Skocz do zawartości

Oświetlenie kuchni


Recommended Posts

Dnia 27.08.2015 o 10:45, zablocky38-29 napisał:

 


ja mam małe halogeny przy każdym blacie plus przy zlewie i na okapie zamontowane, a poza tym jedną lampę wiszącą nad stołem, która nie daje mocnego światła. jest to o tyle wygodne, że włączam tylko to światło, którego potrzebuję

 

Ja przy remoncie tak zrobię. Bo teraz mam jeden blat oświetlany światłem naturalnym - okno :) Jeden w ogóle ziemny, i tę świetlówkę nad zlewem, a jak zapalam górne to sobie cień ciałem robię i ... no średnio to praktyczne.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trendem w oświetleniu kuchni, który zyskuje coraz większe uznanie i popularność, jest zastosowanie taśm LED. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy iluminacji długich powierzchni: blatów, szafek, stołów, półek czy ściennych dekoracji. Niewielki rozmiar taśm LED, ich elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz prostota montażu przekłada się na różnorodność zastosowań – można ich używać w miejscach trudno dostępnych dla innych rodzajów oświetlenia. Ograniczeniem w ich wykorzystaniu staje się jedynie nasza wyobraźnia – możemy stworzyć dowolną świetlną aranżację. Oświetlenie LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, podkreślając ich charakter i niepowtarzalny design.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie taśm LED  do tylnej krawędzi wiszących szafek, tak by dodatkowo oświetlały blat roboczy. Warto je zamontować wykorzystując specjalne profile, które dodatkowo chronią taśmę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj aluminiowe profile GLAX w kolorze srebrnym, których różnorodność kształtów pozwala na swobodny wybór zastosowań aranżacyjnych i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów świetlnych. Pamiętajmy jednak, by tak dobrać kształt profilu, żeby światło padało tylko na kuchenny blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej i oświetlać podłogę, efekt ostateczny będzie mało estetyczny.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Osobiście polecałbym oświetlenie sufitowe, które jest w stanie odpowiednio kuchnię oświetlić, a przy tym starczy na bardzo długi okres czasu :)

Sam stałem przed takim wyborem i dokonałem finalnie zakupu w sklepie internetowym - warto się rozejrzeć i poszukać lampy pasującej pod własne wnętrze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...