Skocz do zawartości

Oświetlenie kuchni


Recommended Posts

Dnia 27.08.2015 o 10:45, zablocky38-29 napisał:

 


ja mam małe halogeny przy każdym blacie plus przy zlewie i na okapie zamontowane, a poza tym jedną lampę wiszącą nad stołem, która nie daje mocnego światła. jest to o tyle wygodne, że włączam tylko to światło, którego potrzebuję

 

Ja przy remoncie tak zrobię. Bo teraz mam jeden blat oświetlany światłem naturalnym - okno :) Jeden w ogóle ziemny, i tę świetlówkę nad zlewem, a jak zapalam górne to sobie cień ciałem robię i ... no średnio to praktyczne.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trendem w oświetleniu kuchni, który zyskuje coraz większe uznanie i popularność, jest zastosowanie taśm LED. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy iluminacji długich powierzchni: blatów, szafek, stołów, półek czy ściennych dekoracji. Niewielki rozmiar taśm LED, ich elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz prostota montażu przekłada się na różnorodność zastosowań – można ich używać w miejscach trudno dostępnych dla innych rodzajów oświetlenia. Ograniczeniem w ich wykorzystaniu staje się jedynie nasza wyobraźnia – możemy stworzyć dowolną świetlną aranżację. Oświetlenie LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, podkreślając ich charakter i niepowtarzalny design.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie taśm LED  do tylnej krawędzi wiszących szafek, tak by dodatkowo oświetlały blat roboczy. Warto je zamontować wykorzystując specjalne profile, które dodatkowo chronią taśmę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj aluminiowe profile GLAX w kolorze srebrnym, których różnorodność kształtów pozwala na swobodny wybór zastosowań aranżacyjnych i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów świetlnych. Pamiętajmy jednak, by tak dobrać kształt profilu, żeby światło padało tylko na kuchenny blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej i oświetlać podłogę, efekt ostateczny będzie mało estetyczny.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Osobiście polecałbym oświetlenie sufitowe, które jest w stanie odpowiednio kuchnię oświetlić, a przy tym starczy na bardzo długi okres czasu :)

Sam stałem przed takim wyborem i dokonałem finalnie zakupu w sklepie internetowym - warto się rozejrzeć i poszukać lampy pasującej pod własne wnętrze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...