Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Super B

Cykloniczny a workowy

Recommended Posts

Czym sie różnią - centralne odkurzanie z filtracja cykloniczną od centralnego odkurzania z filtracja workową? Jakie są plusy i minusy obu rozwiazań?

Cytat

Czym sie różnią - centralne odkurzanie z filtracja cykloniczną od centralnego odkurzania z filtracja workową? Jakie są plusy i minusy obu rozwiazań?

90% odkurzaczy jest z filtracją cykloniczną i moim zdaniem najlepsze rozwiązanie nie pwodujące i wymagające dodatkowej obsługi ,wystrczy raz na dwa miesiace wysypać zasobnik i wyczyscis filtr cykloniczny i po robocie ,a zwykły workowy to sobie niewyobrazam mniej wiecej takie samo uzytkowanie jak zwykłego odkurzacza i w zadnym wypadku nie mozna wciągnąc czegoś mokrego czy nawet wody przez przypadek co w cyklonicznym nie robi zadnego wrażenia

Cytat

i w zadnym wypadku nie mozna wciągnąc czegoś mokrego czy nawet wody przez przypadek co w cyklonicznym nie robi zadnego wrażenia

Ale, jak przeczytałem w innym miejscu, wilgoć i wodę lepiej sobie odpuścić, bo może zacząć "capić" z rurek w ścianach.

Cytat

Ale, jak przeczytałem w innym miejscu, wilgoć i wodę lepiej sobie odpuścić, bo może zacząć "capić" z rurek w ścianach.

Też to czytałem icon_smile.gif

Cytat

lepiej nie ale przy tak duzej predkości to rura w moment bedzie sucha wiec nic nie bedzie capić

Cytat

Zasięgałem języka. Większość twierdzi, że lepiej stawiać na cykloniczny!

Chyba słusznie icon_smile.gif

A ja ostatnio zakupiłem, podążając za głosem doświadczonych klientów ze Stanów i Kanady, jednostkę centralną firmy Drainvac. Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego rodzaju płyny bez użycia separatora. ciekawe odkurzacze Edytowano przez meganik (zobacz historię edycji)

Witam, odświeżę temat. Kiedyś to był "wynalazek" a teraz to już jedna z opcji. Separatory, cyklony, filtry dla alergików, etc.  Zamiast eksluzywny mamy teraz komfortowy.

Technologia to nie zło tylko wygoda. Filtry odśrodkowe stosowano dawno temu w motoryzacji i jakoś nikt się temu nie dziwił.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować