Skocz do zawartości

brodzik bez barier?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
proponuję w ogóle zrezygnować z typowego brodzika i zrobić podłogę na jednym poziomie w całej łazience tylko w strefie prysznicowej zrobić odpływ liniowy. Takie rozwiązanie sprawia że nie trzeba pokonywać żadnych progów i przeszkód aby wziąć kąpiel
Napisano
Cytat

proponuję w ogóle zrezygnować z typowego brodzika i zrobić podłogę na jednym poziomie w całej łazience tylko w strefie prysznicowej zrobić odpływ liniowy. Takie rozwiązanie sprawia że nie trzeba pokonywać żadnych progów i przeszkód aby wziąć kąpiel


Dokładnie najlepiej zrezygnować z brodzika i zrobić tak jak radzi "Kingaj"
Pozdrawiam
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Mi bardziej podoba się rozwiązanie wspominane już wcześniej. rezygnujemy z brodzika i mamy jedynie odpływ. Najlepiej aby było dużo miejsca zrobić to w rogu łazienki i dorobić ściankę działową z luksferów na przykład. O jakim mówię, przy usunięciu oczywiście progu (sic!) wygodnie, przestronnie i bardzo estetycznie!
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Dobrze byłoby się skonsultować z jakąś profesjonalną firmą, zajmującą się projektowaniem przestrzeni. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony z współpracy z ndesign. A jeśli wolisz zaoszczędzić czas i pieniądze, to polecałbym rozwiązanie, o którym mówili moi przedmówcy - czyli zupełny brak brodzika, zrobienie spadu i po prostu szklanych drzwi. Myślę, że takie rozwiązanie może się z powodzeniem sprawdzić, dla osoby, która ma problem z koordynacją ruchową.
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Patrzcie to może nawet fajnie wyglądać http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=18




osobiście przyjrzałbym się tym prysznicom powyżej .
bywa że osoba na wózku może sobie nie dawać rady sama czyli potrzeba więcej miejsca , rezygnacja z kabiny prysznicowej wyznaczonej na rzecz pokoju kąpielowego w tym momencie wydaje się być zasadna . czyli można i samemu można i nie samemu w zależności od potrzeb bez kolejnych przeróbek .
pozdrawiam
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
A ja zgadzam się z opinią,ze najlepiej zrezygnowac z brodzika i zrobic jeden odpływ,dużo miejsca w rogu łazienki dla takiej osoby. Wcale nie trzeba kontaktowac sie z firmą zajmującą się projektowaniem przestrzeni,wszystko można zrobic samemu.
Napisano
Super jest rozwiazanie z odplywem liniowym w przejsciu, ja u siebie taki zrobie. Od strony lazienki daje sie 1cm spadek dlugosci kilkunastu cm a od strony brodzika taki sam spadek, ale na dlugosci calego brodzika. Woda z brodzika ladnie splywa do odplywu a jak jest wieksza fala albo woda splywa z drziczek, to zatrzymuje sie na spadku od strony lazienki icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ta "buła betonu" z tego spadku od drzwi betonowych jest "akumulatorem" wilgoci, z którego penetruje ona w głąb ściany - a może i przez strop na sufit sąsiada z dołu () - stąd wilgoć wyłazi wewnątrz mieszkania spod tynku i farby... Jeśli kontaktujesz się z sąsiadem, dopytaj od kiedy ma te mokre ściany i czy wiąże się to w czasie remontowania Twojego mieszkania przez poprzedniego właściciela...   Należałoby ten spadek nakryć płytkami mrozoodpornymi na dobrym kleju, najlepiej po wysuszeniu tej "buły", tak, aby odciąć wody opadowe i dać im możliwość spłynięcia...   Po drugiej stronie ściany masz łazienkę, bądź kuchnię i rurki z wodą w ścianie?   Co roku powinien być wykonywany przegląd układu wentylacji w budynkach mieszkalnych - w czasie "władania" tym mieszkaniem powinna być wykonywana ze dwa razy... A była? Dowiedz się w administracji, czy mają raporty z tych przeglądów i czy w Twoim lokalu były jakieś uwagi, dotyczące np. nieprawidłowego działania...   Swoją drogą sprawdź samodzielnie jak działa u Ciebie wentylacja wykonując "obrzęd gromniczny", według "recepty" opracowanej przed laty, przez jednego, świętej już pamięci, usera...   PS. Mógłbyś wrzucić fotkę budynku, w którym mieszkasz? Tak z ciekawości pytam...
    • jest taki sposób - trzeba to zrobić porządnie
    • Odpowiedź na to, czy były zastosowane łączniki jest prosta: nie wiem 😅 mieszkanie było kupione po generalnym remoncie i jest wiele rzeczy, których początkowo nie widziałem a które albo wychodzą albo zaczynają irytować. A nie ma jakiegoś sposobu, żeby tę nierówność w jakiś sposób złagodzić? W sensie nawet jakimś domowym sposobem spróbować je połączyć, żeby te nierówności były mniejsze? 
    • Tak chodzi o podłogę w kabinie prysznicowej,czym tak wypełnić ponieważ zerwałem ten stary silikon i teraz słyszałem o takim że parę lat spokoju jest ,co tam położyć na tą podłogę na wypełnienie tych płytek ?
    • Witam .Mam do Was gorącą prośbę o poradę ponieważ robiłem podbitke w budynku gospodarczym i jedna listwa wykończeniowa wyszła krzywo ponieważ tak blacha idzie od obróbki ,jak to zrobić żeby było w linii prostej ?Nie mogę odkryć docięć bo  będzie widać . https://zapodaj.net/plik-V839SFTHWZ
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...