Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
reniaw

przyłacze wodociągowe

Recommended Posts

Witam,
Niedawno kupilam stary dom do remontu kiedy poszłam do gminy aby przepisać na siebie wode powiedziano mi że jest to niemozliwe dopóki niw wymnienie przyłącza na nowe (obecne ma juz 30lat). Czy gmnina może tak postapic

Cytat

Witam,
Niedawno kupilam stary dom do remontu kiedy poszłam do gminy aby przepisać na siebie wode powiedziano mi że jest to niemozliwe dopóki niw wymnienie przyłącza na nowe (obecne ma juz 30lat). Czy gmnina może tak postapic

Zażądaj podstawy prawnej odmowy - na piśmie - powinno pomóc. A swoją drogą... wymień je na nowe dla własnego dobra.

Z reguły przyłącze wodociągowe jest własnością właściciela sieci i do niego należy wymiana oraz konserwacja. Oczywiście decydująca jest umowa przyłączeniowa, która określa miejsce rozdziału instalacji i sieci. Jeśli z tego dokumentu wynika, że przyłącze przynależy do właściciela działki, to ewentualną wymianę dokonuje on na własny koszt, choć gmina nie może tego nakazać jeśli przyłącze jest sprawne.

Mam pytanie czy jest przepis, który zmusza mnie jako właściciela działki do przyłączenia się do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej miasta w przeciwnym wypadku jeżeli się nie podłączę urząd miasta nie wyda mi decyzji o warunkach zabudowy tym samym blokuje możliwość startu budowy. Proszę o odpowiedź.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
    • To ten dach ze złota ma być? bo cena 80 tys to kosmos.  Teraz dopiero doczytałem i sie domyślam że to nie nowo budowany dom tylko już istniejący, czy faktycznie jest to już stojący budynek?
    • A więc tak: 1. Jak wyżej pisze mhtyl - jest nisko. B. nisko. Najwyżek 1.90m. Dalej jeszcze gorzej. Na twoim miejscu  - jeśli nie ma przeciwwskazań w planie miejscowym - całkowicie bym przebudował dach. Adaptacja tego obecnego moim zdaniem jest bez sensu i stratą pieniędzy. Możesz wykorzystać istniejące drewno, krokwie itp - ale przy nowym dachu. Skosy dachu powinny być pod większym kątem, ścianki kolankowe wyższe - otrzymasz 2, 3 razy większą powierzchnię użytkową - i co ważne - komfortową wysokość na dużej części poddasza.    Odnośnie : to myślę, że teraz wszystko sie buduje - każda forma jest w użyciu. Jedynie zakaz (albo nakaz) miejscowy może promować jakieś formy budynku, dachu. Jeśli jest dobrze zaprojektowane, pasuje do wnętrza, np. uskok dachu doświetla wnętrze, albo jest następstwem dwupoziomowego rozwiązania, itp - dlaczego nie? A czy to się komuś podoba - kwestia gustu.
    • Należałoby zapytać co tak naprawdę jest u niej dokończone, bo z tego co czytam to każda robota przez flachowców rozpoczęta i niedokończona.     Panowie, pisałem o problemie  zbyt małego zbiornika hydroforowego dawno temu i jak dobrze pamiętam jako jeden z pierwszych o tym wspominałem i innych rozwiązaniach usterek o których teraz piszecie i co Baszka zrobiła? wyciągnęła jakieś wnioski czy konsekwencje wobec super flachowców? nie! jak grochem o ścianę więc dlatego przestałem udzielać rad bo nie lubię jak moje pisanie nie ma podźwięku tak samo jak i Wasze rady pójdą w zapomnienie prędzej niż sobie myślicie, do następnego problemu czy usterki.                                                                                                  
    • W filmach możesz robić. Fajny efekt ci wyszedl. Pewnie Fiolet ci sie rozlał
  • Popularne tematy