Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przed pożarem


Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
W życiu bym nie podejrzewał:

O klasie alarmu pożarowego świadczy wyposażenie go w przycisk testujący komorę dymową. Naciśnięcie przycisku symuluje pojawienie się dymu w komorze poprzez rozproszenie światła w sposób mechaniczny, dlatego - w zależności od tego, jak często jest emitowana do komory wiązka światła - wywołanie dźwięku alarmowego może potrwać nawet 20 sekund. Jeżeli sygnał pojawia się natychmiast po naciśnięciu przycisku, oznacza to, że testujemy wyłącznie połączenie syreny z baterią, a nie poprawność działania urządzenia. Dobrej jakości produkty nie narażają użytkowników na fałszywe alarmy, które w przypadku słabych urządzeń może wywołać np. dym papierosowy, wysoka temperatura, przedostanie się kurzu lub owadów do wnętrza nieodpowiednio zabezpieczonej komory dymowej. Należy zwrócić uwagę na to, w jakim zakresie temperatur producent gwarantuje poprawne funkcjonowanie alarmu i poprosić sprzedawcę o wyjaśnienie, w jaki sposób chroniona jest komora dymowa.
Link do komentarza
"Przeznaczenie
Autonomiczna (domowa) czujka dymu ........ jest przeznaczona do wykrywania widzialnego dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru, wtedy, gdy materiał zaczyna się tlić, a więc na ogół długo przed pojawieniem się otwartego płomienia i zauważalnego wzrostu temperatury.
Pozwala na wczesne wykrycie pożaru w niedużych obiektach - mieszkaniach, domach (w piwnicach, garażach, na strychach itp.). Może pracować samodzielnie a także w sieci kilku czujek połączonych ze sobą.
Jest przewidziana do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, w których w normalnych warunkach nie występuje dym, kurz i skraplanie pary wodnej.

Zasada działania
Czujka ........... jest czujką optyczną dymu typu rozproszeniowego. Działa na zasadzie pomiaru promieniowania podczerwonego, rozproszonego przez cząstki dymu (aerozolu) w komorze pomiarowej, niedostępnej dla światła zewnętrznego. Znajdujący się w komorze pomiarowej odbiornik promieniowania - fotodioda, nie odbiera promieniowania podczerwonego, emitowanego przez nadajnik - diodę elektroluminescencyjną, póki do komory nie wnikną cząstki dymu rozpraszające to promieniowanie kierując je na odbiornik. Po przekroczeniu określonej wartości progowej, układ elektroniczny czujki włącza sygnalizację akustyczną i optyczną w czujce."

Pozwoliłem sobie przytoczyć opis czujki innego producenta - jedynie usunąłem nazwę czujki.
W moim odczuciu poprzedni tekst został przetłumaczony mechanicznie przy użyciu translatora.
Ocenę pozostawiam zainteresowanym forumowiczom.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
CZAD
Uczmy się na błędach innych.
-nieszczelna instalacja kominowa była przyczyną śmierci całej rodziny, trzy osoby- zabił czad
- tydzień temu byłem osobiście w domu jednorodzinnym po pożarze, spłonął salon od kominka dwufunkcyjnego. Szczęśliwie stało się to w dzień, kiedy nikogo nie było w domu. Cały dom do remontu.

Apeluję do tych którzy budują i tych którzy już mieszkają w swoich wymarzonych i ciężką pracą okupionych domach. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo wasze i waszych rodzin.
Nic nie jest ważniejsze. Zadbajcie o właściwy sposób sygnalizowania zagrożenia. Nie zapominajcie i nie oszczędzajcie na tym.
Kliknąłem w necie, czujniki można kupić od 60zł, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, by doradzać jakie i gdzie. Zapewne znajdzie się kilku w gronie ekspertów którzy winni wypowiedzieć się na tym forum i przybliżyć tak ważny temat.

Apeluję, zadbajcie o bezpieczeństwo waszych rodzin!
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Dokładnie - wiele osób lekceważy zagrożenie jakim może być tlenek węgla - i to mimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej jaką w ostatnim czasie prowadzą media. A przecież taki czujnik czadu to wydatek bagatela 100zł (co chyba nie jest dużą kwotą gdy na szali postawimy nasze życie)


Moim zdaniem problem polega na tym, że niektórzy ludzie czują się nieśmiertelni icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nowoczesna metoda zabezpieczenia budynku przed pożarem jest system PPOŻ. Rozróżniamy tysiąc pięćset sto dziewięćset rodzajów systemów PPOZ to zależy od specyfiki obiektu i środków jakie chcemy przeznaczyć.


Odpowiedź inteligentna i wyczerpująca. Och, dzięki ci pstryczek. Gdyby nie ty... nie wiedziałbym nic. A tak wiem nic + twój post :(
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...