Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MartaKW

Nowy dach od zera-koszty.

Recommended Posts

Cytat

Przypominam, bo odpowiedzi brak icon_sad.gif Może jednak, któryś z forumowiczów wie co z tym dachem?

Witam. Koszt to +- 20 tys Pozdrawiam Jan

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• O takiej myślałem: https://www.olx.pl/oferta/szlifierka-do-betonu-schulze-szlifowanie-betonu-wynajem-CID619-IDFtUz7.html#073fe4ed68 Taka da radę!   Dalej odradzam klej...
    • Podczytywacz głównie chodzi o kuchnie to najbardziej nierówne pomieszczenie w mieszkaniu. Zeszlifowanie szlifierką nie da rady bo jest to bardzo twarda płyta. Posadzka samopoziomująca nie wchodzi w grę bo wyleje 10 worków wszystko zbierze mi się w drzwiach, następnie wyleje kolejne 10 i zostanę z progiem 5cm. Zero korzyści cena powyżej 1000zł i próg którego nie da się zniwelować. Myślałem nad zwykłą wylewką np. ten atlas postar 60 co wyżej został polecony, ale ten czas 100% wyschnięcia 28 dni... No i żeby ustawić poziom to nadal zostaję z progiem między kuchnią a przedpokojem. Wpadłem na pomysł z tym klejem, położę poczekam kilka dni aż wyschnie ułożę panele z podkładem. Czołgiem po tym jeździć nie będę i uważam że nic nie powinno się z tym stać. A co do tego Atlasa postar 60 "Podkład podłogowy o grubości 10-100 mm" gdzieniegdzie w mieszkaniu jest poniżej 10mm  "Średnio: 20 kg zaprawy na 1 m²/10 mm grubości warstwy." bardzo duże zużycie 
    • Ocena styropianu pod względem "twardości" miękkości" jest subiektywna i tzw. odczuć będzie tyle ilu badających... W praktyce parametr "twardości" (chociaż trzeba podkreślić, że  takiej cechy nie mają styropiany budowlane - nie ma takiego parametru w normie europejskiej) jest dość często przypisywany do płyt styropianowych. Przytoczony wcześniej typ produktu (choć rzadko spotykany) może być stosowany  do ocieplenia podłóg, jeśli został zaprojektowany lub inwestor wraz z osobami nadzorującymi i wykonującymi podjęli taką decyzję. Najczęściej do ocieplenia podłóg stosuje się styropian np. EPS 100 TERMONIUM PLUS dach-podłoga , chociaż dopuszczalne są również płyty styropianowe EPS 60 DALMATYŃCZYK dach-podłoga  jest obawa inwestora "styropian zbyt miękki", która może być zasadna jeśli styropian faktycznie nie spełnia deklarowanych przez producenta cechy wytrzymałości na ściskanie CS(10). Wówczas  odczucie tzw. "twardości" styropianu będzie sprawiało wrażenie, że coś jest nie tak. Przed zakupem warto sprawdzić producenta jakie ma dodatkowe rekomendacje, certyfikat czy też jaka jest jego historia wyników w ramach kontroli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W przypadku produktów Termo Organika, wyniki kontroli są podawane na stronie firmy wyniki kontroli lub na stronach GUNB. 
    • Witam forumowiczów,    Posiadam dom z starszą instalacją (lata 90 - te, ocieplony styropian 10, kaloryfery żeliwne, piec dwufunkcyjny gazowy - Junkersa). Do tej pory ogrzewane było gazem cały sezon, na tą chwilę nikt nie będzie mieszkał w tym domu i mam dylemat czy spuszczać wodę z instalacji na zimę (wolałbym nie, ze względu na wilgoć w pomieszczeniach),  czy ustawić piec na minimalną temperaturę i tak zostawić tylko co jakiś czas doglądnie to znajomy ??   Dziękuję z góry za pomoc Pozdrawiam Tomasz
    • 2020 r. właśnie ,a,u. Można wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy. Ale najpewniej będą zwlekać z jej wydaniem, skoro opracowują plan. A decyzja straci moc po jego przyjęciu. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...