Skocz do zawartości

Koszt budowy domu jednorodzinnego


Recommended Posts

polecam jako bardzo pomocną lekturę kosztorys Czytelnika, zamieszczony w marcowym numerze BUDUJEMY DOM str 36

oprócz bardzo szczegółowego zestawienia wszyskich kosztów, zamieszczono komentarze i zdjęcia z poszczególnych etapów budowy

bardzo pożyteczne źródło informacji

pzdr.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Może się nie znam, ale jak dla mnie jakikolwiek dom pod klucz za 200 tys. to fikcja. U mnie stówka zeszła na samo wykończenie bez fajerwerków (np. kuchnia 15 tys., sprzęty raczej tanie, kafle były od 40 do 80 zł/m2). Za 200 tys. to chyba można zrobić przy dobrych wiatrach stan deweloperski systemem gospodarczym, ale nie pod klucz.
Link do komentarza
Witam,

Przy dobrych negocjacjach z wykonawcami od samego początku budowy można się zmieścić w tym konkretnym projekcie w kwocie 200 tys zł. Ja bym się zmieścił . Wybudowłem chatę ponad dwa razy większą i zmieściłem się w kwocie 450 tys zł z wykończeniem , przyłączami ( w tym kanalizacją 100 mb) kuchnią i częścią mebli - komplet wypoczynkowy i sypialnia.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
za około 100 tys to ja wykańczam ale 200 m2! Kuchnia za 15 tys (meble) jest bardzo droga, moja w drewnie jest wyceniona na 13 tys (8 m zabudowy) a gdybym robiła w mdf około 7 tys. Żadne płytki w moim domu nie przekroczyły 50 zł/metr- jasne szukałam promocji, ostro negocjowałam ceny, wykorzystywałam wszelkie kontakty. Zmieszczę sie się w podobnej cenie jak tukaj z domem calkowitej powierzchni prawie 200 m2, z dachem z dachówki i budowanym przez firmę.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Moim zdaniem jest to realne, ale trzeba bardzo uważać i oszczędzać. Z tym, że te oszczędności czasami "wychodzą bokiem" po kilku latach icon_sad.gif



Witam,

Bo oszczędzać należy zdecydowanie tylko tam, gdzie można ( mam na myśli materiały budowlane), ale negocjować cenę trzeba zawsze i to do bólu - to się naprawdę opłaca !!!

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam! Mam pytanie w sprawie budowy domu przedstawionego na stronie http://galeriaprojektow.pl/kr_tarot.htm
Czy jest możliwe zbudowanie i wykończenie pod klucz takiego domu do kwoty 200000 zł?


Moim zdaniem jest to mało realne jeśli chcesz utrzymać nowoczesny standard materiałowy i nie przeprowadzać remontu po dwóch latach. Chyba, że prace budowlane i inne wykonasz sam. To znacznie zbije końcową cenę.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem jest to mało realne jeśli chcesz utrzymać nowoczesny standard materiałowy i nie przeprowadzać remontu po dwóch latach. Chyba, że prace budowlane i inne wykonasz sam. To znacznie zbije końcową cenę.




My planujemy budowę domu z projektów archi-projekt dom APS139 118,5 m2, podobno koszt to 135 000 tyś, ale czy to możliwe? Jak bardzo różnią się ceny w projekcie od tych realnych i tzn. jaki? Pomóżcie prosze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...