Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Karol

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Karol

 • Ranga
  Początkujący
 1. Drodzy forumowicze stanowczo odradzam zastosowanie pozostawionych i niezabezpieczonych na działanie czynników atmosferycznych tynków mineralnych barwionych w masie. Grozi to w krótkim okresie czasu utratę jednorodności kolorystycznej elewacji, a w najlepszym przypadku znacznym zabrudzeniem fasady. Koszty odświeżenia, czy wręcz poprawienia istniejącego stanu powierzchni ścian są niebotycznie duże w odniesieniu do początkowych nakładów na termoizolację budynku. Obecnie wiem, że domagałbym się producenta udostępnienia kontaktu z autoryzowanym wykonawcą danego systemu (każdy daje gwarancję
 2. Karol

  Uprawnienia projektanta

  To raczej pytanie do urzędników. Natomiast nie wnikając w zagadnienia formalne, praktycznie problem ten rozwiązuje się przez zlecenie wykonania planu zagospodarowania działki "polskiemu" projektantowi, który za zgodą projektanta z Niemiec dokona zatwierdzenia potrzebnego do uzyskania pozwolenia na budowę.
 3. Czy warto ocieplać fundament w domu niepodpiwniczonym. Uważam, że lepiej dobrze ocieplić podłoże. Jeśli fundament jest okryty folią bądź papą, to i tak wilgoć nie będzie „wchodziła”. Ale czy zimno nie będzie uciekać przez fundament?
×
×
 • Utwórz nowe...