Skocz do zawartości

Tapetowanie


Recommended Posts

Tapetowanie - tapety z włókna szklanego
Podłoże musi być suche, jednolite, czyste i wytrzymałe (nośne). Należy usunąć wszystkie warstwy tapet oraz rozpuszczalne w wodzie powłoki malarskie. Zagipsować, wyrównać, względnie wygładzić wszystkie rysy, fugi i nierówności. Mocno chłonące podłoże należy wcześniej zagruntować.

PRZYCINANIE: przed tapetowaniem należy sprawdzić strukturę. Wszelkie nierówności związane z tapetą podkreślaja charakter włókna szklanego i dlatego nie są powodem reklamacji. Pociąć pasy w wymaganej długości, dodając około 10 cm na wyrównanie górnych i dolnych krawędzi.

KLEJENIE: za pomocą "rolki" nałożyć klej do tapet z włókna szklanego MrStrong FIBERGLASS na przygotowane wcześniej podłoże. Pasy przycinać na styk, nakładać na posmarowaną klejem wilgotną powierzchnię i dobrze docisnąć szpachlą malarską. Nadmiar tapety docinać nożykiem, aby nie doprowadzić do powstawania nierównych struktur, nie należy nigdy nakładać tapety odwrotną stroną. MALOWANIE: po naklejeniu pokryć podwójną warstwą farby dyspersyjnej, akrylowej lub lateksowej. Przestrzegać wskazówek producenta farb.

WSKAZÓWKI: przed przystąpieniem do pracy sprawdzić towar. Wszelkie roszczenia nie będą uwzględniane po przyklejeniu tapety na ścianę. W tapecie mogą występować usterki związane z włóknem. Reklamacje tego typu nie będą uwzględniane. Zaleca się stosowanie tapet o tym samym numerze. Wszelkie roszczenia reklamacyjne uwzględniane są wyłącznie za okazaniem etykiety kontrolnej.
Tapety mają atest PZH.
Link do komentarza
Instrukcja klejenia i malowania tapety z włókna szklanego

1.Powierzchnia dla Tapety Scandatex: wypełnij nierówności masą szpachlową

2.Powierzchnię oczyszczamy z nierówności: używaj papieru ściernego drobnoziarnistego.

3.Powierzchnię smarujemy klejem: smarujemy klejem tylko powierzchnię, rozprowadzaj wałkiem lub pędzlem, nakładaj dużo i tylko na ścianę, zalecamy: szwedzki klej Bostik Vävlim 70.

4. Paski tapety przycinamy: odpowiednia długość paska to wysokość ściany +10 cm., przycinaj ostrym nożykiem.

5. Paski tapety kleimy zaczynając od krawędzi sufitu: pierwszy pasek kleimy pionowo i kleimy od góry do dołu ściany.

6. Paski tapety kleimy na styk.

7. Paski tapety dociskamy od góry do dołu: używaj specjalnej łopatki do tapet z włókna szklanego lub szpachli ze stali z zaokrąglonymi narożnikami.

8. Paski tapety docinamy przy suficie i podłodze: docinaj po wyschnięciu kleju i ostrym nożykiem.

9. Tapetę z włókna szklanego malujemy farbą: rozprowadzaj wałkiem lub pędzlem i farba powinna być lateksowa. Zalecamy: szwedzką farbę Caparol Supertäck 7.
Link do komentarza
Tapeta z włókna szklanego jest z jednej strony bardzo łatwa w układaniu, z drugiej strony trochę niewygodna ze względu na gabaryty rolki, tzn. dużą szerokość.
Pamiętamy o tym, że:
1. Tapeta jest nierozciągliwa. Klej nie wpływa na wymiary pasa.
2. Nie pokrywa się klejem pasa tapety, tylko ścianę! I to pokrywa się obficie. Najlepiej rolką malarską.
3. Przygotowane pasy, odcięte na długości z niewielkim zapasem, najlepiej zwinąć w rulon "lewą" stroną do wierzchu i zaczynać układanie od góry. Wyrównywać i dociskać raczej tapeciarską rolką gumową, gdyż pace wypychają zbyt dużo kleju i niszczą fakturę powierzchni.
4. Wszelkie wycięcia w pasie (drzwiczki, osprzęt elektryczny i inne) robimy od razu na gotowo, kiedy górę rulonu mamy przyklejoną do ściany i siedzimy na drabinie i trzymamy na kolanach resztę suchego rulonu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

Panowie! Nie demonizujcie icon_smile.gif Tapetowanie nie jest wczle takie skomplikowane!


Pewnie, że nie jest skomplikowane!!! Przecież nie święci garnki lepią icon_biggrin.gif
Tylko nie ma co się spodziewać perfekcyjnego ułożenia i fantastycznego efektu za pierwszym razem icon_sad.gif
Tak jak wszystkie działania, tapetowanie wymaga wiedzy (choćby minimalnej, np. z "poradnika" w sieci) i nieco praktyki icon_biggrin.gif
No i paru prostych narzędzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...