Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy warto zastąpić zwykłe żarówki świetlówkami kompaktowymi?

Recommended Posts

Gość Andy
żarówki kompaktowe są mniej wygodne w codziennym użyciu (częste włączanie i wyłaczanie znacznie skraca żywotność). Obecnie referencyjne zarówki są wyposarzone w diody LED: 4x mniejsze zużycie energii niż swietlówka a 10x dłuższa żywotność oraz odportność na zaburzenia jakości prądu i częstość załączania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert
Powyższa wypowiedź bardzo słuszna - świetlówki kompaktowe nadają się do sytuacji, gdzie oświetlenie załączamy i działa długo. U mnie np. świetlówka kompaktowa w łazience wytrzymała tylko około 6 miesięcy - po ogólnym przeliczeniu wyszło mi na zero - tzn. koszt używania świetlówki z kosztem zakupu=kosztowi żarówki - z tym, że przyjmowałem świetlówkę 18 W a żarówkę 60 W - i w tym jest tylko ten plus, że za tą samą cenę mamy jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka
te swietlowki sa niezdrowe dla ludzi,wywoluja alergie i podrazniaja oczy.Nie wyobrazam sobie oswietlania calego mieszkania nimi.Przydaja sie w komorkach,korytarzach,pokojach, z ktorych sie nie korzysta zbyt czesto.\\Tam ,gdzie domownicy przebywaja najczesciej polecam zwykle zarowki,warto obkupic sie na zapas,a takze zrobic kampanie w celu utrzymania mozliwosci oswietlania pomieszczen zwyklymi zarowkami.Sama mam alergie na te zarowki swietlowki i nic mnie nie obchodzi to ,ze sa tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

te swietlowki sa niezdrowe dla ludzi,wywoluja alergie i podrazniaja oczy.Nie wyobrazam sobie oswietlania calego mieszkania nimi.Przydaja sie w komorkach,korytarzach,pokojach, z ktorych sie nie korzysta zbyt czesto.Tam ,gdzie domownicy przebywaja najczesciej polecam zwykle zarowki,warto obkupic sie na zapas,a takze zrobic kampanie w celu utrzymania mozliwosci oswietlania pomieszczen zwyklymi zarowkami.Sama mam alergie na te zarowki swietlowki i nic mnie nie obchodzi to ,ze sa tansze.ciekawa jestem jakie alergie mogą wywoływać takie świetlówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik żarówek
Zdecydowanie świetlówki nie świecą tak długo w normalnym użytkowaniu jak je reklamują. Widmo światła z świetlówek jak i LED nie pokrywa całego pasma widzianego przez człowieka, żarówka ma najbardziej zbliżoną temperaturę barwową do słońca dlatego oddają najbardziej naturalne barwy przedmiotów i są najmniej szkodliwe dla zdrowia. W nosie mam to że są mniej trwałe, zdrowie ważniejsze. Problem polega na tym, że trzeba jakoś lobbować produkty napędzające przemysł i nabijające kabze właścicielom, generalnie ruch w interesie musi być, dlatego taka nagonka kosztem naszego zdrowia. Ostatecznie są jeszcze halogeny zbliżone temperaturą barwową do zwykłych żarówek, a dają mniejsze zużycie energii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

ciekawa jestem jakie alergie mogą wywoływać takie świetlówki?


Też chciałbym wiedzieć icon_mrgreen.gif Chociaż wolę zwykłe żarówki, to uważam, że ze złą propagandą nie można przesadzać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PREZES
Ta, rzekoma trwałość świetlówek, to czysta fikcja.
Cały ten artykuł służy wyłącznie celom marketingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
  • Gość Radomir
   Milwaukee bym brał w ciemno. Znam tę firmę od dawna, już niejedno narzędzie od nich kupowałem na RG Narzędzia (chyba najlepsze ceny) i naprawdę jakość jest nie do porównania.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×