Skocz do zawartości

Czy zamienić zawór z regulatorem?


Gość

Recommended Posts

Przy układaniu glazury przeoczyłem mocno wystającą głowicę zaworu regulacyjnego od grzejnika i teraz będę ją miał w łazience przy samych drzwiach. Wpadłem na pomysł, aby założyć zawór z regulatorem na powrocie a zawór powrotny na wejściu. Czy są jakieś przeciwwskazania?
Link do komentarza
Zamiana położenia zaworu z głowicą termoregulacyjną na powrocie, a zaworu powrotnego na wejściu może doprowadzić do nieprawidłowej pracy zaworu termostatycznego (zazwyczaj przy podłodze jest niższa temperatura, a także znacznie niższa temperatura wody powrotnej). Wyjściem z tej sytuacji może być przestawienie (przekręcenie) zaworu z głowicą termoregulacyjną o kąt 90o w górę lub w dół. Wprawdzie takie położenie też nie jest idealne, ale znacznie lepsze niż zamiana zaworów miejscami, gdyż w przypadku konieczności odpowietrzenia kaloryfera dużo łatwiej przeprowadzić tę czynność, gdy zawór regulacyjny znajduje się na wejściu.
Link do komentarza
Prawidłowo zawory zwykłe montujemy na "wlocie" , żeby był łatwiejszy dostęp bo my tym kręcimy, natomiast zawory termostatyczne powinny być na dole na "wylocie" tam gdzie jest zmienna temperatura. Termozawór na wejściu na górze grzejnika niczym nie różni się w działaniu od zaworu zwykłego.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Prawidłowo zawory zwykłe montujemy na "wlocie" , żeby był łatwiejszy dostęp bo my tym kręcimy, natomiast zawory termostatyczne powinny być na dole na "wylocie" tam gdzie jest zmienna  temperatura. Termozawór na wejściu na górze grzejnika niczym nie różni się w działaniu od zaworu zwykłego.



Czy się Pan nie pomylił?
Link do komentarza
Proszę wyjaśnić, dlaczego grzejniki mają zawory termostatyczne na wejściu, a na dole (wyjściu) zawór odcinający umożliwiający tylko zdjęcie grzejnika. Kręcimy chyba głowicami termostatycznymi, które montuje się na wejściu do grzejnika.
Chyba, że mówimy o innych zaworach?
Link do komentarza
Gdyby umiał TB znał inne wytłumaczenie niz głupota to by pewnie opisał. Dla mnie jest to oczywiste i np, w Danii inaczej montowanych termostatów jak na dole przy wylocie nie widziałem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
T.Brzęczkowski i Wentylek do waszych pustych łbów nie pasują żadne zawory gdziekolwiek by je nie zamontować a tak wogóle to coś na ten temat słyszeliście tylko nie macie pojęcia z czym to zjeść i piszecie bzdury udając wielkich FACHURÓW a po sposobie rozumowania podejrzewam że Brzęczek i Wentyl to ta sama para gaci. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Nie pierwszy raz TB udaje wszechwiedzacego. Przeciez Pan TB nie montuej CO bo sam mówi i chwali sie hasłem CO nie!!.
Panie TB prosze byc konsekwentny w tym co Pan pisze i nie wypowiadać się z dziedziny , którą Pan potępia.
Link do komentarza

Fakt, tak izoluję i wentyluję, że centralne jest nieekonomiczne, ale dziłanie termostatu ze względu na miejsce jego ulokowania niczym nie odbiega w ogrzewaniu elektrycznym, pompy ciepła czy ogrzewaniu podłogowym. Zawsze należy go umieścić w tam gdzie ma szanse mierzyć temperaturę pokojową, inaczej będzie jak zwykły zawór.

Link do komentarza
Po co sie spierać bez sensu najlepiej wejśc na stronę producentów automatyki do ogrzewania np. danfoss lub herz sa do wyboru różne typy regulatorów w zależności od zamontowania grzejników.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...