Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
szafir65

montaż okien

Recommended Posts

mam pytanie .chodzi mi o montaż moich okien przez firmę fachowców. wmontowali mi okna na listwach plastikowych które służą tylko chyba do przewożenia okien ? czy zrobili to tak jak powinno byc czy nie ?

wiekszosc tak robi niettety ,naszczescie to nie przeszkadza bo jest dystansem do montazu parapetów ale i złego nic nie wnosi dlatego niektorzy udają ze tego nie widzą

Nie martwiłbym sie tyle o listwy, co o to czy okna są zakotwione i porządnie zamocowane przed pianowaniem, a o pionach i poziomach nawet nie wspominam...
Pozostawienie listew nie jest może karygodne, ale niektórzy montują okna wraz z nimi niestety.

u mnie akurat sprzedawca jawnie powiedział o tych listwach. Dla mnie to normalne a wręcz wymagane. Bynajmniej jest to dobry dystans do parapetu.
A jak widzicie montaż parapetu ??

Fakt z listwami jest o wiele łatwiej z parapetami ale jak dla mnie parapety montuje się pod rame dolną a jeżeli nie ma takiej możliwości ( z różnymi ewenementaki się spotykamy ... ) montujemy parapety najniżej jak się da ale do styku dolnej ramy.

Jeżeli szczelnie wypełni to po wszystkim piana montarzowa - potem parapet i obróbka glifów to wiać nie będzie.

ale mówisz to jako firma montażowa czy jako zwykły użytkownik okien tak jak ja ? Bo fima która to montowała jak do nich zadzwoniłem to też tako powiedzieli a inny gość z innej firmy powiedział że będzie wiało i powinienem jak okna są na gwarancji je reklamować . I który mówi prawdę ?

nic nie bedzie wiało ale jesli czujesz sie lepiej jak nie bedzie tych listew to je zdemontój ,bo jak dosuniesz parapet zewnetrzny iwewnetrzny i go zapianujesz od dołu i na zewnatrz dasz silikon bezbarwny to nic nie bnedzie sie działo ,bardziej skupialbym sie nasd sposobenm montazu czyli ile jest listw montazowych ,jak jest to zakotwione i czy jest w pionie

Żaden z monterów nie przyzna się do fuszerki .Oczywiście ,że będzie mniej przepuszczać ciepło jak będzie to listwa parapetowa od listwy transportowej,jak zauważyłeś są dwa rodzaje .Prawdopodobnie twoi monterzy twierdzą ,że to listwy parapetowe

wysłałem emaila do firmy która produkuje okna- firma" DAKO" i której ekipa ( ekipa przedstawiciela handlowego) montowała mi okna z tymi listwami i tak mi odpisali :
" Witam
Jeśli chodzi o wątpliwości związane z listwą transportową to jest ona
jak
najbardziej w naszym systemie listwą podparepetową dodatkowo uszczelnioną

więc montaż z jej wykorzystaniem jest jak najbardziej dopuszczalny.W
pozostałych tematach dotyczących jakości montażu należy zwrócić się
bezpośrednio do Firmy której zlecił Pan montaż."

Czy to jest prawda czy fałsz ?

Jezeli chodzi o mnie to robilem wycene w 6 firmach produkujacych okna. W 4 z nich wrecz sprzedawcy chwalili sie ze montuja okna z tymi listwami... Jako argumenty podawali ulatwiony montarz parapetu i ze jest to niejako dodatkowa komora ktora izoluje od warunkow atmosferycznych.
Wiem ze zeby sprzedac towar upieksza sie wszystko, zeby jak najlepiej wypasc.
Wydaje mi sei ze jest to dopuszczalne i moze faktycznie lepiej jakby te listwy byly.
POzdr

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
    • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
    • Może. Najpierw sprawdzę ten zbiornik do kotła - choć widzę, że wygoda jest, ale też i straty ciepła. Czyli koszt.
    • Pewno akurat moja PC ma dużą wężownice do zewnętrznego zródła z której nie korzystam bo nie mam pieca ty być mógł podlaczyć i w zimie by to hulało.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...