Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Czy tania wykładzina nie zawilgoci betonowej posadzki?

Recommended Posts

Gość
Chciałbym kupić tanią wykładzinę dywanową, która na jakiś czas będzie
zastępowała podłogę. Po prostu, na razie nie będziemy kładli parkietu, a po betonie nie chcemy chodzić.
Czy tania wykładzina, która ma pod spodem trochę gąbki, nie spowoduje zawilgocenia betonowej posadzki? Może lepiej zastosować wykładzinę bez gąbki (materiał jest dość przepuszczalny). W tym drugim przypadku jest niebezpieczeństwo, że kurz z betonu będzie się wydostawał przez wykładzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
To zależy od izolacji termicznej podłogi. Strefa komfortu cieplno -wilgotnościowego to 22-25 st. C i ww 35-65% dla takich warunków punkty rosy wynoszą od 9 -18 st. C, jeżeli masz przyzwoitą izolację podłogi nie musisz się martwić. Minimum 10cm np styropianu, ja daję 25-40 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tymczasowego wykończenia podłogi można zastosować zarówno wykładzinę z podkładem z pianki lateksowej, jak też zwykłą. W przypadku stosowania wykładziny z podkładem z pianki nie ma obawy, że beton na posadzce ulegnie zawilgoceniu. W przypadku układania wykładziny zwykłej (bez podkładu) może rzeczywiście pojawić się problem przedostawania się pyłu z betonu do pomieszczeń. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, przed ułożeniem wykładziny powinno się starannie oczyścić powierzchnię posadzki z resztek niezwiązanego, kurzu i pyłu. Wskazane byłoby także zagruntowanie posadzki (np. UNI-GRUNT – ATLAS), które poprawi jej strukturę powierzchniową (obniżenie wodochłonności, ograniczenie pylenia), również ułatwi w przyszłości przyklejanie parkietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Technologia w jakiej został wybudowany Pana dom (tzw. ściana trzywarstwowa) jest dobrym rozwiązaniem, ale wówczas gdy przestrzeń pomiędzy pustakami zostanie odpowiednio ocieplona. Jak wiadomo jest tam ograniczona ilość miejsca, dlatego w ścianach trzywarstwowych powinien zostać zastosowany styropian, który ze względu na swoje właściwości (duża odporność na zawilgocenie) nie wymaga zostawienia szczeliny wentylacyjnej. To sprawia, że szczelina pomiędzy pustakami może zostać wypełniona w całości materiałem izolacyjnym. Warto w takim miejscu zastosować styropian o znacznie lepszych właściwościach izolacyjnych TERMONIUM PLUS fasada (więcej na http://termoorganika.pl/termonium-plus-fasada). W sytuacji gdy grubość styropianu jest mała, a w Pana przypadku to zaledwie 3 cm lub styropian w ogóle nie został zastosowany, wówczas należy dom docieplić przy użyciu styropianu grafitowego Termo Organika z linii Termonium, zamocowanych w kompletnym systemie ociepleń. Grubość styropianu nie powinna być mniejsza niż 10-12 cm, a jeżeli jest możliwość to nawet więcej 15 lub nawet 20 cm. Prace wykonuje się w taki sam sposób jak przy ocieplaniu budynku którego ściana zewnętrzna jest z jednego pustaka.    
  • Jak mogę nie pozwolić - przecież zapytałeś!!!   Jak wyżej napisałem - już odpowiedział... Może jeszcze coś dopowie, kto wie...   Łajna na bucie nie miałem jakoś za mojej pamięci, więc tego nie ogarniam... Ty jak widać masz to przetrenowane... Nachalnych panienek też nie ogarniam... nie musiałem ich się pozbywać... Ty jak widać masz to przetrenowane...   Hmmmm...
  • Jesteś, jak łajno na bucie. Trudno się ciebie pozbyć! I nachalny, jak niektóre panienki. A nastepne zdanie nie jest odpowiedzią na moje pytanie - ale możesz nie ogarniać, rozumiem. Dlatego nie pytam ciebie. Nie znasz się na tym. Nie dość, że krytykujesz, gdy ktoś ma inne zdanie - to jeszcze nie pozwalasz pytać. Nawet Eksperta. Starcze fanaberie?    Pytałem Eksperta Pruszyński. Eksperta. I czekam na odpowiedź.
  • Gdybyś przeczytał następne zdanie: nie musiałbyś się odnosić... Wilgoć, resztki obumarłych roślinek, rozwój następnych pokoleń roślinek, wrastanie roślinek, penetracja w pokrycie dachowe... Faktycznie, jesteś obiektem, na którym warto się skupić
  • Gaweł potwierdza:) A mam pytanie o ile te PV poprawiają wymagane parametry budowlane/techniczne o których wspomniałeś?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...