Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
DiG

Pamiętacie? Zawalił się dach hali targowej

Recommended Posts

28 stycznia 2006 roku zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Chyba już nikt nie pamięta, bo nie widzę, żeby ktoś odśnieżał zalegający śnieg na dachach. A po tragedii widziałem jak ludzie zgarniają śnieg nawet z małych budynków.

Tak, wtedy wszyscy zaczęli odśnieżać każdy domek, sklepik, halę.... ale wyszedł też wtedy taki problem, że ludzie odśnieżając, powiedzmy swój sklepik, łamali przy tym zasady bezpieczeństwa wchodząc na dach bez zabezpieczeń. (prace od wysokości 1 m są już pracami na wysokościach i trzeba mieć stosowne zabezpieczenia)...
Tacy odśnieżający robili to na własną rękę ale przynajmniej mieli dobre intencje icon_smile.gif

W tym roku nie było ani dużych opadów ani mróz nie trzymał zbyt długo więc i zagrożenie jest niewielkie.

Bo przeważnie jest tak, że musi stać się jakaś tragedia żeby ruszyć sumienia ale jak widać szybko o tym wszystkim zapominamy, zdecydowanie za szybko...

no teraz trochę znów napadało, więc temat odśnieżania dachów powinien znów być aktualny...

No niestety trzeba przyznać, że ta tragedia prawie niczego nas nie nauczyła. A ostrożności nigdy za wiele. Ja mam taką nadzieje, że ta zima już niedługo sobie stąd pójdzie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...