Skocz do zawartości

GTV

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez GTV

  1. Myśląc o nowocześnie urządzonych wnętrzach, postawmy na modne uchwyty krawędziowe, które dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie, efektownie podkreślą linię i gładkie fronty mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, oparta na najnowszych trendach rynkowych, która odnajdzie się w ultranowoczesnej zabudowie kuchennej, uzupełni współczesne i minimalistyczne meble łazienkowe czy elegancko i efektownie podkreśli linię szerokich szuflad w naszym salonie
  2. Współczesne budownictwo mieszkaniowe stawia na duże przestrzenie, w których kuchnie otwarte są na salon. Aneks kuchenny powiększa pomieszczenie i sprawia, że całe wnętrze jest bardziej nowoczesne – ale są też minusy takiej koncepcji: widoczny bałagan podczas przygotowywania posiłków, nieprzyjemne zapachy czy hałasy. Drzwi przesuwne pomiędzy salonem a kuchnią będą więc doskonałym rozwiązaniem tego dylematu. Ich wykorzystanie pozwoli na szybkie i sprawne przearanżowanie pomieszczenia – w ciągu kilku sekund możemy dysponować kuchnią zamkniętą albo otwartą na salon. Dodatkowo w razie potrzeby – np. podczas wigilijnej kolacji czy rodzinnego przyjęcia – możemy stworzyć jedno duże pomieszczenie.
  3. W nowoczesnej i ekologicznej kuchni kosz na śmieci nie musi już znajdować się w szafce pod zlewozmywakiem. Segregatory mogą też zostać umieszczone… w szufladzie. Segregator MULTINO to komplet czterech pojemników: 2 x 15 litrów i 2 x 7 litrów oraz trzy brytfanki do przechowywania środków czystości lub detergentów. To estetyczne i ergonomiczne rozwiązanie dedykowane jest szufladom z systemem MODERN BOX, a wymiary podstawy dopasowane są do szafek o szerokościach 600, 800, 900, 1200 mm oraz do szuflad o długości 500 mm oraz 450 mm (po przycięciu).
  4. A może kuchnia w stylu angielskim? Przeszklone witrynki , jasne, kremowo-białe fronty drewnianych szafek, pełne prześwitów i ażurów... W tej stylizacji zabudowa kuchenna to ciąg wypełniony szafkami, przegródkami, szufladami i półkami. Ważny jest każdy drobiazg: okap stylizowany na angielską oprawę kominkową, emaliowany zlew i porcelanowe kurki w kształcie kwiatów. Idealnym dopełnieniem wytwornego stylu będzie uchwyt MARSALA - esencja angielskiego wyrafinowania zamknięta w magicznej formie uchwytu typu „muszelka”, który kształtem odzwierciedla tradycyjne wzornictwo rodem z Wysp Brytyjskich.
  5. Kuchenny blat warto tak oświetlić, żeby nie powstawały na nim głębokie cienie – najlepiej wykorzystując do tego celu kilka równomiernie rozmieszczonych opraw, skierowanych bezpośrednio na jego powierzchnię. Jeśli nad powierzchnią roboczą znajdują się szafki wiszące, możemy pod nimi zamontować oprawy LED o małej mocy. Optymalna odległość pomiędzy poszczególnymi punktami świetlnymi powinna wynosić 40-60 cm. Wykorzystanie opraw z jednej serii – identycznych pod względem designu i koloru – wprowadzi do naszej kuchni wrażenie ładu i spokoju.
  6. Ergonomiczny trójkąt roboczy pozwala na optymalne zorganizowanie przestrzeni między najważniejszymi elementami wyposażenia – kuchenką, lodówką oraz zlewem. To z nich będziemy bowiem korzystać najczęściej, a że w kuchni zwykle nie przebywamy sami, zalecane odległości między kolejnymi „wierzchołkami” trójkąta powinny wynosić, w zależności od ilości dostępnego miejsca od około 120 do 210 cm w przypadku połączenia lodówki i zlewu, a także zlewu i kuchenki. Odległość między kuchenką a lodówką może wahać się między 120 a 270 cm – z tej ścieżki korzystamy bowiem najrzadziej.
  7. Warto wykorzystać przestrzeń nieoczywistą By nie zmienić narożnych szafek w irytujący składzik przydają się Cornery z wysuwanymi koszami (można samodzielnie dobrać ich rozstaw). Przydaje się też szuflada pod zlewozmywak i szuflada piekarnikowa. A jak walczysz o każdy centymetr - CARGO 2 MB (jedna szuflada wysoka i jedna niska o niewielkiej szerokości) idealnej wpasowuje się w niewielką przestrzeń między elementami kuchennej zabudowy.
  8. Trendem w oświetleniu kuchni, który zyskuje coraz większe uznanie i popularność, jest zastosowanie taśm LED. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy iluminacji długich powierzchni: blatów, szafek, stołów, półek czy ściennych dekoracji. Niewielki rozmiar taśm LED, ich elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz prostota montażu przekłada się na różnorodność zastosowań – można ich używać w miejscach trudno dostępnych dla innych rodzajów oświetlenia. Ograniczeniem w ich wykorzystaniu staje się jedynie nasza wyobraźnia – możemy stworzyć dowolną świetlną aranżację. Oświetlenie LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, podkreślając ich charakter i niepowtarzalny design. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie taśm LED do tylnej krawędzi wiszących szafek, tak by dodatkowo oświetlały blat roboczy. Warto je zamontować wykorzystując specjalne profile, które dodatkowo chronią taśmę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj aluminiowe profile GLAX w kolorze srebrnym, których różnorodność kształtów pozwala na swobodny wybór zastosowań aranżacyjnych i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów świetlnych. Pamiętajmy jednak, by tak dobrać kształt profilu, żeby światło padało tylko na kuchenny blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej i oświetlać podłogę, efekt ostateczny będzie mało estetyczny.
×
×
  • Utwórz nowe...