Skocz do zawartości

Kontrola przewodów kominowych - uwaga na kominiarzy!


Recommended Posts

Gość Robertu
Mieszkam "u siebie" w domku dwa lata, i nie zapomnę kominiarzy. Przyszło dwóch panów w wieku około 50 lat, rozsiedli się w salonie, wyciągnęli papiery, wypełnili, a że przyjechali wieczorem, więc o wejściu na dach nie było mowy, bo i tak nic by nie widzieli, nie mówiąc o kondycji fizycznej, o wentylację nawet nie zapytali, a skasowali 150,- i tyle ich było. I teraz niech mi ktoś powie, że to jest w porządku.
Link do komentarza
Gość Mądry Polak po szkodzie
Rada na takie cwaniactwo jest taka:
Samemu znaleźć odpowiedniego kominiarza i uzgodnić z nim osobiście terminy wizyt przy kominie. Gdy przyjdzie jakaś łachudra chcąca poogladać to pokazać spod furtki na komin i powiedzieć, że jest już obsłużony, podziękować za fatygę. Dodam, że nie ma rejonizacji do kominiarza i co najważniejsze to nigdy nie godzić się na fikcyjny przegląd instalacj i!!! Za usługę żądać zawsze rachunku, choćby miało to kosztować więcej. Zdrowie jest bezcenne.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Naprawdę wykazała się pani naiwnością, jak sama pani zaznaczyła budynek jest nie odebrany i wszelkie czynności kontrolne go nie dotyczą do chwili pełnego odbioru - kominiarski, gazowy elektryczny, geodezyjny i zakończony dziennik budowy, itd. ponadto musi pani i inni pamiętać o tym że ma pani prawo wyboru. Pozdrawiam mistrz kominiarski.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość Do komin'a
Szanowny kominie, niestety żyjemy w kraju który jeszcze jest, a ze względu na członkostwo w UE pewnie się to nie zmieni,państwem PRL. To państwo które doi swoich obywateli na każdym kroku.
To "kochane" państwo dba o swoich obywateli narzucając ogrom obowiązków związanych z budową i użytkowaniem budynków jednorodzinnych w tym właśnie odbiory, niby dla bezpieczeństwa mieszkańców a tak naprawdę dla nabijania kabzy. Dotyczy to wszystkich odbiorów, obowiązku posiadania kierownika budowy itd.
Bo czyż opłacony kierownik nie bierze na siebie odpowiedzialności za poprawność wykonania obiektu? to po co odbiory? Nadzór nad nadzorem... a to tylko bo liczy się kasa, nas wszystkich obywateli nie tylko tych co próbują postawić swoje 4 ściany. Jak ktoś jest tak mało inteligenty żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo już na etapie budowy to nawet 2 komplety odbiorów nie pomogą potem przy użytkowaniu. Z drugiej strony jak odbiór wykaże nieprawidłowości to kto płaci za poprawki, a nie daj Boże rozbiórkę? kierownik budowy? majster który budował? nie... właściciel.

Zatem szacowny kominiarzu: MYŚL, myślenie nie boli.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Kryspin
Ewuniu - o jakim PRL ty mówisz? Od tamtych czasów minęło już ponad 26 lat, wyrosło i wychowało się całe nowe pokolenie, które tylko z ust rodziców lub bełkotu rządzących słyszy o czasach PRL. Obecnie żyjemy w czasach cwaniactwa. Kradną posłowie (chociażby oszukując na ryczałtach za samochód), urzędnicy w gminach, taksówkarze (oj mocno naciągają klientów)to dlaczego kominiarze mieli by być enklawą uczciwości. Ogólna bezkarność tylko sprzyja tej złodziejskiej atmosferze. Zadam może niedyskretne pytanie. Czy budując dom otrzymywałaś rachunek VAT za każdą wykonaną usługę? Ja widzę jak wokoło mnie się buduje. Budownictwo na wsiach to jedna wielka ciemna strefa. A to też jest okradanie Państwa. Taki robotnik cały miesiąc pracuje na czarno a niezależnie od tego bierze zasiłek dla bezrobotnych.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość mistrz kominiarstwa Włodzimierz Kudaj
Stawkę za przegląd, czyszczenie miał faktycznie n i s k ą/!!!/. To wzbudza już moje podejrzenie, czy to w ogóle był uprawniony kominiarz. Mundur można zamówić przez internet. Druki zakupić w papierniczym. Czy mąż mądrala chociaż sprawdził czy to był kominiarz, czy może zwiad złodziejski? Radzę żądać okazania dowodu osobistego. Zanim wejdzie na dach, sprawdzić w google z kim mamy do czynienia. Brak informacji w necie o "mistrzu" - wzywać policję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...