalację był wzywany kilku krotnie do tego i nie może znaleźć przyczyny , ja sprawdzałem te odpowietrzenie to czuć smród z rury która wychodzi do dachu  
    • Czy kanalizacja ma swoje odpowietrzenie?  Chodzi mi, czy ktoś sprawdzał jej sprawność.   Nikt nie wie jak jest wykonane.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...